Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnői ellátás reformjára...

A védőnői ellátás reformjára készülnek, állítólag. Ti hogyan alakítanátok át? Mit változtatnátok, vagy szerintetek milyen lenne az ideális védőnői szolgáltatás ? (Hatóság is kicsit.)

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 10:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%

Egyedül a terhesgondozás során nem látom értelmét, a miénk legalábbis semmit nem csinát. Vérnyomást és súlyt itthon is tudok mérni, annak meg semmi értelme, hogy a 20. heti mínusz 3 kilómra elkezdi mondani a bemagolt szöveget, hogy hogyan ne hízzak…

Az enyém hasonlóan “nagy segítség” volt a gyerekek mellett is, de ha normális nő lenne, aki látott már gyereket, akkor hasznos lett volna anyukám mellett még valaki, akitől lehet kérdezni.


Alapvetően nincs baj a rendszerrel, csak a személlyel.

2021. júl. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
68%

Nekem ami sok volt, hogy a magánéletünkben vájkált, beszólogatott. Igaz, szerintem ezt nem lehetne szabályozni.

Emellett minden vizsgálatot túldramatizált. Minden értekemet mindig leszólt, mindennel kórházba akart küldeni, pedig a háziorvos és a nődoki szerint minden mindig tökéletes volt.

A fiunk miatt is mindig cseszegetett. Túl gyodsan nől, túl gyorsan fejlődik 🤦‍♀️


Második babánál én már nem is tenném kötelezővé.

Emellett oktatásra küldeném, vagy nem is tudom. Elvileg neki kellene mondania milyen vizsgálat mikor van. Na ő semmit nem tud, pedig egy jóideje a pályán van. Miatta maradt ki pár vizsgálatom is.

2021. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%
Erősebb, határozottabb rendszer kellene, hogy a víz, áram nélküli kulipintyókba ne engedjenek haza gyereket. Nálunk van a faluban olyan nyomortanya, hogy a ház oldala fóliával van pótolva, de a szekér gyerek meg ott van és toprongyosak, kéregetnek. A védőnő fél kimenni, mert egy bakcigány bármikor átvágná a torkát. Rendőrrel meg nem mehet oda ok nélkül. Hát ez a baj, legalábbis felénk.
2021. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
98%

A képzésükön változtatnék. Babákkal foglalkozom, a szülői oldalt hallom mindig, nyilván egy csak egy nézőpont, de ez alapján az oktatáson vagy a kötelező továbbképzéseken változtatnék. Sajnosmaz a tapasztalatom, hogy egy részük vagy többségük csak kicsit jártas bizonyos témákban.

Altatás, szoptatás, hozzátáplálás, mozgásfejlődés, ezek a legfontosabbak, amikben bővíteni kellene az ismereteket, de leginkább a szoptatás és a mozgásfejlődés döcög. Számtalan esetben egy szopiproblémás, mellgyulladásos anyuka még nem hallott a védőnőtől a hónaljtartásról vagy hogy a baba az állánál szív erősen, de rengeteg a "4 hónaposan miért nem forog, 9 hónaposan miért nem ül" stb kérdések.

Ezeken a terūleteken nagyon sokat kellene fejlődni!

Egyébként nagyon szeretem a védőnőket, rendkìvul hasznosnak tartom a tevékenységüket.

2021. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%

#3: az a baj, hogy pont nem ilyen helyeken keménykednek!

Mert azonnal betámadják őket az áljogvédők, hogy direkt rasszizmusból emelik ki a gyerekeket... MEgtörtént már n+1 esetben.


:-((((


Az állatvédelmi törvény is szigorúbb, 10-20 nm-en nem lehet még csirkéből se annyit tartani, mint egynémely putriban gyerek van... :(

2021. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%
Képzésekre kéne járniuk. A mi védőnőnk ugyan kedves, de hatalmas marhaságokat mondott (pl.hogy kombinált tesztet Debrecenben egyetlen egy helyen csinálnak, az újszülöttet baba szappannal fürdessem), közben meg mikor baj volt, azt nem vette észre.
2021. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Én csak a személyes taapsztalatomat tudom megosztani. Viszonylag jól kereső magasan iskolázott pár vagyunk, ezért mindig csak rutinból szaladt át mindenen. Hiába jeleztem ha probléma volt sosem vették komolyan mert evett/gyarapodott, jaj úgyis elsogyerekes.

Így mi értelme felvenni a statuszokat? Ha nem hiszi el amit válaszolok?

2021. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
lehessen választani, ne körzetesítve legyen. Prsze józen ész keretein belül, mondjuk 10km-es körzetben (mert ugye nekik is ki kell járni a családokhoz). Máris kikopnának azok, akik bunkók, lenézőek, etc. VOlt 4 védőnőnk (pedig csak 1 gyerekem van :D ), abból 1 volt hasznos, 1 bunkó, a másik kettővel meg letudtam a státuszt azt jónapot, de legalább nem kotnyeleskednek. Ugyanakkor dolgozom is együtt védőnővel, őt kifejezetten szeretem, akit nem kell, azt nem bacogat, csak behívja státuszra, akinél viszont probléma van, oda megyünk, rendszeresen, és nem fél kinyitni a száját, és gyereket elvinni, vagy ezzel a lehetőséggel felvilágosítani a szülőket is.
2021. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

8: irreális a szabad választás..

Akkora hiány van, hogy még a nyugdíjaskorúakat se tudják elengedni nyugdíjba...

2021. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
44%

Megszüntetném a státusz kérdőíveket. Helyette szigorúbban venném a családlátogatásokat, hogy ténylegesen lássa a védőnő hogy fejlődik a gyerek. Mert a kérdőíven azt ikszelek amit akarok és a fele marhaság. Képzéseket írnék elő én is, hogy naprakészek legyenek és ne a 40 évvel ezelőtti hülyeségeket mondja egyik másik.

Az én védőnőm hál istennek tisztában van az új dolgokkal is + pici gyerekei vannak tehát képben van. De itt is hallok olyanokat anyukáktól hogy a hajam égnek áll néha

2021. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!