Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnői ellátás reformjára...

A védőnői ellátás reformjára készülnek, állítólag. Ti hogyan alakítanátok át? Mit változtatnátok, vagy szerintetek milyen lenne az ideális védőnői szolgáltatás ? (Hatóság is kicsit.)

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 10:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
A státusz kérdőíveknek én sem látom értelmét, csak ha mellette rendesen rá is néznének a gyerekre, mert ikszelhetek én bármit, ha nem úgy van.
2021. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%
9, de annak sincs értelme, hogy egyik másik ősbunkó miatt otthon sírjon és stresszeljen a kismama, mert leszidta plusz 3 kg-ért...
2021. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
73%

Én szülésznő voltam, barátnőm védőnő és volt kollégánk szülés volt, 3 éve lettünk meghivva az oldalra, hogy segítsünk.

Mikor érthetően, magyarul válaszolunk, adtunk tanácsot, le lettünk pontozva, ha viszont egy két latin szakszavat bele csempesztünk, egyből pozitív volt a jelzés.


Én és a barátnőm elhagytuk a pályákat, bár az eü-ben maradtunk, kontakt nélküli szakon inkább...


Nagyon sok az értetlen kismama, anyuka, páciens. Hiába magyarázod el érthetően, 6x mit kell csinálni, tuti nem azt fogja.


Emlékeztek rá, régen kötelező volt a tüdőszűrés? Notorius abortuszra járóknak, halmozottan hátrányos helyzetűeknek kötelezővé tenném a rákszűrést, és fel is tenném a spirál.


A státusz vizsgálatok is feleslegesek..

Illetve kötelező szülés felkészitőt és csecsemő újra élesztést bele tennék a terhesgondozasba.

2021. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, jó lenne, ha lenne még sok sok fórum, ahol el lehetne mondani..alapvetően úgy látom, hogy nem sok értelme van az egésznek...
2021. júl. 20. 13:38
 15/31 anonim ***** válasza:
73%

Az én tapasztalatom, hogy ha valaki nem kérdez, akkor rá sem néznek és ez tök veszélyes sztem.


Mi csak státuszra járunk, de még egyszer nem ellenőrizte le hogy tényleg tudja e a gyerek a dolgokat, pedig most lesz 2 éves.


Ugyanakkor mi kisvárosban vagyunk, itt van kB 8 védőnő, van ilyen és olyan is (baratnokkel osztjuk meg a tapasztalatokat)


Idősebbeknek kicsit be vannak ragadva a régmúlt nézetei.


Talan őket kellene képezni, vagy legyenek 2 évente frissítő előadások, esetleg (ha jól tudom) hasonlóan a tanárok, óvónőknél valami pontszerzési lehetőség és azzal elérhető magasabb fizu, ha megszerzi.

2021. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
42%
Vàlaszthatòvà tennèm az ellàtàst. Teljesen felesleges, az internet ès a magànellàtàs koràban. Elmaradott rendszer, csak plusz ellenőrző hatòsàgnak van feleslegesen a szülők nyakàban.
2021. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

16: és ki vállalja a felelősséget, ha a putrinka utcákban senki nem választaná az ellenőrzést...????

Mert ugye nekik is pont annyi joguk van, mint egy háromdiplomás anyukának...

2021. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
22%
Ìgy sem tud az àrtònèni többet tenni, mint hogy kiemeli a gyereket a csalàdbòl. Tehàt rosszabbul jàr a gyerek. Jobb neki a putriban, mint az àllami ellatàsban.
2021. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
68%
18: jobb neki, ha férgek nyüzsögnek a fejbőre alatt...??? Vagy cukrosvízzel etetik, és belehal??? Ezek konkrét esetek!
2021. júl. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
63%
Nincsenek már nevelőintézetek! Vagy nevelőszülőhöz v. lakásotthonba kerülnek ezek a gyerekek.
2021. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!