Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnői ellátás reformjára...

A védőnői ellátás reformjára készülnek, állítólag. Ti hogyan alakítanátok át? Mit változtatnátok, vagy szerintetek milyen lenne az ideális védőnői szolgáltatás ? (Hatóság is kicsit.)

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 10:08
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
89%

Régen választható volt. Több helyen is megtörtént hogy lemondták majd halálra éheztették, nem vitték orvoshoz súlyos betegen

... Stb. Épp ezért tették kötelezővé. És igenis emeljék ki ha olyanok a körülmények

2021. júl. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt a piricsei eset, a cukros vizes...


[link]

2021. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem jönnének ki 12 hetesen. El kellett küldeni a nagyokat otthonról, mert akkor még nem akartunk szólni senkinek (nekik se, meg volt rá az okunk). Túl korai látogatás, nem is beszéltünk semmiről érdemben. Lehetne helyettesíteni egy 20-25 hetessel, ha már annyira jönnie kell.
2021. júl. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
100%
Szia! Én védőnő vagyok. Én alapvetően azon változtatnék, hogy ne kelljen mindent annyira leírnunk pontosan, mintha szerződés lenne. Olyan szinten számon kérik tőlünk mit dokumentálunk, hogy teljesen stresszes lett a munka már. Egy egy hívást is le kell jegyezni, napra pontosan, mikor ki hívott, milyen problémával, mit válaszoltam neki. Ez egy 250 gyereklétszámú, 30-40 várandós létszámú körzetben nagyon sok papírmunka, aminek nem látom értelmét. Nyilván a fontos dolgokat le kell írni, hiszen magunkat is védeni kell. A gyermek elhelyezéssel az a baj, hogy én javaslatot tehetek arra, hogy a gyereket nem engedem haza, mert mondjuk nincs a “házban” fürdő, nincs fűtés, ablak stb. De hogy ténylegesen az adott gyerek hazamehet-e vagy nem, azt nem én döntöm el, hanem a gyermekvédelem. Ha ők hazaengedik, verhetem én az asztalt… itt több teret engednék magunknak. A választhatóságban tényleg az a rossz, hogy ha messze vannak a családok, nagyon nehéz gyalog/busszal kimenni látogatni, sokszor 2-3 család meglátogatásával elmegy a fél nap és akkor még ott van havi 60-70 státuszvizsgálat. Örülnék, ha a sok papírmunka helyett ami miatt idegeskedünk, inkább a tényleges SEGÍTSÉG lehetnénk egy családnál. Amit írtatok, hogy kellenének továbbképzések, azok vannak, kötelezőek is. Ha valaki nem figyel az előadásra, magára vessen, csak nem tudja, hogy a gondozottjával csesz ki, mert nincsenek friss információi a kezében. Szerintem ne féljetek megmondani a védőnőnek, ha úgy érzitek, hogy olyanról beszél épp amit már tudtok (2-3. gyereknél hogyan kell fürdetni..). Nyilván a mi feladatunk észrevenni, felismerni, kinek milyen információkra van szüksege és a szerint gondozni, de ez mindig könnyű. Én szeretem, ha egy gondozott őszinte, ha látom, hogy nincs náluk gond de elmondja, hogy nem szereti ezt a rendszert és szeretné minimalizálni a társalgást, akkor nem keresem, csak ha be kell jönni státuszra, de elmondom, hogy bármikor hívhat, ha kellek. Nehéz ez a munka, a kölcsönös bizalommal működik csak.
2021. júl. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
nem mindig könnyű*
2021. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a védőnőnek a tájékoztatást. Ahogy látom, szerintem egy katyvasz a munkakörötök. Mert tényleg akkkor lenne fantasztikus, ha szolgáltatás lenne, sok sok hasznos és nagyon modern infóval, segítség az orvosi ellátások igénybevételébe stb. El kell hagyni ezt a hatósági funkciót, azt csinálhatná a gyerekvédelem, és tényleg csak a problémásokat kellene ugy kezelni , mint egy bűnözőt, nem minden szülőt. Csak a problémásoknál lenne a sok papír munka , amit írsz...és h hogyan derülne ki a probléma? A gyerekorvosnál. .Persze ez is csak egy vélemény, a lényeg, hogy a védőnői szolgálatot nem az anyukák nélkül kellene kialakítani, fejleszteni.
2021. júl. 30. 21:15
 27/31 anonim ***** válasza:
74%

Az én védőnőm mindig saját magát dicsérte. Hogy ő alig hizott terhesség alatt, sőt kevesebb volt szülés után, mint terhesség előtt. Természetesen neki nem lettek striai. A mellei pedig szoptatás ellenére is csodásak maradtak. Ja és neki már a kórházban átaludta az éjszakát a gyerek.


Azért kicsit kuncogtam, mikor elhagyta a férje egy fiatalabb nőert...

2021. júl. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan szűrném, ki lehet védőnő és nagyon komoly kommunikációs képzést írnék elő nekik. Az enyémet kerülgettem 2 gyerekkel összesen kb. 5 évig, és egy rémálom volt. Aki után jött, azt hittem értelmesebb lesz, mert fiatal, de tévedtem. Nagyon erősen szűrni kellene a felvételit!
2021. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
89%

3 igazad van


De mit csináljon ha a 2 gyerekével megállítják és befenyegetik?



Egyébként én több fizut adnék, ès frissítenék.

Kirostàlnám az arra alkalmatlanokat.

Nem igazán a rendszerrel van baj, hanem a dilettánsokkal.

2021. júl. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam a védőnőnket.Azóta telefonon hív kérdőívvel mindig egy új.

Ha nem a 15.új védőnő akkor innen fel ne álljak.

2021. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!