Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » GDM-es kismamák mikor áll...

GDM-es kismamák mikor áll vissza szülés előtt a cukor?

Figyelt kérdés

Úgy hallodtam napokkal előtte kezd normalizálódni ez is jele a szülés megindukasanak

Ti vettetek ilyet észre vagy kamu az egész?


2021. aug. 30. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnál pl szülés óta több mint 2 év eltelt, és azóta se rendeződött.

Szerintem ez nagyon egyénfüggő, nem lehet általánosítani.

2021. aug. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj te akkor ő sima cukros is 🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. aug. 30. 22:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A gdm-es anyukák alapból hajlamosak a cukorbetegségre, szóval előbb-utóbb cukrosak lennének. Persze olyanok is vannak akik csak terhesség idejére cukorbetegek.Ezt több diabetikus is megerősíti, ezért kell szülés után 1 és 2 évvel újabb vizsgálatokra menni.
2021. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Derjaderja ***** válasza:
78%

Vsz már alapból inzulinrezisztens volt a gdm-es kismamák többsége. Abból meg diab lesz csak idő kérdése.


A GDM nekem 2-3 hét alatt javult jelentősen. Kezdetben még kis hihágásra (pl cukortartalmú keksz kóstolása) is 7 felett mértem, de azért nem reagàlt már úgy be, mint addig, és valóban a szülés előtti hetekben picit jobb volt, de az nekem kb annyi, hogy a kimért tk kenyerem mellett nem vitte az égbe mondjuk pár karika paradicsom.


A 6 hetes terhelésem hibátlan volt (a 60 perces is 6,5 volt, a 120 meg 5 körül), de csak cukrot nézettem, 0-60-120 percnél, inzulint 1 évnél tervezek.


De én sajnos nagyon érzem, hogy egy durvább diétahibára (pl két szelet normàl torta) szépen kimelegszem és fáj a fejem, rossz a látásom. Pedig 15kg-vel kevesebb vagyok, mint amivel másfél éve teherbe estem.


Az inzulinrezisztenciára a fogyás nagyon jó, akár nagyon sok évvel is eltolhatja a cukorbetegség kialakulását. De ettől még aki gdm-es volt, az nagyon magas rizikójú.

2021. aug. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Válaszol valaki a kérdésemre is???
2021. aug. 31. 02:51
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Valaszolnank, ha az egyetlen értelmes valaszadonak nem olyat írtál volna amiből süt, hogy nem értesz hozzá.

Amúgy ez tényleg egyén függő, nem tudod ezzel megjósolni, hogy szülni fogsz-e.

2021. aug. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Derjaderja ***** válasza:
100%
Válaszoltam erre is: szülés előtti hetekben minimlálisan jobb volt, de még szülés után hetekig fokozatosan javult = nem jelezte a szülést.
2021. aug. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Mekkora egy pökhendi p. vagy te kérdező 😂
2021. aug. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle GDM van alapból:

1. Akinek a méhlepény által termelt hormonok idézik elő az inzulinblokkot, ebből következik hogy ahogy leválik a méhlepény, utána javulás következik be (hogy percre pontosan mikor, nem lehet megmondani, de erre mondják azt, hogy "szülés után rendeződik"), egyéni faktor is.


2. Akinek eleve problémás volt a hasnyálmirigy ß-sejt működése

(ami korábban (akár enyhe) inzulinrezisztenciaként is jelentkezhetett), azoknak sokszor a terhesség felerősíti, és itt aztán tényleg egyéni nagyon, hogy mikor áll vissza.


Szóval - gondolom nem fog tetszeni a válasz :D - de nem lehet megmondani hogy most Neked mikor fog visszaállni. Ha szerencsés vagy, az első eset vonatkozik rád, és rendeződik szülés után. Ha nem vagy szerencsés, a szervezeted nem tud visszaállni mert a 2. típusú, eleve problémás működésbe esel. Ezt hogy ki melyikbe esik, nem tudják egyébként megmondani terhesség alatt, csak tippelnek, és a 2. esetben is kb. 50-50%, kinek áll vissza a szervezete.


Ha kétségeid vannak, folytasd a diétát szülés után is, és menj el kontroll vérvizsgálatra pár hónappal később.

2021. aug. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem rendeződött a cukrom a terhesség alatt, az utolsó napokban sem. Egy barátnőm is gdm-es volt, neki sem rendeződőtt a terhesség alatt. Ellenben a szülés után nekem már a kórházban, a barátnőmnek pedig a szülése után 2 héttel rendeződött a cukra.
2021. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!