Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nifty tesztet csináltassak...

Nifty tesztet csináltassak vagy a mèhlepènyboholy (cvs) vizsgálatot? 39 èves vagyok nem szeretnèk beteg babát de a szúrástól, vetèlèsi kockázattól nagyon fèlek , de biztosabb eredmènyt ad.Szüksègem lenne tapasztalatokra 🙏

Figyelt kérdés

2021. okt. 1. 11:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha van pénz a Niftyre akkor csináltassátok azt, itt nincs szúrás, annyi, hogy az eredménye nem diagnosztikai értékű, tehát ha eltérést mutat akkor kénytelen leszel amniocentézisre menni, ami már viszont ingyenes lesz állami keretek között, de nyilván ha a Nifty szerint minden rendben akkor erre a lépésre nincsen szükség. 99,9% pontosságú a Nifty meg a többi NIPT teszt, úgyhogy azon a részén, hogy melyik ad biztosabb eredményt nem aggódnék.
2021. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm , ès ha pozitív a nifty akkor pl az Istenhegyi klinikán ahol a szúrás amúgy fizetős, ott ebben az estben megcsinálják tb re ingyen?Vagy csak kórházban vègzik tb re?
2021. okt. 1. 11:26
 3/23 anonim ***** válasza:

Én minden terhességemnél Prena-t csináltattam. Kb. ugyanannyi a pontossága, mint az amniocentézisé, csak ha problémát igazol, akkor azt nem fogadják el diagnosztikus értékűként.

A legnagyobb csomag most már minden betegségre szűr bizonyos DNS méretig.

2021. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az Istenhegyin úgy tudom, hogy probléma esetén a biztosítás része az amnio igen.
2021. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39 évesen szültem a második gyerekemet, én Panoráma tesztet csináltattam. Ok nélkül nem akartam hasba szúratni magam, annak azért van kockázata.
2021. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40 éves vagyok. Nekem az Istenhegyin a genetikus ajánlotta a Niftyt, mert már volt egy beteg babám és egy missed ab-om is. A Prémiumot csináltattam, nem bántam meg. Most vagyok 26 hetes, eddig minden oké.
2021. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
6-os , akkor ezekszerint ott is előnyben rèszesítik a niftyt a szúrással szemben? A prèmium mennyibe került?
2021. okt. 1. 13:46
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenhol előnyben részesítik a vértesztet a szúrással szemben első körben és nem hiszem, hogy az ára miatt mivel nekik nem sok hasznuk van rajta gondolom, ugyanis tőlük független laborba küldik a mintákat.

Nifty Pro 215.000 Ft, Nifty Pro+ 248.000 (ebben genetikai ultrahang is van), illetve mindegyik csomaghoz tartozik biztosítás:

1. Ha a teszt eredménye „magas kockázatú” a 21-es, 18-as vagy 13-as triszómiák valamelyikére, a biztosító cég fizeti a további prenatális diagnosztika költségeit, a magzatvíz vagy korion mintavételt, és a kromoszóma analizálást. Ezekben az esetekben az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum ingyenesen vállalja a mintavételt és a kromoszóma analízist.


2. Amennyiben a teszt eredménye „alacsony kockázatú” vagyis „negatív”, de az újszülöttnél egy éven belül mégis diagnosztizálják a 21-es, a 18-as vagy a 13-as kromoszóma triszómiák valamelyikét, a biztosító társaság 200 000 RMB-t (jelenlegi árfolyamon kb. 32 000 USD) fizet a prémium biztosítási szerződés alapján.


A biztosítás minden Nifty-teszt mellé alanyi jogon és ingyenesen jár, de mivel a Nifty vérminták kiküldése a személyes adatok védelme érdekében kódolt azonosítóval történik, a biztosításra külön szerződést kell aláírni, hozzájárulva ahhoz, hogy az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum a biztosító részére a kismama személyes adatait átadja.

Egyébként egy amniocentézis ára itt 130.000 Ft, egy biopszia vizsgálat pedig 110.000 Ft ha nem Niftyt csináltatnál.

2021. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
229.000 forint volt, és igen, a Nifty honlapján is ott az ajánlásuk. Náluk is lehet csináltatni, de én a Gellért Medical Laborba mentem, mert közelebb volt. A mintát úgyis Amerikába küldik. 😁 Kapsz egy magyar fordítást és egy eredeti nyelven írt kiértékelést. Telefonon is hívott a doki, amint megvolt az eredmény, hogy ne izguljak. Ezután behívnak konzultációra, ahol a doki részletesen elmondott mindent az eredményről.
2021. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Èn vidèki vagyok, a lakhelyemen jàrok orvoshoz itt vennèk le a vèrt. Ès mi van ha nem ez a 3 mutat eltèrèst esetleg hanem valamelyik másik ,arra nem jár a kártèrítès ha mègis valami gond van?
2021. okt. 1. 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!