Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nifty tesztet csináltassak...

Nifty tesztet csináltassak vagy a mèhlepènyboholy (cvs) vizsgálatot? 39 èves vagyok nem szeretnèk beteg babát de a szúrástól, vetèlèsi kockázattól nagyon fèlek , de biztosabb eredmènyt ad.Szüksègem lenne tapasztalatokra 🙏

Figyelt kérdés

2021. okt. 1. 11:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nagyon nem tudom mèg hogy Niftyt vagy a cvs-t válasszam ,ismerősömnek szúrni kellett mert a nifty pozitív eredményt adott , cvs viszont kellett így ès az azt igazolta hogy egèszsèges, tehàt a nifty fals pozitív volt ,így kidobott az ablakon úgymond 210 ezret ,egèszsèges lett a baba👍🙏
2021. okt. 1. 14:41
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenre nem lehet biztosítani. Ezt nektek kell eldönteni. A fals pozitív azért nagyon-nagyon ritka, én is rákérdeztem a genetikusnál. Az meg relatív, hogy kidobott pénz, hiszen rengeteg dolgot szűr még, és ha minden oké, akkor nem szúrattál feleslegesen. Ha pedig talál valamit, akkor ígyis-úgyis kell még vizsgálat. De ezt nektek kell eldönteni.
2021. okt. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
100%

Mi nemrég voltunk az Istenhegyin, először a kombinált tesztet + Niftyt kértünk.

A kombinált tesztből kijött, hogy 1:18 az esély a Down-szindrómára. A biológus doktornő felvázolta nekünk a lehetőségeket:

1. vagy megvárjuk a Nifty eredményét, ami elképzelhető, hogy szintén kockázatot mutat - és ha tényleg így van, akkor utána CVS.

2. vagy egyből bevállaljuk a CVS-t a biztos eredmény érdekében - a vetélési kockázatra nekünk 0,5-1%-ot mondtak.

A CVS-t választottuk: korántsem volt olyan borzasztó, mint amire számítottam, ráadásul nagyon profi csapat, teljesen biztonságban éreztem magunkat. Sokat kellett utána pihenni, 1 nap ágynyugalom, semmi fizikai megterhelés egy hétig.

A mintavétel hétfőn volt, csütörtökön már hívtak, hogy negatív lett az első eredmény, majd két hét hét múlva ezt újra megerősítették egy másik elemzés után, akkor kaptam meg a végleges leletet.

A kombinált teszt 50.000,- Ft volt, a CVS pedig 95.000,-.

2021. okt. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Verifit csináltattam 39és 41 évesen is. 41 évesen Downos baba volt, igazolta a méhlepény biopszia.

97 % ra írta a vérteszt.

A hasbaszuri után én nem pihentem, emeltem a 2 éves fiamat, gondoltam jobb lenne ha a természet segítene, de még egy görcsöcske sem volt.

2021. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14-es : sajnálom , nehèz lehetett.

Pont ez miatt kezdek hajlani a cvs -re , mert ha a teszt pozitívat mutat akkor így is úgy is szúrni kell. A fèrjem a a szúrás fele hajlik ,amiatt is mert a genetikusunk ezen az állásponton van , ès ezt tartja megbízhatóbbnak

2021. okt. 1. 20:13
 16/23 anonim ***** válasza:
Nekem cvs volt, nem választanék mást. Minden más csak becslés.
2021. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16 anyai nem becslés ott is a magzat DNS ét nézik.

14 vagyok a verifi eredményét pénteken kaptam meg az nap voltam a genetikusnál a sotén, ő intézte a fizetőst is, adta az időpontot keddre a hasba szurira, péntekre meg is volt az eredmény, a dokim hétfőre ki is írta a műtétem 14.hétben voltam.

2021. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Miért nem opció a Prena? Mint ahogy korábban írtam, a legnagyobb csomag már MINDEN betegségre szűr, egy adott dns méretig. Ez sokkal sokrétűbb, mint a 3 betegségre szűrés.
2021. okt. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18-as, mert nagyon dràga , ès előfordulhat fals pozitív eredmény,ès akkor szúrni kell, ja ès ez biztosabb eredmènyt ad. A genetikusunm is ezt preferàlja
2021. okt. 2. 10:15
 20/23 anonim ***** válasza:
36%
Ha neked ezek a tesztek drágák, akkor minek tetted fel a kérdést? Utánanézni is lusta voltál mi merre mennyi, most meg már azt mondod, hogy a genetikusod is a CVS-t javasolja, mi van?! Akkor csináltasd azt, ne minket túráztass itt feleslegesen, ha a sötétség meg a lustaság fájna sokan ordítanának ezen az oldalon is… Jó egészséget nektek!
2021. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!