Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 2021-ben terhesnek lenni?...

2021-ben terhesnek lenni? Amióta nincs orvos-fogadás, ennyire ignorálják a várandósokat, nem lehet kérdezni, nincs kihez fordulni, ez normális?

Figyelt kérdés
A kórházi terhesgondozás annyiból áll, hogy beírják a laboreredményt, amit én nyomtatok ki, pedig ott van a rendszerükben, és bepecsételnek a kiskönyvbe. Vizsgálat nincs, mérések nincsenek. Kérdezni nem lehet, mert vagy türelmetlenek vagy nem is válaszolnak. Nincs egy elérhető telefonszám baj esetére se. Amikor probléma volt egy éjjel, max. a portát lehetett elérni. Ez tényleg így működik? Ha így van, elfogadom, csak aggaszt.

2021. okt. 21. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ahova én tartozom területileg, igen, pontosan így ahogy mondod. Terhes gondozás egy semmi, ha gond van, a portásról lepattansz.
2021. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én augusztusban szültem állami kórházban, de magán rendelésre jártam. A kórházban kritikán aluli volt az orvosok és ápolók stílusa, modora és szakmai félkészültsége, de a saját orvosom kifogástalan minőségi ellátást nyújtott. Minden vizsgálatra magánba mentem, egyedül a Ctg volt a kórházban, de azt is minden alkalommal a magán doki megnézte.


Tudom,nem mindenki tud, vagy akar pénzt költeni magán ellátásra a terhessége alatt, főleg azért mert állami ellátásban ingyen is megkapja, de szerintem ez olyan eset, ahol nincs értelme gondolkozni. Mi sem vagyunk eleresztve anyagilag, de meghúztuk a nadrágszíjat és kifizettük a magán ellátást pont azért mert borzalmasan szét lett barmolva sz amúgy is romokban heverő eü ellátási rendszer. Ha tudtam volna, hogy a kórházban olyan lesz az ellátás, amilyen volt, akkor inkább azt is magán úton oldottuk volna meg.


Ha teheted, keress egy magán dokit és járj hozzá inkább terhesgondozásra.

2021. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sajnos aki szimpatikus és elérhető magánorvos volt, ő gondozást nem vállal már. Nála voltam az 1. és 2. trimeszteri ultrahangon, de "bejelentkezni hozzá" sajnos nem lehet, illetve már az utolsó UH-t sem tudta vállalni. Jobb híján ő ajánlotta, hogy ott legyen az UH, ahol szülni fogok, az pedig a városi kórház. (Kis város, nem sok lehetőség.) El vagyok keseredve, és megijedve is hogy kihez forduljak, főleg amikor kapom a tanácsokat, hogy kérdezzem meg az orvosom... :( Még a háziorvost se nagyon érdekli, a panasz se, plusz bejutni sem egyszerű a mostani helyzetben. Nincs olyan hogy felhívom, vagy odamegyek a rendelésre és akkor segít.
2021. okt. 21. 16:22
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha belefér, magán klinika.

Nekem igy lesz.

Az első és második nagy UH-t magán úton csináltam, az szimpatikus volt, de ő csak ezzel foglalkozik, nem dolgozik kórházban.

Úgy terveztem, hogy majd szülni megjelenek az illetékes kórházban, ha eljön az ideje.

Aztán a 26.héten volt egy kis gond, be kellett menni a terhes ambulanciara, akkor mondtam, hogy én ide soha többet.


Akkor kerestem magán intézményt, a 30.heti nagy UH már ott volt, legközelebb a 36.héten kell menni oda az orvoshoz, meg CTG-re. Eg és föld a különbség!

2021. okt. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Januárban szülök, terveim szerint állami kórházban de magánrendelésre járok a legelejétől, új orvost kellett keresnem mert az előző már nem vállalt terhesgondozást, hát kerestem és találtam, maximálisan elégedett vagyok vele. A terhesgondozáson figyelmes, mindent IS meg tudok kérdezni de annyira alapos, hogy konkrétan semmilyen kérdésem nem marad a vizit végére, a babát mindig megnézzük, mindennel képben van, a labor leleteimet ő szokta nekem kinyomtatni. Laborokra a kórházba járok ahol az orvosom dolgozik, 15 percnél tovább még egyik sem tartott (kivéve nyilván a 2 órás cukorterhelést), mindenki kedves, pörög az egész, pillanatok alat végzem minden alkalommal. Az orvosomat bármikor hívhatom, de egyrészt nincsenek panaszaim, másrészt ha mégis lenne akkor telefonon ő sem tudna ellátni, maximum recepttel, tehát muszáj a kórház szülőszobáján jelentkeznem. Hozzáteszem, hogy a 37. hét előtt magánintézmény eleve nem is tud ellátni újszülöttet, úgyhogy onnan elküldenek amúgy is. UH-ra mindegyikre magánba megyek szintén, az orvosom javasolt szakembert. Mindennel a lehető legelégedetteb vagyok eddig, remélem, hogy a szülés és a továbbiak is ilyen zökkenőmentesen zajlanak majd, az orvosom ugyan nem jöhet be majd, de eddig mindenki a kórházban akivel kapcsolatba kerültem rendkívül pozitív benyomást keltett úgyhogy nem izgulok.
2021. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Melyik város ez?

Nem mindenhol így van azért. Szerintem nálunk kifejezetten jó a terhesgondozás.

2021. okt. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ötös, nagyon szerencsés vagy! Ritka manapság az ilyen kórház.
2021. okt. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Én sztk alapon jártam mindenhova. Itt nálunk (Budapest) külön rendelő volt terhesgondozásra, és bár nyilván fapados volt az egész, de tök normálisak voltak végig, én teljesen elégedett voltam. A kórház is normális volt.


Ha nem így lett volna valószínűleg magánorvoshoz jártam volna.

2021. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Én is sztk alapon járok, szakrendelőbe. Budapest. Itt minden korrekt. Havonta foglalok egy időpontot mindig ugyanahhoz a nőgyógyászhoz, megnézi a leleteket, ha vannak (I,II,III. trimeszteri nagy ultrahangokra magánba mentem), uh-n megnézi a babát, mérnek vérnyomást, ilyenek. Az nst is nála lesz a 36. héttől. Ha váratlan gond volt rendelési időn kívül, például vérzés, akkor készséggel álltak rendelkezésemre a kórház szülészeti osztályán. Szerencsére ebben a kerületben csak jó tapasztalataim vannak a szakrendelésekkel kapcsolatosan. Sajnálatos, hogy nem mindenhol ez az alap :(
2021. okt. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A körzetes nőgyógyász egy gyökér, így magánba járok terhesgondozásra.

Ultrahangok a klinikán történtek, nem volt panaszom rájuk. Ott csak a recepciósok közt van bunkóbb, de többnyire kedvesek.

Szülésznőt fogadtam, mert nálunk ezt még engedik

2021. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!