Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 2021-ben terhesnek lenni?...

2021-ben terhesnek lenni? Amióta nincs orvos-fogadás, ennyire ignorálják a várandósokat, nem lehet kérdezni, nincs kihez fordulni, ez normális?

Figyelt kérdés
A kórházi terhesgondozás annyiból áll, hogy beírják a laboreredményt, amit én nyomtatok ki, pedig ott van a rendszerükben, és bepecsételnek a kiskönyvbe. Vizsgálat nincs, mérések nincsenek. Kérdezni nem lehet, mert vagy türelmetlenek vagy nem is válaszolnak. Nincs egy elérhető telefonszám baj esetére se. Amikor probléma volt egy éjjel, max. a portát lehetett elérni. Ez tényleg így működik? Ha így van, elfogadom, csak aggaszt.

2021. okt. 21. 15:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Járhatsz magánban saját dokihoz. Csak ha jön a szülés, akkor nem mehet, ha csak nem éppen ő az ügyeletes.
2021. okt. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
67%

"Amióta nincs orvos-fogadás"


Továbbra sem tiltja senki, hogy terhesgondozásra maszek orvoshoz járj, ahol annyit kérdezhetsz, amennyit akarsz, és értelemszerűen kinyalják a popódat a pénzedért cserébe.

A lényeg, hogy nem kérheted az orvost, hogy (paraszolvencia fejében) riaszthasd, ha szülni kezdesz, hogy bejöjjön és ő vezesse le a szülésedet.

2021. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Terhesgondozásra attól még járhatsz magánorvoshoz.

Tavaly sem volt különb sz Sztk ellátás ha nem volt dokid.

A kolléganőmmel egyszerre voltunk terhesek és amég nekem a magánorvos havonta csinált uh-t addig neki az sztk-ban csak a kötelezőket csinálták.

Összesen 3 uh-ja volt a 9 hónap alatt. Vizsgálat semmi.

A szülés alatt is nagyon bunkó volt vele mindenki.

Ezt nem újkeletű probléma sajnos. Olyan sokan várnak, hogy sietnek, kapkodnak, hogy a rendelési idő végéig végezzenek.

Én is látttam a különbséget az én szülésem és azoknak a kismamáknak a szülése között akiknek nem volt orvosa. De nem is az orvos volt a bunkó velük henem inkább a szülésznők és az ápolók.

De ez nem mindenhol van így. Lehet jó orvosokat fogsz ki ügyeletben.

2021. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Válassz egy másik magándokit, aki vállal terhesgondozást
2021. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

Ezek szerint szerencsés vagyok. A harmadik terhességemet csinálom végig az sztk-ban. Csúszás mindig van, az igaz. Minimum fél órát általában várni kell, hiába megyek időpontra. Utána mérnek vérnyomást, súlyt, megnézik a leleteket, majd az orvos minden alkalommal megvizsgál (három havonta rákszűrést is csinál mert sajnos nem rossz lett az eredmény), szívhangot hallgat a babának. Uh valóban csak a kötelező van, de állítólag nem is jó a babának a sok ultrahangozás.

Minden alkalommal kedvesek velem (igaz, én is türelmes, mosolygós vagyok velük). Ha kérdésem van, arra is mindig válaszolnak.

Lehet én fogtam ki normális helyet, ahol az orvos nem csak akkor kedves, ha valaki fizet érte.

A kórházban, ahová tartozom már feküdtem négyszer. Teljesen pozitív tapasztalataim vannak. Nem ugráltak körül, nem étlapról választottam a menüt, de teljesen normális ellátást kaptam. Semmiképp nem ért volna meg nekem 1 milliót hogy magánkórházban szüljek.

2021. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
59%
Magán orvos egyértelműen. Nekem sem volt orvosom de mivel az sztk nőgyógyász még egy rakszureshez sem ért, egyértelmű volt hogy biztos nem. Kerestem egyet a neten és nagyon kedves, alapos, mindig megnezzuk a babát, minden kerdesemre válaszol, ha telefonon keresem mindig visszahivnak amint épp nincs nála beteg, nem nekem kell hivogatni napi 100x hogy egyszer felvegyek.. Nem vagyunk mi sem milliomosok, sőt, párom jelenleg munkanélküli, de akkor is aldozunk erre, pont ezért. Egyedül szülni fogok valószínűleg állami kórházban de ott is biztos hogy egyagyas kortermet fizetek. Azért sajnos annyi nincs hogy magankorhazban szüljek potom egy millióért, sajnos nem vagyok celeb.
2021. okt. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
(egyedül a labort és a cukorterhelest vegeztetem sztk). Sajnos már kellett mennem sürgősségire, pont ott van ügyelet ahol szülni fogok elvileg, katasztrófa bunkók a nőgyógyászok, kettőhoz is volt szerencsém, nem örülök hogy ott kell szülni
2021. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!