Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Azt mindenhol írják, hogy...

Toryca kérdése:

Azt mindenhol írják, hogy mennyit, na de miért is kell fizetni az UH képekért?

Figyelt kérdés

2022. júl. 11. 05:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig is kellett fizetni érte.
2022. júl. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A 12 éves fiamnál is már fizetni kellett érte.
2022. júl. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
Kórház válogatja. Amikor Budapesten laktam, minden UH után kaptam képet Tök ingyen. 6 hetesen s 9 hetesen is Pesten vizsgáltak, mindkétszer szó nélkül kaptam képet (Rókus kórház). Aztán lekerültem Ceglédre, ott 1000 forint lett volna egyetlen kép, és TILOS volt fényképezni a monitort.
2022. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
33%
Nem színvonalasabb a szülészet sem, mint a többi. A legnagyobb baj a fejekben van, mészárszék a legtöbb hely, és a nők nagy része beismert másik része be nem ismert traumával és sértésekkel jön ki onnan.
2022. júl. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
14 hát jobb kijönni traumaval mint már ki sem jutni, de nyilván nem ez lenne a cél...
2022. júl. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem egy fotót kapni a magzatról az olyan, mint amikor leletet kapok.


Tehàt nem szükségtelen.


A 12. Hetin magánban is sem a “babamozis” képeket kaptam meg, hanem ami magzatdiagnoztikai szempontból fontos.

2022. júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%
Az "hagyján", hogy fizetni kell érte ha kérsz, de én olyat is hallottam, hogy valaki egyáltalán nem kapott.
2022. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%

16 vagyok


Azt már említeni sem merem, hogy egy cseszett sajtpapíros képért 1000ft-ot kellett fizetni 3 éve!

2022. júl. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert extra dolog, ami nem szükséges a kezeléshez/terhesgondozáshoz. Ráadásul amúgy nem is olcsó az UH gépbe való fotópapír.

Ha találnak valami rendelleneset, arról általában készítenek képet és az nem fizetős, hiszen az egy infó a következő dokinak, aki vizsgál. Az, hogy az egészséges magzatot fotózgassák, az bizony nem létszükséglet.

2022. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
94%
Én eddig semelyik UH-n sem kaptam képet és nem is tudtam venni, pedig magánban is voltam, illetve a 12 hetes genetikain államiban. Mind a két helyen azt engedték meg, hogy lefotózzam a monitort, így van képem, amit ha szeretnék, ki tudok nyomtatni. Egyébként mivel ez egy opció csak és nem egy kötelező létfontosságú dolog, megértem, hogy kérnek pénzt, hiszen a papír, illetve a tinta sincs ingyen. Ha van rá lehetőség és elmondják mennyibe kerül, utána tud mindenki mérlegelni, hogy megéri-e neki vagy sem.
2022. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!