Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ma voltam ultrahangon 39 hét...

Ma voltam ultrahangon 39 hét 3 napos, szombaton töltöm a 40. Hetet. Az orvos mondta menjek vissza 3 nap mulva megnézi milyen a méhszáj és ha úgyvan beinditja, mert még zárt volt a mai ultrahangon.Hogy tudja beinditani? Ha teljesen zárt a méhszáj?

Figyelt kérdés
Nem tudon mire szamitsak 3 nap mulva. Sem joslofajas semmi nincs még, semmi előjele hogy szeretne jönni a kislányunk. Viszont a doki megallapitotta ma hogy teljesen zart a mehszaj. Ha tulhordom akkor mennem kell mindennap NST-re meg Ultrahangra? Vagy ilyenkor ki tortenik?

2022. aug. 9. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne indítani? Ha semmi nem indokolja, akkor miért cseszegeti szerencsétlen babát? Ha betöltöd a 40 hetet sem beszélhetünk még túlhordásról, csak terminus túllépésről. Gondolom kórháza válogatja, mint ahogy az indítás időpontját is, de nálunk például az a protokoll, hogy a 40. hét után 2 naponta NST, és betöltött 41. hét után mondják, hogy indítanak. A zárt méhszáj egyébként semmit nem jelent. Azt sem, hogy nem szülsz meg már holnap. Nekem például aznap mikor megindultak a fájások kora délután, még reggel teljesen zárt méhszájam volt, és az nst sem mutatott semmit.
2022. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ne engedd, hogy beindítsák, ha nincs rá különösebb indok. Indítani oxitocinnal szokták, ballonnal, vagy a barbárabb dokik kézzel tágítanak a méhszájon. Ez baromi fájdalmas, és kimeríti a szülészeti erőszak fogalmát.

Az ilyen indított szülesek gyakran végződnek császárral.

2022. aug. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Lehet a doki szabadságra megy, ezért hamar le akarja tudni ezt a szülést
2022. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem túlhordás lenne, hanem terminustúllépés, ami teljesen normális Ne engedd, hogy indítson, csak ha nincs oka. Én 42. héten szültem és én sem egyeztem bele az indokolatlan indításba.
2022. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem 2 hettel hordott tul anyukam

Semmi bajom..

2022. aug. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ne engedd, hogy a legközelebbi viszsgàlaton kèzzel vizsgaljon, ès ragaszkodj hozza, hogy a pàrad veled legyen. Simàn tàgìthatja a beleegyezèsed nèlkül a mèhszàjad, hogy beindìtsa a szülest (ez erőszaknak szàmìt, de szoktàk csinàlni)

42. hètig, ha nincs a gyereknek ès az anyànak semmi baja, akkor nem indokolt az indìtàs. Ha kamu indokkal indìtani akar, akkor jogod van màsik kòrhàzbòl, màsik orvostòl màsodvèlemènyt kèrni (ugyanabban a kòrhàzban dolgozò valòszìnűleg vèdenè a kollegàjàt)

2022. aug. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Indokolta az indítást?

Nekem igen annak idején, elmondta, hogy mi nem okés. Végül nem lett mégse indítás, mivel aznap éjjel megindult spontán (reggel kellett volna bemenni a kórházba).


Viszont ha egyértelműen megmondja, hogy orvosilag ez és ez az oka, akkor ne akarj okosabb lenni nála.

2022. aug. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk betöltött 41. Héten indították volna. pont aznap indult be magától így nem jártam volna jól, ha egy héttel előbb megindítják... Viszont kérdezd meg hogy miért gondolja az indítást, ha van rá valami valós ok, akkor persze, de ha csak a 40 hét, az önmagában nem indokolja ha amúgy minden rendben. A legtöbb helyen betöltött 41, vagy néhol csak 42 hetesen indítanak és közben naponta néznek ctg-t, áramlást.
2022. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent semmit a zárt méhszáj, nekem is az volt, Nst-n se látszott semmi, erre éjszaka elkezdődtek a fájások és másnapra meglett a kisfiam. 39 hét 1 napra. :)
2022. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!