Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy lehet kibirni az éhgyomri...

Hogy lehet kibirni az éhgyomri vércukorvételt az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
Kisfiamnál se birtam ki, sok éve, akkor is ettem par falat ropit kulonben egyreszt összevisza hányom magam, másrészt elájulok. De most se nagyon fogom kibirnj. Eleve holnap 7-re megyek és még most is eszem, mert különben nagyon szarul vagyok. Másrészt ha éjjel fel kell kelnem pisilni akkor is rámtör a hányinger amit csak pár falattal tudok csillapítani. Szóval biztosan nem tudom a 12 órás koplalást tartani (már most elbuktam kb🤦🏻‍♀️) és szeribtem reggel se birom majd ki. Szerettem volna masképp csinalni, de tuti nem fogom bírni par falat nélkül. Lelkifurdalásom van miatta. :/
2023. ápr. 26. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Citromlé? Sok helyen engedik hogy citromot facsarj abba a lötyibe.

Egyébként elhiszem, hogy rossz, én nem voltam hányós de még úgyis hányingerem lett tőle.

2023. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiaddal milyen lett az eredmény? Ha eszel holnap reggel, akkor szerintem kb biztos, hogy rossz lesz az eredmény, akkor meg kár kínozni magad. Miért kell az első trimeszterben? Ha valami bajod van, nem lehet kiváltani rendszer vércukor méréssel?
2023. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Hogy lehet? Simán. Amilyen az odavezető utam volt, az már smafu. Pedig évekkel ezelőtt rosszul szoktam lenni cukorterhelésen (kettőn voltam IR kapcsán terhesség előtt).
2023. ápr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

A kérdező nem a cukorterhelésről ír, hanem az első trimeszteri vérvételről, amire szintén éhgyomorra kéne érkezni.


Szerintem az orvosoddal kéne beszélni erről. Hogy őszerinte az a jobb, ha végighányod az odautat a laborba, vagy nem alszol fél éjszaka, vagy ha megeszel 3 szál ropit. Szerintem az utóbbi a jobb, de minimum tudjon róla az orvos, mert minimálisan befolyásolhatja az eredményeket.


Cukorterhelésre ugyanez vonatkozik, bár annál már kevésbé jellemző a reggeli rosszullét. Nyilván befolyásolja az eredményt kicsit, de ha ezen múlik, hogy elvégezhető-e a vizsgálat, akkor végezzék el így, mint sehogy.

2023. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Úgyhogy befejezed a hisztit és erőt veszel magadon.
2023. ápr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Így van. Egy vérvételt nehogy már ne bírj ki… odamész, leveszik és gyorsan eszel valamit.
2023. ápr. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Én ettem előtte. Szép is lett volna 11 órára (így kaptam időpontot) éhgyomorral menni.

Csak a cukorterhelésekre mentem éhgyomorral, de oda 7-től lehetett menni időpont nélkül.

2023. ápr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Mi az a vérvétel, ami nem cukorterhelés, de éhgyomorra kell lenni hozzá? 🧐
2023. ápr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol éhgyomri cukrot néznek.
2023. ápr. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

8


Az megvan, hogy a teljes vérképek része az éhgyomri cukor ellenőrzése..



Amúgy a cukorterhelésed később jó lett?


Mett a tüneteid jelezhetik a gdm-et is..

2023. ápr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!