Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Meddig fognak nyaggatni a...

Meddig fognak nyaggatni a cukorterheléssel, ha már 2x kihánytam?

Figyelt kérdés
2023. szept. 4. 08:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
58%

Én is 2x kihánytam. És köszi, a cukrom is teljesen jó, nincs összefüggés.

Nem azért hányja ki az ember, mert puhány, higyjétek el, en konkrétan mindent megtettem, hogy benn maradjon. Ez egy olyan sokk a szervezetnek, amit a mindennapokban nem kell átélni.


Nekem tök normális dokim/laborosok voltak. 23.héten és 24.héten kihánytam, ezért ők mondták, felesleges ismételgetni. Egy zsemle, 2dl tej.


Anyának pl 5terhessége volt, mind az 5nél reggelizős terhelést csináltak egyből.

15-30éve)

2023. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
18%

Hagyjuk már!


Aki meg tud enni egy szelet csokitortát, és megiszik hozzá egy 2 decis kólát, az gond nélkül megugorja a terheléses cukrot is. Minden más csak finnyázás.


Mehet a lepontozás! De:


A terheléses cukornál 75 gramm cukrot itatnak meg veled.


Egy szelet csokitorta 55 gramm cukor, hozzá a kóla 24 gramm. Az 79 gramm. Miről beszélünk?


(Ja, és a válasz alatt a pipa, meg az x az nem azt jelenti, hogy tetszik-e neked, vagy sem, hanem hogy hasznos-e, vagy nem a válasz.)

2023. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%

9es vagyok én sem értem , megpròbàltam 2 szer is de a szervezetem tiltakozott ellene es kijött....

Nem értem ez Miert baj hisz az ember nem tehet rola.

2023. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
13%

És igen, de tudtam, hogy a #12-t le fogják húzni! Ti nők olyan cukik vagytok, amikor nem esztek rendesen!


Egyetek egy szelet csokitortát, vagy toljatok egybe' egy vödör jégkrémet, az megoldást jelent!


Aztán nézzetek át a fogyókúrák témába, hogy elrontottátok még a csalónapot is, az most baj? Majd mondják nektek, hogy "kalóriadeficit"!

2023. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Néhány kommentelő itt már nagyon más irányba viszi a dolgot.


Köszönöm a normális válaszokat.

2023. szept. 4. 11:21
 16/32 anonim ***** válasza:
70%

vinnem kellett egy zsemlét meg két deci tejet, azzal csinálták a terhelést.


Tekintve, hogy a zsemle lehet bármekkora, vizes v tejes, stb, ez nagyon nem megbízható, ugyanis fogalmuk nincs, mennyi CH-val terheltek.

2023. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%

#12, egyrészt a tortában nem csak glükóz van, hanem fruktóz, keményítő, zsír, fehérje stb stb. Eleve nem éhgyomorra eszed. És van, aki attól is rosszul van egyébként, nem vagyunk egyformák.


Másrészt itt várandós kismamákról beszélünk. Nem terhesen én is meg tudtam enni sokmindent. Terhesen már nem volt olyan egyszerű. Valakinek meg az okoz gondot, hogy éhgyomorra kell elmenni a laborba, és attól van rosszul, hogy nem eszik rögtön fölkelés után.


Szerintem ha nem sikerül a terhelés, akkor a legjobb megoldás venni egy jó vércukormérőt, alaposan utánanézni a dolgoknak és mérni otthon. A babát az érdekli, hogy megkapja, ami kell neki, de közben ne menjen túl magasra az anya vércukorszintje. Tényleg utána kell nézni, főleg ha valaki nem akar 100%-ban a cukorbeteg diéta szerint étkezni (mert akkor nem feltétlenül 1 óránál lesz a cukorcsúcs), de ez is megoldás lehet.

2023. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%
Nem a cukortartalom miatt hányja ki, más az íze egy csokitortának meg 75gr oldott szőlőcukornak. A kismamák amúgy is képesek hányni akármitől, ami kicsit is rossz ízű a számukra vagy nem jó az illata. Van aki sokkal érzékenyebb ilyenkor az ízekre, szagokra. Én voltam nem terhesen cukorterhelésem, semmi bajom se volt tőle. Terhesen mentem nagy mellénnyel, hogy ez semmi, nagyon édes, de kibírható. Na, le sem ért és jött vissza 🤷🏼‍♀️. A második ilyen kör után engem az orvosom befektetett 24órás cukorprofilra (mint a gdm-es kismamákat), hogy egy napig folyamatosan mérték. A biztonság kedvéért diétát írtak elő, pedig jók voltak az értétek, csak nem tudtak terhelni.
2023. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
6# akit fenyeget a terhességi cukorbetegség annak a tejjel és a kiflivel is felmegy 8-ra hidd el... A tej és a kifli szintén gyors felszívódású szénhidrát. Van akinek elég egy paradicsom....akit érdekel az úgyis odafigyel és nem kakaós csigát fog tömni terhesen...akit meg nem érdekel, annak mondhatnak akármit.
2023. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
8%
kérdező, ha két deci víz 40 perc múlva még a gyomrodban és ki tudod hányni, ott nagyobb bajok vannak, mint a cukrod...
2023. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!