Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Meddig fognak nyaggatni a...

Meddig fognak nyaggatni a cukorterheléssel, ha már 2x kihánytam?

Figyelt kérdés
2023. szept. 4. 08:57
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
# 20 Ma már (sok helyen) 4dl itatnak. (Én külön kértem, hogy 2dl-be keverjék, azt mondták, hogy nem lehet.) De most nem is erre irányult a kérdés.
2023. szept. 4. 11:34
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
tök mindegy, 4 dl se lehetne a gyomrodban folyadékból.
2023. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
39%

Off


Kíváncsiságból megnéztem a reggelis terhelést. Egy kifli és két deci 2,8-as tej kb 35g szénhidrát, ráadásul van mellette 10g fehérje, valamennyi zsír és rost. Igen érdekes ezt a fele cht ugyanúgy venni mint a klasszikus ogtt-t, ami vegytiszta víz és glükóz.


Hozzáteszem, külföldi guideline-okban intolerancia esetén sem reggeliztetnek, hanem hardcore szénhidrát forrásokat adnak, mint banán, narancslé és társai. Tehát minél tisztább szénhidrát, és minimum 50g ch, az alatt nem értékelhető. Egy vizes zsemle és pár deci tej tuti nem tartalmaz ennyit...

2023. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy tizenhetessel értek egyet, egy normális világban ilyenkor szépen vesz egy vércukor mérőt valaki, és kéri a cukrát. Viszont a gyakorlati tapasztalat az, hogy a kliensek fele fogalmatlan és képtelen értelmezni, rosszabb esetben meg kamuzik. Sajnos így is látom a környezetemben hogy még relatíve értelmes gdmes kismamák is tök összevissza esznek, nem értik a felszívódási különbségeket, és jóvanazúgy alapon diétázgatnak.
2023. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
64%
Akarom mondani méri a cukrát.
2023. szept. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
62%
Az egész terhességem végig hánytam 4x hánytam ki... 5x tudtam megcsinálni nyitott ablaknal voltam, aludtam. Sajnos akkora stresszben voltam hogy 5.jére már este előre féltem és nem aludtam a párom kísért el rajta tudtam kicsit aludni. Teljesen jó volt a cukrom amúgy! Ha nekem mondják ezt a reggelit biztos megcsinálom.
2023. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
79%

Nem engedik a citromot bele?

Citrommal sokkal elviselhetőbb.

2023. szept. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 flora08 ***** válasza:
69%

A baba egészsége miatt nagyon fontos, ezért erőltetik. Kérdezz rá a reggelizős változatra a terhesgondozóban, biztosan volt már korábban is olyan kismama, akinél nem volt kivitelezhető a cukoroldatos vizsgálat. Nekem azt mondta a védőnő, tegyek bele egy kicsi citromlevet, tényleg ihatóbb volt úgy. Tudom, nem ugyanaz a protokoll, ezért nem biztos, hogy kivitelezhető, de nekem az segített, hogy hidegen ittam a löttyöt. Nálunk a gyógyszertárban kell kiváltani, és a vizsgálatig hűtőben tartani. Reggel, közvetlenül indulás előtt vettem csak ki. Tényleg sokat segített, hogy nem szobahőmérsékletű volt.

Off: én sem értem a kioktatást, szerencsétlen nem direkt hányja ki :/ Nekem az összes vérvétel alkalmával feküdnöm kellett, különben elájultam volna. De biztos hisztis vagyok én is.

2023. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
60%
#23, két zsemle és 5 dl tej volt, akinél én hallottam, hogy így csinálták. Most nincs kedvem kiszámolni, hogy az mennyi szénhidrát. Hogy ugyanaz volt-e a határérték, azt nem tudom.
2023. szept. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
67%
29: az teljesen reális, pont 75 körül lesz. Mondjuk én előbb hányok fél liter tejtől mint egy édesebb limonádétól :-D
2023. szept. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!