Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Cukorterhelésen voltunk!120...

Cukorterhelésen voltunk!120 perces mérés után 10,7 lett a cukrom.Itthon folyamatosan mérem 4,5- 4,1 - 5,4 ilyen van ,hogy 3,8 volt. Kezdő mérés 5,2 volt amit mértek.Mi lesz most?

Figyelt kérdés

Levették a vért megittam a lötyit semmi bajom nem volt igaz volt egy pont amikor azt éreztem ha iszok vizet kijön minden..Úgyhogy tartottam magam.Még nem hívtam a háziorvosom,hogy nézze meg az eredményt.De aggaszt nagyon,hogy mi a fenétől lett ilyen magas,meg,hogy mi lesz most? Kinek mi volt mikor ilyen magas lett? Vagy ez már a rossz kategória.

Ráadásul úgy,hogy itthon minden mérésnél jó.


jan. 4. 21:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mert az egy terhelés, pont az a lényege, hogy hogyan tolerálod az extrém cukorterhelést. A terhesség alapból egy inzulinuállapot, ami a terhesség végére egyre "rosszabb" lesz. Otthon, sima étkezéssel nem lesz annyi, mint a terheléses, extrém mennyiségű glükóz ivás utáni. 10,7 az nagyon magas cukor csúcs, minimum diéta, de 10felett már inkább inzulin, nekem 8,8 volt, ahogy meglátta a doki fektetett be cukor beállításra, egy napig folyamatosan mértek, éhgyomorra, minden evés után, folyamatosan szúrkáltak, hogy mennyire tudom kordában tartani (nyilván 8,8 nem lett, mint a terhelt, a terhelés extrém érték). Diétával mentem haza, plusz folyamatosan írnom kellett a cukromat, mert ha diétával is magasat produkálok akkor inzulin.
jan. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Voltatok? Ki volt még?
jan. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szerintem magára és a kisbabájára gondol a kérdező. Engem is idegesít a többesszámozás, de szerintem most épp eléggé kétségbe van esve az eredmény miatt, nem kell emiatt beleállni.
jan. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ismerősöm is terhes együtt mentünk..
jan. 5. 10:47
 15/20 A kérdező kommentje:

Háziorvosom 1órától rendel.Mondta mindent átnéz mivel vérvétellel egybekötött volt azt is nézni kell az ottani eredményt. Mondta,hogy innom kellett volna vizet az is probléma lehetett,hogynem ittam.

Korházba azt mondták terhelés után,hogy email fog jönni ha gond van.Egyenlőre semmi.

Meglátjuk...

jan. 5. 10:54
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekünk kifejezetten tiltották a vízivást a terhelésen, azt mondta a laboros, hogy maximum egy kicsit szabad. Rossz alvás meg egy pár dolog még bekavarhat, de ez inkább határeset eredménynél számít. A tied egyértelműen rossz sajnos.


Ez nagyon magas érték, de nem kizárt, hogy diéta is karban tarthatja.

jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Valószínűleg most jó a cukrod de a 3. Trimeszterre elojonne a cukorbetegség. Sajnos ha jót akarsz a babának igenis diétázol és nem tolod a dolgot mondván hátha semmi baj. Itt túl magas lett ahhoz a cukor hogy csak annyi legyen hogy karácsony volt vagy nem ittál eleget. A terhelést már nem bírja a szervezeted. Garantált a későbbi cukorbetegség.
jan. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem anno 8,4 volt az eredmény. Keményen diétáznom kellett. Most 50 leszek és kialakult nálam a cukorbetegség. Ami biztos, hogy alapból nem működik jól a szénhidrát anyagcseréd. A terhesség is mutatja. Sajnos azt tudom írni, hogy nagy eséllyel cukorbeteg leszel a későbbiekben, ha csak nem folytatod egész életed során a diétát. Akkor lassíthatod a teljes kialakulását.
jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hajlamosíthat a 2-es típusú cukorbetegségre ez, de nem feltétlen fog kialakulni. Pl. a szoptatásnak van egyfajta védő hatása ez ellen is, szóval célszerű esetleg majd szülés után azt is bevetni. Meg ja, normálisan étkezni. Én speciel paleozom, meg amúgy sem eszem nagggyon sok szénhidrátot. Amit eszek is, az teljesen feldolgozatlan. És nem számolom, az idegörlő szerintem, hosszútávon nem tartható. Terhesség alatt sem számoltam görcsösen, hanem minden mellé IS hatalmas adag salátát ettem. Na de utána szerintem ezzel tök jól karbantartható a dolog meg rendszeres mozgással (izomépítés és sok sok séta), sőt az inzulinrezisztencia korrigálható. Legalábbis nekem az endokrinológusom ezt mondta.
jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hívtam kezelőorvosom! Azt mondta nem kell kétségbe esnem ez nem akkora tragédia mint gondolom! Terhességgel előjöhet de szülés után elis múlhat.Ez az érték se rám se a babára nincs rossz hatással.Diéta,folyamatos mérés.

Szerdán reggel megyek hozzá aztán bent a korházba van 2diatetikus ők majd mindent elmondanak vagyis akihez kerülök.Mit lehet mit nem. Háziorvosom is mondta,hogy magas de inzulinozni nem kell mérni diétázni...

jan. 5. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!