Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Végigparázott terhesség?...

Végigparázott terhesség? Másokkal is előfordul ilyen, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen.

Figyelt kérdés

8 hetesen petefészek cisztát találtak

12 hetes genetikain határérték tarkóredő, genetikai tanácsadás

13 hetesen kontrol, itt tarkóredő jó, viszont ductus venosus áramlásnál eltérést láttak.

15 hetesen kértünk nifty tesztet, plusz egy kiterjesztett genetikai ultrahangot. A nifty és az ultrahang is negatív lett, már kezdtünk volna örülni.

Ám 20 hetesen hypodens vesék ábrázolódnak az ultrahangon, emiatt újabb kontroll kell majd.

Hogy lehet kibírni ezt a folyamatos rettegést? Első gyerek, 5 évet vártunk rá.



márc. 28. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha 5 év alatt nem estel teherbe természetes úton, annak oka van. Pl ez amit most leirtal.. Oké ez már nem segít, de mindennek oka van.
márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az örök aggódás így marad. Az első terhességem a masodikhoz képest problémamentes volt. Most van minden, nyíló méhszáj, vérzés, kórház, tölcseresedes, toxemia gyanú, sajnos még tudnám sorolni...

Már a vége felé járunk, most picit nyugodtabb vagyok, hogy 34. hét és életképes. Nekünk hat év után lett az első sorozatos vetélések után.

A gondolataidat próbáld elterelni, bármivel, amivel sikerül. Csak remélni tudunk hasonló helyzetben mindannyian.

márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1#-es,Ezt nekem az arcomba mondanád személyesen-bár az ilyen nyuszi ehhez-biztos arcon vágnálak.


Kérdező,kitartást! Nálunk az első 2,5 év után jött. 25 héttől volt aggódás,fekvés,stb.,és a végén nekem komplikáció. De a felétől azt éreztem,hogy nem igaz komolyan,hogy nem lehet nyugodtan megélnem,cukormázzal,mikor ennyit vártunk rá. Utána ugye sürgős császár,szoptatással is nehéz volt. Pedig abban bíztam,hogy ha már a terhesség ilyen volt akkor biztos álomszép szülésem lesz. Na mindegy. De megadatott és itt van,ez a lényeg. Most a másodiknál egészen más,ő egyből jött. Az elején több hét vérzés,kórház. De azóta nincs úgy gáz,de valahogy most időm sincs agyalni,29 hetes vagyok.

Kitartást!

márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat, én 23+6 vagyok, egyszerűen mindig volt és van valami, ami miatt aggódom, és emiatt nem tudok (nem is merek?) igazán örülni a várandósságomnak.
márc. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességem álom volt, a következő korai vetéléssel végződött, a harmadikban rögtön vérzéssel kezdtem, ez a 14. hétig hozta rám a frászt, de utána már minden rendben volt. A kórházat is megjártam, de amikor elmúlt a vérzés, mintha elvágták volna az aggódást és élveztem a végét. Ti is túl lesztek ezen, aztán hidd el, egyre jobb lesz, ha eléred a 24. hetet, az is mérföldkő lesz, egyre jobban hiszel majd abban, hogy ez jó lesz és minden rendben lesz. Aztán persze majd lehet aggódni a babáért folyamatosan, de az már más tészta. Próbálj addig olyan dolgokat csinálni, amit pici baba mellett már nem lesz olyan egyszerű. Romantikázzatok a pároddal, menj kirándulni ebben a szép időben… kicsit eltereli a gondolatokat.
márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ilyen szerencsètlennek èrzem magam.


1 spontán vetélés, 2 missed ab, egy kèmiai után végre ùjra sikerült teherbe esni.


5 hetesen elöntött a vèr, gondoltam itt a vège megint. Kiderült, hogy haematoma.


15 hetesen barnàzàs, nem talàltàk az okàt.


17 hetesen ùjra erős vèrzès, szintèn nem talàltàk az okàt. 3 napot voltam kòrhàzban. Az orvosok meg annyit tudtak mondani, hogy vagy megmarad vagy nem.


20 hetes uh-n megàllapìtottàk, hogy nagyon lent tapadt a mèhlepèny, teljes àgynyugalomra intettek.


Tegnap este olyan hasi fàjdalmaim voltak, hogy menni nem tudtam. Ismèt kòrhàz. Nem tudják mi okozta. Fàjdalomcsillapìtòval enyhült, de nem teljesen vagyok jòl.


Vègigparàzom az egèsz terhessèget, egy pillanatra nem tudom èlvezni.


Mellette hányàs,hányinger, ami most a 21.hètig is tart a 6.hèttől. Szèdülök sokat, fulladok. De mindig mindent rendben találnak, csak szenvedek a tünetekkel. Emellett brutál szorulàsom van.


Tudom nem jò siettetni az időt, de szìvesen ugranèk 10 hetet minimum.


Kitartàs neked is, remèlem minden ok lesz a babàval.


21 hetes km

márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En se tudtam elvezni, verezgettem. Sosem volt meg az oka. Aztan az elejen feltem h elmegy, utana a koraszulestol, 3.trimeszterben pedig h elhal mert magara tekeri a zsinort. En nem tudom masok hogy tudnak nem aggodni, mikor annyi szar beuthet.
márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7# Amúgy igen. Főleg,hogy most vagyok 29 hetes a másodikkal,de minimum 5-6 embert tudok az ismerősi körből,akik velem egyidős kismamák és az elmúlt hetekbe megszületett a picijük minden előzmény és ok nélkül egy egészségesen induló terhességből. Nyilván nem veszem magamra és nem erre gondolok,de mikor hallom,mesélik első kézből,akkor azért elgondolkozok,hogy basszus bármi lehet. Főleg,hogy nálam is vannak előzmények. Az elsőnél is úgy voltam,hogy a 30 hét volt az első mérföldkövem,utána a 35.:D Végül 35+2-re jött. Most azért szeretném végig vinni.
márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy missed ab és kémiai után végigparáztam a terhességet, szerencsére azért a mindennapokban sikerült elterelnem a figyelmemet és viszonylag boldognak lenni, de ez nagyon kemény agymunka volt...

Nekem is volt mindenféle nyűgöm, covid, barnázás, méhszájra lógó lepény, babánál vesetágulat stb., ahhoz képest még így is büszke vagyok magamra, hogy milyen boldog tudtam lenni :)

Én is a 25. hét körül kezdtem kicsit fellélegezni, hogy hátha nagy baj már nem lesz, végül idő előtti burokrepedés miatt a 37. héten szültem, minden rendben volt a babával :)

Szurkolok, hogy nálatok is simán menjen minden, hidd el, hogy aggódni normális, te csak annyit tehetsz, hogy nem adod át magad teljesen a félelmeidnek, hanem próbálod tudatosan a pozitív gondolatokat tolni előtérbe, az aggódást meg maximum csak "a háttérben futtatod" :)

márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is végig parázom. Hú, hogy én ezért mit kaptam a sok tökéletes volt/jelenlegi és leendő kismamától! Elhiszem, hogy lehet élvezni a problémamentes terhességet, de azért kis empátia szorulhatna beléjük.

Nekem nagyon régóta várt, utolsó utáni pillanatos baba egy korai vetélés után. Már az elején elöntött a vér, durvábban, mint az elsőnél, ami ugye rosszul végződött. Hát, nyugodjon meg így, akinek 6 anyja van. Hiába tudtuk, hogy hematóma, innentől állandó ingázás az otthon és az ügyelet között. Mindig megállapították, hogy a babával minden rendben, de sose felejtették el hozzátenni, hogy várjuk meg a 12.hetet, ilyenkor még bármi lehet.

Alig vártam, hogy vége legyen az 1 trimeszternek és legalább alap szinten mozoghassak újra. Ez nem így történt. Hematóma eltűnt, de jött helyette más+ a lepény fedi a méhszájat. A baba viszont tökéletesen egészséges. Szinte el se mertem hinni. De ez a tudat segített tovább menni, hogy ne bolonduljak meg a mozgáshiánytól, ne csak rettegjek folyamatosan, hogy mi van, ha baj lesz, mert nem megy feljebb a lepény, újra jön a vérzés stb.

Most voltam a 2.genetikain.A gyereknél továbbra se találtak semmi rosszat és a lepény is jó helyen van már. Próbálom elhinni és végre élvezni a terhességet. De legszívesebben legközelebb szüléskor látnék orvost, nehogy kiderüljön, hogy megint van valami.

Nagyon sok kitartást kívánok neked! Mindig csak kis célokat tűzz ki, pár hetet. Nekem most a 24.hét a cél, amikor már megpróbálják életben tartani. Addig próbálok pozitív dolgokra gondolni, hogy most jól van és ez így marad. Persze minden vizsgálat előtt szétparázom magam, de legalább 2 vizsgálat között próbálok nyugodt maradni. Sokat kommunikálok vele, veszek néha neki valami apróságot, nézegetem a képeit, ilyesmi.

márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!