Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg végig lehet csinálni...

Tényleg végig lehet csinálni egy terhességet védőnő nélkül?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam hogy Magyarországon nem lehet. Erre a kolléganőm mondta tegnap hogy ő nem volt védőnőnél és nem is fog menni pedig már a terhessége vége felé jár. Azzal indokolta hogy ő ugyan magyar, de Ausztriában nőtt fel, ott pedig nincsenek védőnők, így az ő anyukája sem járt.

ápr. 5. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem így nem fog kapni csedet, gyedet.
ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Mi köze a védőnőnek a csedhez és a gyedhez? Anyaságihoz kell négy alkalom, de az is lehet négyszer orvos.
ápr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet. Nálunk nem adják haza ilyen esetben a babát.
ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Végig lehet csinalni, CSED, GYED, GYES is járni fog, de valószínű, hogy mivel nincs kiskönyve, a kórhazból nem akarják majd környezettanulmany nélkül hazaengednina picit és onnantól a gyámügy küld majd embert, ha elutasítja a vedőnőt. Az egyszeri anyaságihoz pedig az orvos igazolasa is elég, hogy megjelent legalább 4 terhesgondozáson.

Azegyik ismerősöm is így csinálta, mondjuk az ő védőnőjüket ismerve megértem...

Kicsit macerásabb a gyámügy miatt, de ha minden rendben van náluk, akkor azzal sincs baj.

ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Most már nem lehet lemondani a védőnőt, sajnos kötelező. Anyasági nem járna a többihez semmi köze, de nem emiatt érdekes hanem a hatóság miatt. Az más dolog hogy szerintem sem zavarnak sok vizet, hasznosság szempontjából, es simán elég az orvosi konzultáció, meg a vizsgálatok. Igazából eldugott istenhata mögött lenne értelme ahol se a fogamzásgátlásról sem a biológiáról, higiéniáról nincs sok fogalmuk..
ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Sőt, gyerekkel is kötelező majd járnia. Jól fog kezdődni a kapcsolatuk, ha gyerekkel beállít első alkalomra... Nem mindenhol rossz a védőnő amúgy. Nálunk empatikus, segítőkész, nem kötöszködik semmiben, soha egy rossz szava nincs senkihez, segít, ahol tud.
ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Kolléganőm most szült. A "nem tudtam, hogy terhes vagyok" kategóriás eset. Vesegörccsel vitte be a mentő és egy 32hetes méretekkel rendelkező babával tért haza.

Nem hogy védőnő, doki sem látta.


Anyaságit nem kapja meg.


De a csed/gyed igénylőt most adtam le neki a múlthéten, kapta is a határozatot, hogy jár Neki.

ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én majd csak 2 hét múlva megyek hozzá először, hátha szerencsém lesz vele😊

#7: Ez milyen durva már hogy nem tudta😲 De legalább egészséges lett a baba🙏

ápr. 5. 11:07
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
8, el tudod képzelni szegény gyereket, mekkora szívás, hogy ilyen értelmes anyja van, akinek hónapokig nem tűnt fel se a hasa, se a magzatmozgás?
ápr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

7 vagyok.

Ráadásul 5.gyerek lett. No comment Csak a story kedvéért írtam le.

igen, egészséges lett.

ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!