Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12 hetes ultrahangon kiderül...

12 hetes ultrahangon kiderül ha baj van?

Figyelt kérdés
Hétfőn megyek a debreceni klinikára 12 hetes ultrahangra a páromnak van 2 dawn kóros rokona és egyszerűen rettegek, hogy beteg lesz a babánk. Van az ilyesfajta rendellenességnek bármi tünete ? Mire számíthatok ?

2013. márc. 15. 06:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A 12. heti ultrahangon történik az úgynevezett tarkóredő mérés is, ami a Down-kór szűrésében az egyik legfontosabb vizsgálat. A tarkóredő vastagsága 3 mm-is normálisnak számít, amennyiben azt a betöltött 12. héten mérik. Mivel azonban a tarkóredő vastagsága a magzattal együtt növekszik, ezért ha az ultrahang a 11. héten történik, akkor már kisebb, 2,5 mm körüli értéknél is további vizsgálatot rendelhet el az orvos, ha pedig a 13. héten, akkor a 3 mm is még a normális kategóriába eshet.


A Down-szűrésben további jelentőséggel bír még az orrcsont meglétének vizsgálata. Amennyiben a 12. heti ultrahangon már van orrcsont, azt “NB” betűkkel jelölik a leleten.


A tarkóredő mérés eredménye önmagában nem ad diagnózist, ezért, ha a vizsgálat eredménye Down-gyanúra utal, akkor további kivizsgálásra, genetikai tanácsadásra, valamint genetikai kockázat esetén amniocentézisre lehet szükség.

2013. márc. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem mindig veszik észre sajnos!

Csináltasd meg a kombinált tesztet, azt vérből végzik, fizetős, de a lég megbízhatóbb eredményt adja, amihez tartozik egy genetikai ultrahang!

2013. márc. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A kombinalt teszt hajlamot mitat a te ceredbol. Mivel a magzathoz semmi kize, csak egy aranyt mutat arra, hogy mekkora az eselyed arra, hogy down koros legyen a gyereked.

A legbiztosabb modszer, ami megallapitja, hogy konkretan a magzatral van e gond az az amniocintezis (magzatvizvetel). Ezt a 16. hettol vegzik el. Illetve, amit hamarabb is megcsinalnak, de nem 100%-os, csak olyan 97%-os, az a chorionboholy (mehlepenybiopszia). Ezt mar a 10. hettol le tudjak venni.

Amit tudnod kell ezekrol, hogy nem veszelytelenek, mind a ketto +1%-ot hozzaad a veteles eselyehez. Az utobbit veszelyesebbnek tartjak, mert hamarabb vegzik el, amikor a veteles eselye is magasabb.

Ezek fizetos vizsgalatok, kiveve, ha elmultal 35 eves. Akkor a TB allja. Tb alapon mind a ket vizsgalatnak az eredmenye 2-3-4 het mi megjon, nehany maganklinikan azonban hamarabb is. Pl CH-t az Istenhegyi uti gendiagnosztikan csinalnak, 2 nap alatt megvan az eredmeny, amniot csinalnak a Maternityn a Kutvolgyi uton, 1 het alatt mar lehet eredmeny.

Azert tudom ezeket, mert a kombinalt tesztem rossz lett es igy volt egy amniom. En a maternityn csinaltattam es vegul 9 nap alatt lett meg az eredmeny. Azert valasztottam vegul ezt, mert ez tuti tuti eredmenyt ad es nem akartam tovabb idegeskedni rajta. Nekem a 15+5 hetesen volt. Az igazsag az, hogy habar kockazatos, attol jobban feltem, hogy down koros lesz, mint attol, hogy elvetelek. Meg utana olvastam es igazabol nem nagyon van veteles, ha betrartjak a szabalyokat. Egy eset volt, ahol baj lett belole, de ott a kismama, nem lepihent a vizsgalat utan, hanem elment dolgozni es aztan hazafele bevasarolt. Na ilyet nem szabad. Kulonben nem lehet baj.

2013. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Bocsanat az elutesekert, telefonrol irok, piszok nehez ezen potyogni...visszanezni, es javitani is sz.r.
2013. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Huh semmi gond az elütésektől függetlenül is hasznos az üzenet. Körülbelül mennyibe kerül a magazatvíz vétel? Tényleg nagyon fájdalmas ?
2013. márc. 15. 08:32
 6/17 anonim ***** válasza:

Nekem az amnio a maternityn 100e volt + egy konzultacio 15e. Az Istenhegyi uton a ch 65e. Mivel en Pesten lakom, felhivtam itt egy korhazat is, hogy A TB ellatas mennyi, ha nincs TAJ kartyam es mondtak, hogy konzultacioval 150e es ez raadasul ch, nemis amnio.

Az tudom, hogy Debrecenben is csinaljak vmelyiket. Azt viszont nem tudom, hogy 35 ev alatt, indokolt esetben jar e ingyen TAJ kartyaval.

Piszok draga, tudom. De az egyetlen biztos modszer.

2013. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Jah es egyaltalan nem fajdalmas. Olvass utana, masok is ezt mondjak. Baromi felelmetesen hangzik, de nem olyan szornyu. Ok, nem kellemes, de csak picit fajdalmasabb a vervetelnel. Para vegiggondolni mit csinalnak ilyenkor, de inkabb ne gondolj bele. :)
2013. márc. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
1% esély van a vetélésre, ha megcsináltatod a magzatvíz vételt. Nem tűnik soknak, de 2 ismerősömnek is elment tőle az EGÉSZSÉGES babája. Őket az orvos beszélte rá, pedig nem szerették volna.
2013. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben észreveszik, ha down kóros a baba, de nem minden esetben. Majd alá is kell írnod egy papírt, hogy tudomásul veszed, hogy csak x százalékban tudják kiszűrni a különböző rendellenességeket.
2013. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem a 16 hetes afp-m lett rossz: 1/166 hoz az esély a dawn kórra jött ki.Én is a debreceni klinikán voltam,először csináltak egy ultrahangot,amin nem találtak semmi rendellenességre utaló jelet,de mivel az afp nem lett jó a genetikai tanácsadáson a doktornő ajánlotta a magzatvíz vételt,elmondta,hogy nem veszélytelen az eljárás de ez a biztos megoldás arra,hogy kiderüljön van e valami baja a babának!Ezért én belementem,következő alkalommal 3 nap múlva amikor mentem,levették a magzatvizet,nem kell félni nem fáj,kicsit feszítő érzés volt,de egyáltalán nem fájt,igaz hogy elborzaszt az,hogy milyen nagy tűvel csinálják de még annyira se érzed mint a vérvételt,és közben ultrahangon nézik a picit.3 hét múlva lett meg az eredmény,igaz hogy azt végig izgultuk,de amikor visszamentünk és újabb ultrahangot csináltak újból minden rendben volt,és amikor behívtak hogy elmondják az eredményt megnyugodhattunk hogy minden rendben van a picivel és egészséges!nekem ezt ingyen csinálták pedig szolnok megyei vagyok.Amiben viszont biztos lehetsz,hogy debrecenben már más fajta ultrahangos gépek vannak és nekem azt mondták,hogy azon már 12 hetesen látják ha baj van,ha viszont ott mindent rendben látnak,nagy baj nem lehet,nyugodj meg!
2013. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!