Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy menjek olyan orvoshoz,...

Hogy menjek olyan orvoshoz, aki utálja a dohányos kismamákat, ha én még pár szálat elszívok?

Figyelt kérdés
Tudom, ártalmas. Második baba, az elsővel nem volt fogadott dokim és másik kórházba is jártam. Napi 1.5 dobozzal szívtam, ezt sikerült lecsökkentenem 3-4 szálra. Tisztában vagyok vele, hogy ez is sok. A kiskönyvembe bele van írva. Kiderült, hogy az orvos, akihez járni akarok rühelli a dohányzó kismamákat. Rajta vagyok az ügyön, de ha nem gyújtok rá egyáltalán idegrohamom van szó szerint, sem étellel sem édességgel nem tudom helyettesíteni. Mit mondjak neki?
2013. dec. 12. 07:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%

Mondd azt, hogy le akarsz szokni, csak még nem sikerült.

Vagy azt, hogy l5-20 évvel ezelőtt sok kismama dohányzott, és mégis egészséges babáik születtek.

2013. dec. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik orvost, habár mindegyikük szólni fog a cigiért. Egyébként köteles megvizsgálni, talán még figyelmesebb is lesz veled mert a babád több veszélynek van kitéve.
2013. dec. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha ugy erzed, hogy tenyleg le akarod tenni hiszen te is tudod a Babadnak es nem csak neki(!!!) ez lenne a legjobb, mondd meg az orvosnak, hogy komoly problemad van ezzel es szukseged van segitsegre. Mint orvos meg kell ertse, hogy a dohanyzas szenvedely betegseg. Nem mindenkinek van akkora onuralma, hogy letegye egyik naprol a masikra. Mo-n kaphato elektronikus cigaretta? Abban pl csokkentheto a nikotin adag es nem fustot szivsz be, es vizparat fujsz ki....szoval en beszelnek a dokival. Hidd el barmennyire is utalja a dohanyos kismamakat - es igaza van (bocsiii)- becsulni fogja, hogy vallalod es fel akarsz vele hagyni! A legjobb az lenne ha most sikerul letenned, ha soha az eletben tobbe nem nyulnal a cigihez ujra! Kerd meg, hogy segitsen, adjon tanacsot!

Az elso valaszolo masodik allitasaval nem ertenek egyet. En a 70-es evekben szulettem amikor aztan fujtak a fustot mint egy kemeny tobbek kozott az en anyam is, mert a doki azt mondta, hogy lehet....na most en koraszulott lettem, epphogy tuleltem, allando felsoleguti problemaim vannak. A kisfiam is kapott egy szep szeretet csomagot: asztmat!!! Anyam nem dohanyzik lassan 25 eve...letette. O jol van de mi fizetunk az o felelotlensegeert.

2013. dec. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első jókora butaságot írt. Ja, oktassa ki az orvost, na persze, azzal milyen jól járna a kismama....Atyaég...A 3. válaszolóval értek egyet. Ha cigizel vállad fel és mondd, h mindent meg fogsz tenni, h leszokhass, és tegyél is meg mindent! A doki sztem is értékelni fogja. Azt viszont nem annyira, ha kioktatod, h hát de 30 évvel ezelőtt...
2013. dec. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

igaza van az orvosnak. miért nem tudsz uralkodni magadon a baba érdekében? te felfogod, hogy tulajdonképpen "mérgezed" a kicsit? én ezt nem értem, de komolyan!

én ahogy megtudtam, hogy gyereket várok, egy szál cigit SE szívtam el!

elárulom, én ekkor már 17 éve cigiztem, volt, hogy buliba 1,5 doboz elment, de kb. 2 napig volt elég egy doboz cigi (és nem light cigi!) olyan szinten függő voltam, hogy ha nem volt itthon cigi, kilométereket sétáltam volna érte, nem voltam hajlandó még a szerelmem kérésére se leszokni a dohányzásról. imádtam cigizni. és függő voltam.

és aztán felfogtam, hogy ha baba növekszik bennem, akkor nem magamat, hanem ŐT IS MÉRGEZEM. és letettem a cigit, PONT.

ennyire egyszerű, szerintem te meg se próbálod, mert azt hiszed nehéz. pedig már van gyereked is, tudod hogy van akaraterőd!

tudom, nem ez volt a kérdés, le is lehet pontozni (majd csinálok új regisztrációt, ha nagyon kevés a %-om) :) de én helyetted is sajnálom azt a kisbabát!

bírd ki azt a pár hónapot (várandósság + szoptatás)

én most 1,5 éve nem cigizek, és már egyáltalán nem hiányzik, már gondolati szinten se - fizikailag meg sose hiányzott, szerintem nincs fizikai hiány, csak agyban jelentkezik, de az meg tök jól kezelhető. csak meg kéne próbálni!

2013. dec. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Eszem ágában nincs azt mondani az orvosnak, hogy x éve is cigiztek és akkor is egészségesek lettek az emberek. Most is lehetnek azok, nem az évek határozzák meg. Nem azt akarom, hogy támogasson benne, hanem hogy partner legyen gondozás alatt és segítsen. Nem, nem kifogás az idegroham, hanem teljesen komoly. Úgy gondolom már jó út, hogy napi 20-30 szál cigiről sikerült 4-5re csökkenteni az adagot. Ez nem önmegnyugtatás, hanem tény.
2013. dec. 12. 08:41
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Hát valószínűleg nem fogja megsimogatni a buksidat...

De jó eséllyel leköpni sem fog, mert nem teheti meg.

Mondd meg neki, hogy ennyire ikerült lecsökkentened, adjon tanácsot. Ha nagyon bunkó, akkor meg keresel mást, ennyi.


De azt mondd már meg nekem, hogy miért vállalsz úgy gyereket, hogy nem szoktál még le? Miért nem a terhesség vállalása előtt tetted le a cigit? Nem lenne sokkal egyszerűbb előtte gondolkodni?...

2013. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Idegrohamokkal gyereket vállalni, gratulálok. Szoptatni ki fogja? Ja, hogy a saját gyereked egészsége le van szarva, de neked meg legyen a nyugalmad. Érdekes értékrend.
2013. dec. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tervezetten jött, elvetetni pedig semmiképp nem akartuk.
2013. dec. 12. 10:14
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

A babád és a saját érdekedben nagyon fontos, hogy letedd a cigarettád. Az egészség egy dolog, ezen felül rendkívül költséges, azt a pénzt inkább fordítsd egy olyan magánorvosra, aki nem az életmódod alapján ítél meg hanem a pénzed alapján :))) (más féle orvos nincs)

Egyébként én a terhesség előtt két évvel szoktam le, mert tudtam hogy előbb utóbb babát szeretnék.


Kérlek, nézd meg ezt az oldalt, és olvasd el. Ha tetszik, vágj bele (nem kell fizetni ez nem pénzes) Én kétszer fogtam bele, másodjára sikerült, ezzel a módszerrel.

[link]


HAJRÁ!!!

2013. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!