Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért rémiszgetik a kismamákat...

Miért rémiszgetik a kismamákat az orvosok, nővérkék? S miért érzik úgy hogy kötelességük valamit beszólni egy terhes nőnek?

Figyelt kérdés
Én is tapasztaltam már de az ismerőseimmel is előfordult már, hogy kaptak egy egy csípős megjegyzést, vagy beszólást. De miért? Pl tegnap mesélte egy ismerősöm hogy a nőgyogyászati aszisztens megjegyezte hogy talán nincs 3000 forintja a toxoplazmára? De az van csak kutya macska nincs a háznál. Volt olyan hogy az orvos a fülem hallatára kérdezte meg hogy minek a pecsét ha annyira nagy szüksége van arra a 64 ezer forintra ne szüljön. Vagy mikor megkérdezték hogy apuka legalább dolgozik e, miből fogják a gyereket eltartani? Száz féle vizsgálatra küldik rángassák a kismamákat. Megszabják mit és mennyit egyenek hogy mit csináljanak. Ha véletlenül egy pici eltérés van azonnal rémíszgetik őket. A legtöbb kismama nem mer jó ízűen enni vagy két kilót megemelni. Normális dolog ez? S hol a határ? Elvégre a terhesség nem betegség.
2013. nov. 8. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Elnézve a helyesírásodat, olyan körökben mozoghatsz, ahol az emberek primitívek, aluliskolázottak, segélyen tengődőek, és ezért szólnak be, mert zavaró, ha az ilyenek szaporodnak.


Én még soha nem hallottam ilyet a környezetemben, és én sem tapasztaltam. Érdekes.

2013. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
A toxoplazmát, nem csak macskától lehet elkapni, ha növényektől, gyümölcsöktől is. Ha hűtpdben van nem megmosott zöldség vagy gyümi és fertőzött akkor ahogy kinyitod a hűtőt belélegezheted.
2013. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megkülönböztetném a kiégett orvosokat és szülésznőket, akik türelmetlenül kezelik (az amúgy hiperérzékeny) várandósokat, és azokat, kik segíteni akarnak. Talán úgy gondolod, ahogy sokan mások is, hogy a terhesség nem betegség, és ez igaz is. De sokan úgy élik az amúgy mindennapi életüket, hogy saját maguknak is kárt okoznak vele, csak még akkor nem tartoztak egy másik ember életéért is felelősséggel. Sokaknak természetes, hogy energia italt isznak, dohányoznak, megerőltetik magukat, nem alszanak, alig isznak folyadékot vagy literszám döntik hozzá a kávét, bort, stb.

Ilyenkor kutya kötelessége szólni az eü dolgozónak, hogy várandósan ez az életvitel _nem_ folytatható.

A kivizsgálások megint egy másik tészta. Az nem azért történik, mert a doki szereti szivatni a kismamát, hanem a baba és a mama érdekében, mert ha baj van, akkor a kismama is elvárja, hogy tudja a megoldást és helyén kezelje a dolgokat. Egy előre ki nem mutatott fejlődési rendellenesség, egy fertőzés, egy korai méhszájnyílás, toxémia, stb. sorolhatnám, egy egész életre odavághat a családnak. A kivizsgálások ezt igyekeznek megelőzni.


Normális dolog, ha az eü szakemberek empátiából figyelmeztetik a kismamát a lehetséges veszélyekre, amennyiben nem vált életmódot, normális, hogy elküldik a kiviszgálásokra, hogy lássák előre, ha baj van, és ezt meg is mondják, miért szükséges (még ha meg is ijed a kismama, jobb ha tudja, mi történtik vele, mint ha csak sodródik). Ami nem normális, hogy túlterheltek a szülészeten dolgozók, és kimerültek és elegük van az értetlen, magukat és babájukat veszélyeztető, hisztis kismamákból, nincs türelmük hozzá. Ez nem normális, de sokaknál érezhető és érthető reakció.

2013. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos előfordulnak ezek a megjegyzések.De a toxoplazma vizsgálatra szükség van.Nálam sincs kutya se macska de jó tudni hogy átestünk e gyerekkorunkba ezen a betegségen.Többnyire mindenki megkapja.Mindössze influenza jellegű tünete van.Szóval nem lehet tudni ki esett át rajta.És ha már voltunk benne akkor az előny a terhességnél.A doki ezért szeretné ha elmenne a vizsgálatra.De a többi felsoroltak is előfordulnak.Valóban 1000 felé küldik az embert.Minden doki úgy van vele hogy ő rajta ne múljon a gyermek egészsége.A mai feljelentgetős világba ezen ne is csodálkozzunk.

Kedves első válaszoló,remélem tudod,hogy ezzel az irományoddal magadat minősítetted!

2013. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Rengeteg orvossal, nővérrel, eü dolgozóval találkoztam már, de ilyen hozzáállást, beszólást még sehol sem tapasztaltam, kaptam (szerencsére).

Bármilyen extra kívánságom volt (mert a doki plusz vérvételeket, eredményeket kért), szó nélkül állították ki a beutalókat, vették a vért, sőt, rengeteg jó tanácsot és segítséget kaptam.

Egyébként a toxoplazma szűrés ingyenes, kötelező, nem értem ezt a 3000 Ft-ot. Nekem vagy háromszor is ismételtette a doki.

A vizsgálatok azért vannak, hogy ne koraszülött, beteg, ne adj' Isten, halott kisbabád szülessen. Nem kötelező elmenni a vizsgálatokra, nem mész, szülsz otthon, aztán lesz, ami lesz. Jelenleg nekem 3 hetente kell a nődokihoz mennem, 2 hetente a diabetológiára, ilyenkor vérvételek is vannak. Elküldtek szemészetre, kétszer kellett EKG, két hetente megyek a házidokihoz, és a 35. héttől mindezek mellé heti két ctg és áramlásvizsgálat. Akinek egy teljesen egészséges, komplikációktól mentes terhessége van, fele ennyit nem kell mennie. Nem értem, mi neked a százféle vizsgálat és rángatás?!

Soha, sehol sem rémisztgettek, elmondták a lehetséges szövődményeket, a legrosszabb verziót is, de ugyanakkor meg is nyugtattak, hogy ez a helyzet nálam nem áll fenn.

Hidd el, a legtöbb kismama igenis jóízűen eszik, emel, de odafigyelve. Annyi a különbség, hogy képesek szelektálni az információk sokaságából és nem dőlnek be minden marhaságnak.

2013. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves első a diplomatikus választ. Kár hogy a magad fajta okos emberek azzal töltik a szabad idejüket hogy magam fajta primitíav írástudatlan emberek kérdésére válaszolnak. Ahelyett hogy pl a világ békét vagy a gazdasági válságot próbálnák megoldani. Egyébként örülj neki hogy nem csak a te fajtád szaporodik. Akkor kibe kötnél bele? Egyébként én csináltattam toxoplazmát az ismerősöm pedig gyógypedagogus és már nem kamasz szóval tiszában van vele mit jelent a toxoplazma. De mivel nagyon oda figyel soha nem eszik mosatlan gyümölcsöt így nem csináltatta meg. Tudtommal nem kötelező így az aszisztens megjegyzése sem volt jogos. Ő nem azért van ott. Egyébként meg ez csak egy példa volt a sok megjegyzésre.
2013. nov. 8. 13:37
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én már megfordultam elég sok nőgyógyász rendelőjében, de egyik sem bunkóskodott velem, sőt az asszisztense sem. Valószínűleg azért, mert én sem úgy mentem be, mint a nagyságos asszony :)Most 26 hetes vagyok és egy nagyon alapos orvosom van, aki mindenre odafigyel, inkább paráztat kicsit és elküld vizsgálatokra, minthogy bármi gond legyen. Engem ez nem idegesít. Már felszedtem 9 kg-ot a terhességem alatt, de sem az orvos, sem a védőnő nem mondott semmi rosszat. Átbeszéltük normális hangnemben a táplálkozási dolgokat és kész. Akkor sem szóltak le, ha a legközelebbi találkozáskor sajnos megint többet szedtem fel, mint kellett volna. Én merek jóízűen enni, nem tiltanak el a kajálástól, csak figyelmeztetnek, hogy hol a határ. Emelgetni is szoktam, van úgy, hogy 20 kg-ot is. A terhesség valóban nem betegség, de egy merően új és más állapot, amikor bizony figyelni kell jónéhány dologra és változtatni is kell bizonyos szokásainkon. Sajnálom, ha neked rosszak voltak a tapasztalataid. Valószínűleg rossz közegben mozogtál eddig. Nálunk amúgy apuka munkanélküli és ezt is csak rögzítették, de senki nem szólt érte soha.
2013. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Persze vannak nagyon kedves nővérkék és orvosok is. Köztük az enyém is. Csak sajnos az elmúlt időben sok negatív dolog ért és nem csak engem. Második terhességem és tudom mit lehet és mit nem. Régen sem volt ennyi vizsgálat de nem is féltek mindentől a nők. Mégis felnőttek a szülink nagyszüleink dédszüleink. Alap hogy az ember nem iszik alkoholt nem cigizik és vigyázz hogy ne legyen semmi baj. De attól még a dolgunkat meg kell csinálni. S nehogy már ne lehessen egy csokit vagy egy jokurtot megenni mert az káros. A rengeteg szaladgálás a sok környezeti szennyeződés az idegeskedés, az hogy nincs az emberekben megértés tolerancia az hogy inkább fellöknek mint hogy előre engedjenek hiába lassan megszülsz. Az az ami káros. Legalább is szerintem. De persze lehet hogy én tévedek.
2013. nov. 8. 13:44
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Na ez engem is érdekelne, hogy miért ilyen bunkók! Én szinte csak ilyenekkel találkozom. Ráadásul nem orvos, nem nővér, csak egy eü-ben dolgozó adminisztrátor, akinek az a dolga, hogy a leletet meg a beutalókat, kérőlapokat kinyomtassa, az uh eredményeket meg bepötyögje. Valamiért szükségét érzik, hogy beszóljanak. Én arra tippelek, hogy fáj nekik, hogy csak az orvos kap majd pénzt, ők meg nem. Mondjuk tőlem nem, megfizetik azt helyettem jóval gazdagabbak is, nekem van máshol helye. És kedves nem tudom, első! Ha segélyen is él, akkor is ember, nem? Talán emberszámba kellene venni. Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki és miből fogja eltartani a gyereket. Talán az ő dolga??? Én, mióta járok tanácsadásra, nagyon kevés nem bunkóval találkoztam. Holott az ember nem vár sokat, csak annyit, hogy ne alázzák meg és ne nézzék hülyének. Én legalábbis nem érzem magam annak, egy diplomával, egy jó családdal, és egy második gyerekkel a pocakban talán ennyit elvárhatok. Ja, és amíg én normális vagyok, addig szintén elvárom ugyanezt. Azért, mert valaki terhes, nem hülye. Ők pedig attól, hogy dr. van a nevük előtt, még nem istenek, és nem tehetnek meg mindent. Se így, se úgy...
2013. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

Én szerencsére nem találkoztam bunkó orvossal, asszisztenssel a terhességem idején.

De a recepciósokról lehetne írni... Az OK, h ott tolong boldog-boldogtalan és sok a dolga, de egyesek olyan bunkók tudnak lenni és hiába nem ismerem és sz.rni kéne rá, nekem rosszul esik.

(Toxoplazma vizsgálatot nekem nem is mondta a védőnőm (kis csitri)... nincs kutyám, macskám, növényem, de gyerekkoromban volt és szoktam mosatlanul enni gyümiket. ) :/


Ja eszembe jutott. Eltörtem egyszer a kezem (2 éve) és alá kellett írnom a papírt. Meg sem bírtam fogni a tollat, úgy fájt, erre rámripakodott a nő, hogy akkor bal kézzel. PF. Meg egy fickónak is beszólt, aki bement megkérdezni, hogy tud-e segíteni, amikor egy öreg nénivel bent üvöltözött a nő.

:S

Egyébként én azt vettem észre, hogy a nők ilyenek... Pasit még így nem hallottam viselkedni.

Nem tudom... De szerintem ez nem normális dolog. Se amit írtál, se amit írtam.

Az a baj, h a legtöbb ember csak meghökken ezen, szarul esik neki, stb és utána eszmél fel, h ehhez nem volt joga az orvosnak, nővérnek, asszisztensnek, stb, De akkor meg már mindegy.

2013. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!