Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi van, ha nem megyek el...

Mi van, ha nem megyek el genetikai tanácsadásra (AFP eredmény)?

Figyelt kérdés
Az AFP Mom értékem 0.87 lett. A lelet szerint a referencia érték 0.8-2,5. Mikor betelefonáltam a kórházba a leletért, az asszisztens csak annyit mondott, hogy alacsony lett, ezért adott időpontot tanácsadásra és azt mondta, el kell menni Pestre is az I-es klinikára. Tegnap mentem be a leletért, akkor tudtam meg a pontos értéket. Egyébként magánorvoshoz járok, csütörtökön megyek a magánrendelésre. Felhívtam a dokimat, azt mondta, nem kell aggódnom az AFP miatt, majd csinál uh-t. 20 hetes vagyok. Ha ezen az uh-n minden rendben lesz, arra gondoltam, nem megyek el a tanácsadásra (minek, hogy a frászt hozzák rám a semmiért?) és nem autózom 70 km-t Pestre, hogy ott közöljék ugyanazt, amit a dokim a magánrendelésen fog... Amniot úgyis visszautasítanám. Különben sem értem, minek küldözget egy nővér, ha az értékem beleesik a normálisba és nem is ő a kezelőorvosom????
2014. febr. 26. 13:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Bocs, már látom, kombi teszted volt.
2014. febr. 26. 14:55
 12/17 anonim ***** válasza:

AFP-re én se mentem el. Sőt, én a védőnőt is rendszeresen szabotálom, mert nem látom terhesség alatt értelmét.

Fehérje mérő tesztcsíkot vettem, vérnyomásomat mérem, minden egyéb vizsgálatra elmentem, UH-ra is a legjobb géppel, szakemberrel rendelkező helyeket választottam.


Senki nem szól semmit. Az orvosom tud róla, nem egy véleményezős típus, másrészt azáltala javasolt vizsgálatokra mind elmentem.

Az AFP-n meglepődött, de arra sem mondott semmit, hiszen volt kombinált teszt, az megbízhatóbb.


szóval nyugodtan tojd le, inkább keress/fizess meg egy jó szonográfust, ha bármi gond van, ő veszi észre a legkorábban.

2014. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Örülök, hogy vannak velem egy véleményen állók, mert az ismeretségi körben csak azt kapom, hogy felelőtlen vagyok stb. ezért már ott tarok, hogy nem is beszélgetek ezekről senkivel.
2014. febr. 26. 16:01
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem senki nem fog ferde szemmel nézni rád, nyugi! 2-es voltam
2014. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14:23-as válaszoló vagyok tegnapról. Én nem tartalak felelőtlennek, de annak idején az én dokim is azt mondta, hogy az 1 alatti AFP már nem számít jónak. Ráadásul az én papíromon tényleg 1 volt az alsó határ (onnan tudom, hogy nekem is 0,8 volt az AFP és nekem is kellett menni genetikára). És végképp nem ijesztgetésből, de van baráti körben ilyen értékkel anyuka, akinek nem lett egészséges a babája.

Viszont ha azt írod, hogy minden rendben a babáddal, akkor nem is érdemes gondolkozni tovább :) Az anyai megérzések mindig jók, ezt is tapasztalatból mondom. :)

2014. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Minden kórházba másak az értékhatárok. Kistarcsára járok, ott 0,7-2,5-ig jó. Ha a tiéd nem jó akkor az enyém még úgy sem, 0,4 lett, de teljesen nyugodt vagyok mert én voltam kombinált teszten és annak az eredménye 1:3900 lett, tarkóredő meg 1,3. A dokim se küldött el sehová pedig a papíromra is rá volt írva, hogy a vérvétel megismétlése javasolt. Utána olvastam a neten az afp-nek és megnyugodtam. Első babámmal csak kombi teszten voltam, afp-n nem, a 2. babával már voltam ott akkor 0,78 lett és most a 3. babával lett 0,4. Nem görcsölök mert az orrcsont látható volt és a tarkóredő mérete is megfelelő. Az afp meg egy szar, elavult vizsgálat. Amúgy 39 éves vagyok.
2014. febr. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azóta voltunk a magánorvosunknál a 20. heti uh-n, ahol minden rendben volt. A dokim is mondta, hogy kórháza válogatja, hogy mi számít alacsonynak. Hát szerintem ez egy vicc... Komolytalan az egész. Mondtam is neki, hogy nem megyek el genetikára. Korrekt volt, azt mondta, ő nem beszélhet le róla, de saját felelősségemre dönthetek így. Azt azért halkan megsúgta, hogy szerinte sincs semmi gond, így hát aztán végképp teljesen nyugodt vagyok. :)
2014. márc. 10. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!