Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ez tényleg nagyon sok? :O

Ez tényleg nagyon sok? :O

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltam a vedőnőnél másodszorra ( bizonyos okok miatt nem tudtam minden hónapba menni..) és meg mértük a súlyom.. 78 kgmal kezdtem a terhességem most vagyok 83 kg.. magyarul durvan 16 hét alatt +5 kgt híztam.. erre a védőnőm nekiállt kiabálni hogy ez rengeteg es hogy ebbol a gyereknek még semmi súlya nincs és hogy úgy fogok kinézni mint egy tehén és szülés után meg sírok hogy dagadt vagyok... mondanom sem kell hogy otthagytam... de tenyleg igaza lenne?:( 20 hetes kismama
2015. jan. 22. 12:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%
Az étkezésed félelmetesen nem egészséges, ajánlom jó szívvel, hogy keress egy dietetikust. 3x enni és ennyire semmit, félelmetes.
2015. jan. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
sosem ettem tobbet es mindig is dagi voltam :/ szoval ezert nem ertem hogy mitol hiztam ennyit... lehet hogy az allando fekves is kozrejatszik..
2015. jan. 22. 13:18
 13/27 anonim ***** válasza:

A cukorbeteg kismamák nem 5x, hanem 6x esznek egy nap. Második cukros terhességemet gyűröm.

A Védőnőd stílusával volt a legnagyobb probléma, és azzal, hogy hozzá fogsz járni, sőt ha megszületik a babád akkor hetente jön az első hónapban, majd havonta 1 éves koráig, majd 3 havonta, szóval sokat fogsz vele még találkozni. Ha van lehetőséged másik Védőnőt választani, tedd meg szerintem. A terh.cukros tájékoztató szerint az ideális súlynövekedés ( ami csak a baba és "tartozékai, tehát 1 gramm zsír sincs ezekben a számokban ami a kismamára rakódik, szóval ne ijedj meg.)


0-14 hétig: nincs gyarapodás, esetleg fogyás

14-20 hétig: 2-3 kg

20-30 hétig: 4-4,5 kg

30-38 hétig: 2-2,3 kg

39.héttől: a súlygyarapodás megszűnik, esetleg némi súlycsökkenés tapasztalható

Összes súlygyarapodás: 8-10 kg

2015. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen védőnőm. 20 hetes terhes voltam, amikor először látott, mert költöztünk. Akkor tartottam 6 kg plusz súlynál, ami be is volt szépen vezetve a könyvembe. Erre közölte, hogy ő ezt nem hiszi el, mert látja, hogy milyen volt a testalkatom (nyilván, hiszen akkor látott először, de neki biztos különleges képességei vannak), és utána pontosan lenyomta azt a szöveget, amit most neked a tied.

Mellesleg a terhesség alatt összesen 10 kg-ot híztam, és 3és fél kilós babát szültem. Soha nem sírtam, hogy dagadt vagyok, de ha ilyen gondom lett volna, biztos, hogy nem az ő vállán kezdtem volna zokogni! :)

2015. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nos, én is évek óta tartom a diétát, utóvacsorát nem iktattam be, így napi 5x eszem, orvosi kontroll mellett.


A védőnő meg nem választható, területileg illetékes. Lemondani viszont le lehet.

2015. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Állandó fekvés!? Feküdnöd kell orvosi okból?
2015. jan. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nekünk muszáj a pótvacsi, gondolom a baba miatt. Ha netán elalszom és nem eszek emiatt, magasabb is az éhgyomrim. Egyébként ez a világ legjobb diétája, bár majd megveszek egy túrós táskáért kakaóval. :-) De azzal vigasztalom magam, hogy van akinek ezt állandóan kell csinálnia.
2015. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én mindenhol azt olvasom, h az első trimeszterben 1-3 kg hízás teljesen normális (ha nincs hányinger stb.).

Utána pedig testalkattól függően 3-700g/hét, az én esetemben fél kg.

Én speciel 74kg-val indultam, normál testalkatnak számítok BMI szerint. Most vagyok a 16. héten és 79kg vagyok.

Nem volt hányingerem az első trimeszterben, 3kg-ot híztam, azóta pedig 2-t, de nem is látszik, h bárhova szedtem volna fel, csak a pocakomon és a melleimen érzem a súlyt.

2015. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
16os válaszoló! igen orvosi utasítás mert majdnem elvetéltem a 12. héten. és szigorú fekvés a 36. hétig utána jöhet a babóca. többieknek köszönöm. akkor leszarom mit mondd.. majd ha marad rajtam akkor letornázom és kész..
2015. jan. 22. 14:39
 20/27 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Ne szard le, ez nem ilyen egyszerű! Sok ok van, ami miatt nem szabad túl sokat hízni, egészségügyi kockázatokat növelsz vele. A folyamatos fekvés miatt kevesebb kalóriára van szükséged, ezért hízol. Én a helyedben mindenképpen elmennék dietetikushoz és összeállíttatnék egy jó kis étrendet, amivel nem fogsz túl sokat hízni, mégis vitaminokban gazdag lesz. Vigyázz magatokra!
2015. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!