Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ez tényleg nagyon sok? :O

Ez tényleg nagyon sok? :O

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltam a vedőnőnél másodszorra ( bizonyos okok miatt nem tudtam minden hónapba menni..) és meg mértük a súlyom.. 78 kgmal kezdtem a terhességem most vagyok 83 kg.. magyarul durvan 16 hét alatt +5 kgt híztam.. erre a védőnőm nekiállt kiabálni hogy ez rengeteg es hogy ebbol a gyereknek még semmi súlya nincs és hogy úgy fogok kinézni mint egy tehén és szülés után meg sírok hogy dagadt vagyok... mondanom sem kell hogy otthagytam... de tenyleg igaza lenne?:( 20 hetes kismama
2015. jan. 22. 12:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Szedsz vmilyen terhesvitamint?

2015. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
nem szedek terhesvitamint. csak magneziumot es c vitamint. meg calciumot iszok neha.
2015. jan. 22. 14:55
 23/27 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon vigyázni kell, mert kijöhet terhességi cukorbetegség, a terhesség vége felé meg magas vérnyomás, vizesedés, stb.


Nem jól teszed, hogy tejjel indítasz, felpörgeti az inzulint, azt hagyd el kapásból.


Napi 5ször egyél, zöldségeket, húst, Abonett-et kenyér helyett.


A szénhidrátot számold a kajáknál, napi 100nál asszem nem szabad többet enni, de szerintem is beszélhetnél egy dietetikussal, aki tud táplálkozási tanácsot adni, esetleg összeállít kajákat, hogy miket ehetsz.

2015. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Itt van egy terhességi súlykalkulátor, érdemes megnézni és követni.

[link]


Azon pedig ne aggódj, ha kevesebbet eszel, mint a terhesség előtt, hiszen most kevesebbet mozogsz, nem úgy tevékenykedsz, mint előtte. Írták már, és hidd el jó tanács, hogy inkább 4-5-6 adagban edd meg, ne 3x. Inkább kevesebbet, de többször.

2015. jan. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem sok!

Nemtudom hány centi magas vagy,ha nagyon alacsony akkor esetleg van benne valami.

De ha magamat veszem alapúl akkor tényleg nem sok.

Én 166 cm/57 kg-al kezdtem.

14. hétig egy dekát sem híztam.

Szintén feküdtem méhszájon fekvő lepény miatt a 10-14 hét között.

19. héten már 4 kg + volt rajtam,23. héten még 5 kg +.

Most 25 hetes vagyok egyelőre leállt,nem jött fel semmi eddig.

Tehát 25 hetesen + 9 kg-nál járok.

Nem zavar mert nem igazán látszik,inkább a pocakom nagy és a cicik.

A védőnőm meg nagyon kedves volt a legutóbbi mérésen.

Azzal vigasztalt mikor megláttam a mérlegen hány kiló vagyok hogy nem gond,hisz más terhesség nélkül is felszed 5 kilót az ünnepek alatt :)

Egyébként te érzed és látod magadon hogy sok vagy nem ez a hízás.

Én tuti nagyon kiosztottam volna azt a védőnőt!

2015. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Hát én ott nyomtam volna orrba... mi az,hogy leáll veled kiabálni,meg,hogy jön ahhoz,hogy így beszéljen veled??!! És aki az első 4 hónapban hízik 10-12 kg-ot? Azzal mit csinál? Ilyenkor azt is figyelembe kéne venni,hogy az ember mennyire hajlamos a hízásra,meg alapból milyen a testalkata amikor megkezdi a terhességet. Én 59-el kezdtem, most vagyok 26 hetes és 64 kg. Nem híztam sokat,de ez a szerencsétlen nekem sem érti meg egyébként,hogy itthon megmértem magam legutóbb is és 63,5 kg voltam. Aztán ott meg ugye póló,pulcsi,2 vastag zokni,vastag nadrág,meg csizma és csodálkozik,hogy 66-ot mutatott a mérleg. És nekem állt,hogy legutóbb amikor voltam 62 voltam. Én meg levettem a csizmámat,rátettem a mérlegre,hogy nézze már meg,hogy 1 kg a két csizma,alapból magas szárú plusz magas talpú. Meg úgy egyébként pluszba még jó 1 kg megint csak a sok ruha rajtam,tehát máris csak 64 kg-nál tartunk,meg ugye amit megittam megettem mielőtt elindultam,meg nem voltam a mosdóba sem. Egyből bedugult... Van olyan ismerősöm,aki 25 kg-ot hízott a terhessége alatt,na az meg már tényleg sok.
2015. febr. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Ja meg hozzá tenném,hogy azt is közöltem vele,hogy ha még tényleg az a 4 kg rám is jött volna,akkor se lehet egy szava se,mert december vége óta feküdnöm kell non-stop. Csak a mosdóba mehetek kis meg tusolni. Tehát szinte nulla mozgásnál nem is lepődnék meg rajta.
2015. febr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!