Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » TORCH szűrés - nektek volt?...

TORCH szűrés - nektek volt? Kötelező vagy választható vizsgálat ez? (Toxoplazma, Rubeola, Citamegalovírus, Herpesz)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most kaptam meg a cukorterheléses + nagylabor-beutalómat (24. héten vagyok). Viszont ezen a beutalón nincs ilyen szűrésre "kérés", és az első laborom során sem végezték el. Sztk-s terhesgondozára járok. Több sztk-s ismerősöm is van, akik nem ebbe az sztk-ba járnak, de nekik kérte az orvosuk ezt és nem kellett érte fizetni sem. Mik a tendenciák ma? Nektek kérte a dokitok ezt a vizsgálatot? Ezek szerint ez csak választható vizsgálat, tehát nekem fizetnem kellene érte?
2015. febr. 24. 09:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Toxoplasmozis vizsg. 3500ft
2015. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 mrsatxs válasza:
Én is hasonlóképp jártam: nekem rajta volt a beutalómon a toxoplazma vizsgálat, ugyanis kérte a nődoki, a háziorvos pedig kiállította a beutalót az első trimeszteres vérvizsgálatokkal együtt. Én már csak azt vettem észre az egészből hogy mindenre jött vissza lelet, kivéve a toxoplazmára. Nagyon érdekes mert kolleganőmnek megcsinálták szó nélkül, nekem úgy sem hogy beutalón rajta volt. Hol lehet 3500Ft-ért megcsináltatni?
2015. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem most kért az orvosom TORCH tesztet. Teljesen ingyen csinálták, mert indokolt volt az eset. Több magzat víz miatt, cukorbetegséget már kizárta.

Úgy tudom, hogy csak indokolt esetben tud adni rá ingyenes beutalót. Ez általában a több magzat víz.

2016. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nem tudom, hogy itt vagytok-e meg, de Úristen!! A doki sok magzatvíz miatt engem is elküldött és jelenleg 27.800ft-tól akár 50.000ft egy TORCH vizsgálat. Nevetséges, hogy nekem ezért ennyi pénzt ki kell adjak, de nyilván a baba miatt muszáj. Csak a sok tb?

Itt meg látom, hogy pár éve még pár ezer Ft volt.. vicc

2022. júl. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!