Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő azt mondja, csak úgy...

A védőnő azt mondja, csak úgy tud terhesgondozásba venni, ha van az élő magzatról is információ. Nem elég neki a rizikó faktoros papír. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Járt valaki így? Korán voltam orvosnál, aki mindent rendben talált, bár szívhang még nem volt. 3 hét múlva kell visszamennem, akkor leszek 9+3 hetes. Akkor vinnem kellene már a leleteket.

Tényleg nem vesznek terhesgondozásba kimutatott "élő" terhesség nélkül, ahol a nőgyógyász mm pontosságra ad információt a magzatról?


2015. márc. 10. 09:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szívhang nélkül nincs kiskönyv nálunk sem.
2015. márc. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel még lekésve akkor sem semmiről. Szívhang kell mindenképp.
2015. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőhöz ezért nem kell korán menni. 8 hét után szoktak menni, orvos egyébként szokta mondani, h most már megkeresheti a Védőnőt.
2015. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy petezsák (amiben max szikhólyag van) csak embrió, semmiképpen nem magzat (az csak a 12. hét után lesz). És ez így van, hogy amíg nincs szívhang addig nem beszélünk orvosi értelemben élő terhességről (sajnos nem mindenkinél lesz a szikhólyagból élő embrió és nem mindig indul be a szívhang hiába látja az orvos miliméter pontosan, hogy mekkora).
2015. márc. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan mi nem érthető ebben?
2015. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor nem viszek az orvosnak leleteket 3 hét múlva:) Az a furcsa, hogy az orvos küldött védőnőhöz is, meg házi orvoshoz is. Én meg ugye tenném, amit az orvos mond.

Egyébként már látszott a pici embrió múlt héten, a szikhólyagos időn már túl voltunk 5+3 hetesen.

2015. márc. 10. 10:02
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Nekem volt szivhang mégis azt mondta a doki hogy menjek vissza 3 hét múlva és csak azután kell védőnőhöz menni. 9 hetesen volt meg minden papírom és 10 hetesen mentem védőnőhöz. Egy rossz szava nem volt hogy miért most megyek, semmi.. Az a lényeg hogy 12 hetes korodra látogasd meg. Van idő boven.
2015. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy volt, hogy 6+5.napon mentem uh-ra, volt szívműködés, ezt felvezették a leletre, kaptam képet, amin látszott az embrió. Onnan egyenesen mentem a védőnőhöz, aki szabadkozott, hogy még nem adna kiskönyvet, csak a 8. héten, mert még bármi történhet (ezt nagyon kedvesen és tapintatosan mondta, és igaza van, én is tudtam)

Így hát két héttel később mentem vissza hozzá, ugyanazon leletekkel, és akkor már megkaptam a kiskönyvet.

2015. márc. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is 5+3 hetesen voltam először (SZTK-s orvosnál).

Nekem azt mondta, ráérek a 12. hét után menni védőnőhöz, addig bármi történhet...

Háziorvoshoz egyáltalán nem küldött.

2015. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én is a 12. héten mentem csak a védőnőhöz, bőven időben voltunk vele így is. Ő mondta, hogy már nem él az a szabály, hogy a 12. hét előtt el kell menni, így ráérsz vele bőven.
2015. márc. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!