Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő azt mondja, csak úgy...

A védőnő azt mondja, csak úgy tud terhesgondozásba venni, ha van az élő magzatról is információ. Nem elég neki a rizikó faktoros papír. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Járt valaki így? Korán voltam orvosnál, aki mindent rendben talált, bár szívhang még nem volt. 3 hét múlva kell visszamennem, akkor leszek 9+3 hetes. Akkor vinnem kellene már a leleteket.

Tényleg nem vesznek terhesgondozásba kimutatott "élő" terhesség nélkül, ahol a nőgyógyász mm pontosságra ad információt a magzatról?


2015. márc. 10. 09:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem azért adott igazolást, hogy a védőnőhöz mehess. Csak akkor kaphatsz terhes könyvet, ha élő terhességed van, amit akkortól számítanak, ha van szívhang.


Én 5,5 hetesen voltam először orvosnál, 2 hét múlva kellett visszamennem. Akkor már volt szívhang és kaptam a beutalókat, mehettem a védőnőhöz.

2015. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2015. márc. 10. 11:10
 13/24 anonim ***** válasza:

Rajtam kivul mindenki 100%-os xdd 12 hétig nem kötelező elmenni de ajánlott főleg ha a védőnő adja a beutalokat mint nálam, ráadásul 12 hetes genetikai uh-ra akárki akármit mond nem árt a kiskonyv. :-)

De nem kell sietni amúgy, boven van addig idő.

2015. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Pedig én nyomtam mindenkire:D, egy kivételével. Rád biztos!:D Ez a százalékszámolás ezen az oldalon egyébként is misztikus nekem:)
2015. márc. 10. 11:23
 15/24 anonim ***** válasza:
Ó nem azért mondom, nem is hat meg csak néha zavar hogy írok valamit, amit nem véletlenül találnak ki az orvosok stb és itt mindig van olyan ember aki ezt megcáfolja. Tényleg nem lényeg hogy az első trimeszterben mikor meg az ember védőnőhöz. De nem poénból találták ki hogy ekkor is vannak Vizsgálatok amikkel el kell kezdeni a második trimesztert. Én is ahogy irtam 10 hetesen voltam védőnőnél és tegnap töltöttem a 11 hetet, tegnap voltam vérvételen és vizeletet is vettek. De még mindig az első trimeszterben történt ahogy kell. Nekem pl a védőnő adta a beutalokat. Nyilván ha nyáron vettek vért vkitől akkor vérvétel nem sürgős de vizelet akkor is kell.
2015. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Nekem megcsinálta az orvos a 12. heti genetikai UH-t kiskönyv nélkül. Meg beutalót is ő adott mindenhova.

Csak azután mentem a védőnőhöz. Ő soha semmit nem csinált, csak súlyt, meg vérnyomást mért. Ezért felesleges is lett volna korábban menni.

Lassan 2 éves a fiam, azóta sem veszem hasznát a védőnőnek...

2015. márc. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
2014. nyara óta a védőnők vették át a terhesgondozás koordinálását, ők adják a kiskönyvet is. Tavaly nyár óta a házi orvos is megírhatja a beutalókat a vizsgálatokra.
2015. márc. 10. 11:51
 18/24 anonim ***** válasza:
Akkor most már értem, miért ilyen fontos.
2015. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
De nem mindenkinek mindegy, nekem a nőgyógyász semmilyen beutalót nem adott. Háziorvoshoz meg ha nincs baj szintén nem olyan sürgős, inkább mentem védőnőhöz ahova amúgy is jarni kell ugye. Háziorvoshoz amúgy is el kell menni a kiskönyvvel is ezért előbb védőnőhöz célszerű az én esetemben elmenni. Most kinek hogy nyilván.
2015. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is akkor küld az orvos védőnőhöz, ha már van szívhang. Ugye, ekkor már azt írja a papírra, hogy élő embrió. Ezzel a védőnő is kiadja a kis könyvet. Nálunk az orvos adja a beutalókat, de csak akkor, ha már van szívhang. Én a helyedben 2 hét múlva mennék vissza a dokihoz, 8+3 hetesen már kell szívhangnak lenni.

De ha 3 hét múlva lesz szívhang, akkor azzal a papírral elmész védőnőhöz, ő ad kis könyvet, beutalót és a vérvételt 1 nap alatt el tudod intézni, az eredmény hamar megvan. A szifilisz és toxoplazma, hepatitis eredményét úgy se te kapod meg, hanem a védőnőhöz küldik ki, neked csak a sima vérkép leletért kell elmenj. A 12. heti ultrahangig ezeket meg simán el tudod majd intézni, a dokinak akkor is ráér a lelet, nem tudom, hova akar sietni, mikor még élő terhesség sincs.

2015. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!