Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A védőnő azt mondja, csak úgy...

A védőnő azt mondja, csak úgy tud terhesgondozásba venni, ha van az élő magzatról is információ. Nem elég neki a rizikó faktoros papír. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Járt valaki így? Korán voltam orvosnál, aki mindent rendben talált, bár szívhang még nem volt. 3 hét múlva kell visszamennem, akkor leszek 9+3 hetes. Akkor vinnem kellene már a leleteket.

Tényleg nem vesznek terhesgondozásba kimutatott "élő" terhesség nélkül, ahol a nőgyógyász mm pontosságra ad információt a magzatról?


2015. márc. 10. 09:45
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Mindig is a védőnők adták a kis könyvet. Én nem örülnék, ha a háziorvosom adná a beutalókat, egy nőgyógyász jobban tudja, milyen vizsgálatok vannak és kellenek. Legalábbis az én háziorvosom belgyógyász, terhesség alatti problémákkal és vizsgálatokkal nem hozzá fordulnék. Ez nem valami jó ötlet volt, hogy a háziorvosokhoz irányítják a várandós nőket.
2015. márc. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Kiskönyvről annyit, hogy én az elején elkevertem és úgy is maradt. A védőnővel muszájból találkoztam talán 3-szor, egyébként csak orvosi vonalon mozogtam.

Az orvos digitálisan tárolta az összes leletemet.


Szülés után is az orvos adta ki az anyaságihoz szükséges papírt, a védőnő nem ártott, de hasznát se vettem. Közte és az orvos között semmiféle kommunikáció nem volt.

Mindent a nőgyógyásszal és a háziorvossal intéztem.


Miután elköltöztünk, az itteni védőnőt még nem láttuk (bő fél éve). Nekem nem hiányzik.

2015. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Én nem örülnék, ha a háziorvosom adná a beutalókat, egy nőgyógyász jobban tudja, milyen vizsgálatok vannak és kellenek. Legalábbis az én háziorvosom belgyógyász, terhesség alatti problémákkal és vizsgálatokkal nem hozzá fordulnék. Ez nem valami jó ötlet volt, hogy a háziorvosokhoz irányítják a várandós nőket."


Az én esetemben ez úgy nézett ki, hogy a nőgyógyász indoklással írt egy beutalókérőt, amit elvittem a háziorvoshoz, ő a kérés alapján kitöltötte a beutalót, aztán mehettem a laborba. A háziorvos pro forma megvizsgált (szív, tüdő, de minek...?), néha ezt se, csak a kérés alapján adta a papírokat.

Ha úgy vesszük, egy felesleges adminisztrációs kör volt, de a jogosultságok így vannak kiosztva.

2015. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolnám, ahogy az utolsó írja. A védőnő gondolom úgyis megmondja, milyen vizsgálatokra van szükség, a háziorvos meg megírja a beutalókat.

Egyébként elértem a nőgyógyászom. Annyit reagált, hogy "semmi gond, majd ha legközelebb megyek, akkor majd ad papírt róla". Köszönöm mindenkinek a hozzászólását!:)

2015. márc. 11. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!