Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg nincs már kötelező...

Tényleg nincs már kötelező 12. heti vizsgálat, ahol megcsinálják a nyaki redő mérést a down szindróma kiszűrűsére?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom szerint nem támogatja az OEP. Ez tényleg így van? Mert csak fizetős helyeket ajánlott, ahol megcsinálják a kombinált tesztet.

2015. ápr. 16. 10:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Köszi a helyreigazítást! (9)
2015. ápr. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nincs mit :)

Általában a szonográfusra, vagy fiatal orvosra bízzák, vagy nagyon gyakorlottra mivel -tudom, kismamáknak rosszul hangzik, mert nekik ez a világ egyik legcsodásabb dolga és nagyon lelkesek, néha sikongatnak, nevetgélnek - de alapvetően egyéb orvosi tevékenységhez képest az UH unalmas tevékenység.

2015. ápr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat. Valószínűleg az ingyenesről lecsúsztam. 7. héten voltam először vizsgálaton, szerintem már akkor be kellett volna utaljon valahova, ha ilyen sok a várakozási idő. Most 11. héten vagyok. Marad a kombinált ezek szerint. Hát nem vagyok hálás az orvosnak ezért, lehet inkább máshova fogok járni ezentúl.
2015. ápr. 16. 19:32
 14/15 anonim válasza:

A 12. heti UH egy kötelezően előirt vizsgálat, mindenhol megcsinálják. Neked lehet, a dokid konkrétan nem végzi az ultrahangozást, de az szt-ban kell időpontot kérned, és megcsinálják, ingyen.

A kombinált teszt nálunk 10500 Ft volt, ami annyiból állt, hogy megcsinálták az uh-t, majd át kellett mennem a védőnőhöz, ő levette a vért, adott egy csekket, amit be kellett fizetni. Majd 10 nap múlva megjött a Down-szűrés eredményem e-mailben.

Viszont a 16. heti AFP ami eddig volt, az ma már nem kötelező. Orvosa válogatja. Nagy átlagban már nem csinálják, de én ismerek olyat, aki napra pontosan annyi idős terhes mint én, és neki megcsinálták azt is. Szerintem érdeklődj az orvosodnál, vagy ha nem tájékoztat rendesen és van lehetőséged, keress fel másikat.


17 hetes kismama :)

2015. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Még a 14-es vagyok. Olyan nincs, hogy lecsúsztál, és ezért a kombinált marad. A kombinálthoz is ahogy már irtam, kell a 12. heti ultrahang eredménye. Voltál a védőnődnél? ha igen kaptál kiskönyvet, abban van egy oldal (nálunk külön papir), ami a beutalót képzi az összes uh vizsgálatra. Telefonálj, hogy x hét mulva kérsz időpontot a 12. heti ultrahangra, kapni fogsz. (nálunk 1-1,5 héttel előtte még kapni) Viszed a kiskönyvet és megcsinálják az ultrahangot.
2015. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!