Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti ezt elmondanátok az orvosot...

Ti ezt elmondanátok az orvosotoknak, vagy akkor valami hiú nőszemélynek fog tartani aki csak magára gondol?

Figyelt kérdés

Teherbeesés előtt fogytam le közel 30 kg-t. Még így sem vagyok sovány, ugyanis 105-ről indultam. És rettegek attól, hogy visszahízom. Nem csak azért mert az alakomat féltem, sőt az érdekel a legkevésbé, de magas volt a vérnyomásom, a cukrom, ezek most mind jók lettek, és nagyon nagyon sok munkám van ebben.

Szeretném elmondani az orvosnak, hogy kiemelten figyeljünk a súlyomra, meg hogy megkérdezzem folytathatok e valamilyen "diétát", sportolhatok-e, de attól félek hogy azt gondolja, hogy hiúság és hogy fontosabb az alakom mint a gyerekem, pedig ez természetesen nem igaz, semmi olyat nem tennék amivel ártok neki.


2015. dec. 15. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja azt gondolni, sőt. A baba érdeke is, hogy egészséges életmódot folytass, és ebbe beletartozik az egészséges táplálkozás meg az esetleges sportolás.
2015. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szépen elmondod neki is, amit itt leírtál, miszerint az egészségeddel is gond volt, ezért kiemelten fontos számodra - a baba érdekében is - ez a kérdés. Egy normális orvos ezt szerintem értékeli.
2015. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondanám, szerintem nem fog hiúnak gondolni.
2015. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 piroska és a farkas ***** válasza:
86%
Hú, hát először is gratuálok akitartásodhoz, ügyes vagy, h ennyit sikerült leadni. Másrészt a babához is gratulálok persze :) szerintem teljesen rendben lenne, ha elmondanád a dokinak a hízásra, cukorra, magas vérnyomásra valo hajlamot, ezek simán veszélyeztethetik a magzatot. A legegyszerübb megoldás az lenne, ha egész egyszerüen a terhesség alatt betartanád azt a szénhidrát diétát, amit cukros kismamáknak írnak elő. A magzat mindent megkap, amire szüksége van, az anya viszont nem kap többet annál, mint amire szüksége van. A sporttal mondjuk ovatosan, ott több dologra oda kell figyelni.
2015. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el is kell mondanod, hiszen a magas vérnyomás és a cukor a terhességre is hatással lehet. Úgyhogy tudniuk kell, hogy már volt ilyen problémád. Nem hinném, hogy ebből bárki arra gondolna, hogy te hiú vagy.
2015. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog téged bolondnak nézni, sőt! Mondd el neki a teljes sztorit (nagy fogyás, egészséges életmód, sport, diéta). Te nem hiú vagy, hanem egészségtudatos. Az nem ugyanaz. Bár, a hiúság, a szépségünk iránti vágy sem ördögtől való, én azt gondolom.


Sőt, amiatt is fontos tudnia, hogy a cukrod, vérnyomásod magas volt, mert ez a kettő terhesség alatt kiemelt figyelmet igényel, esetleg inzulinrezisztencia eredményeidre is tud így figyelni a terhesség elején.


27 hkm

2015. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze mondd el, lehet hogy már a 10 héten elküld egy vércukor vizsgálatra, ezt azoknál szokták, akiknél korábban volt GDM (terhességi cukorbetegség).

Kérdezz rá nyugodtan a diétára, a 180g CH-s diétát ha megtanulod, azzal garantáltan csak a minimumot hízod, és a babád is mindent megkap, amire szüksége van.

De ne kezdj úgy diétába, hogy az orvossal nem beszéled meg!

Boldog babavárást!

2015. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam az orvosomnak. Én az első terhességem alatt híztam sokat, ezt szerettem volna elkerülni. Egészségügyi és hiúsági okokból. Nem szólt semmit, ellátott tanácsokkal.
2015. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem fog hiunak nézni. ez a normális hozzáállás. én végig tornáztam a 38. hétig, heti 3-4 alkalommal és ugyanugy étkeztem, mint elotte (diétásan, ugyanabbol az okbol kifolyolag, mint te). 4 kg-ot hiztam terhesség végére, szulés után pedig vékonyabb voltam, mint valaha. ( a fiam 4010 grammal és 57 cm-vel szuletett)
2015. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a gratulációkat is! :)
2015. dec. 16. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!