Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Fogadott orvos és fogadott...

Fogadott orvos és fogadott szülésznő nélkül terhesgondozás és szülés?

Figyelt kérdés
Jó és rossz tapasztalatokra is kíváncsi vagyok. A "ha nincs pénzed orvosra, akkor minek vállaltad" című hozzászólók kérem kíméljenek!
2016. jan. 10. 13:27
1 2
 11/15 anonim válasza:
73%

Kedves 9-es hozzászóló! Ebben az országban sajnos az emberek nem élnek olyan jó módban, annak ellenére,hogy keményen dolgoznak,hogy százezreket fizessenek ki pl szülésre.Gondolj csak bele milyen világot élünk?! Ha 50, vagy 100 évvel ezelőtt,mikor még nem így működött az egészségügyi ellátás, így gondolkoztak volna az emberek ,mit Te, akkor TE MEG SEM SZÜLETTÉL VOLNA! Tisztességesen fizetjük a munkánkból a megélhetéshez a kiadásainkat ,köztük KÖTELEZŐEN a TB-t is és mondjuk lakáshitel mellett,hogy legyen a fejünk fölött fedé, sajnos nem maradnak százezrek szülésre.

Tegyük fel valami ok folytán a gyermekednek nem lesz módja anyagilag,hogy ezt magának finanszírozza ,megtiltod neki,hogy gyereket csináljon? Neked akkor nem lesz unokád. Lehet itt firtatnod az anyagi helyzetedet és sarkítani a témát ,de ez egy nagy butaság amiről itt irkálsz.

2016. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi fogadtunk mindkettőt, de csak azért mert első baba, tehát fogalmunk sincs a dolgokról.Aztán a másodiknál majd meglátjuk a már akkor meglévő tapasztalatok alapján, hogy kellenek-e vagy nem.
2016. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia! En az elso terhessegemnel fogadtam orvost. Nem azert mert milliomos vagyok,hanem mert volt ismeros szulesz-nogyogyasz es ram bizta mennyit szeretnek neki adni. Nagyon megnyugtato volt,hogy barmikor felhivhattam,tudtam ha ejjel megindul a szules,azonnal jon a korhazba. Sosem kellett orakat ulnom 1-1 vizsgalatra,abszolut kiemelten foglalkozott velem. De talan ez anyukamnak koszonheto,mivel egy korhazban dolgoztak. Baratnomet is hozza vittem,mert egyszerre lettunk terhesek. Neki sem mondott arat,rajuk bizta,hogy mennyit adnak neki. Ez nekem nagyon szimpatikus.


Most varom a masodik babamat,egyelore sztk-ban voltam terhesgondozason,abszolut megvagyok elegedve az ottani orvossal. Anyosom anno nala szulte a ferjem ket hugat,igy rola is csak jokat hallottam. Meg nem fogadtam fel senkit,de meg csak 10 hetes vagyok. :) Szerintem most nem fogadok orvost. Sajnos akinel a fiam szuletett nyugdijba ment,mar nem vallal szulest.

2016. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Nem tudom a kedves "fél millás" hozzászóló tisztában van-e azzal, hogy mennyi az átlagfizetés Magyarországon? És a havi kiadások mellett mennyire nehéz megspórolni nehogy "fél millát", hanem ennek töredékét is. Kíváncsi lennék Ő milyen munkát végez, amiért havi nettó több százezer forintot keres,amiből lazán fizetgeti a "fél millákat", amikor sok diplomás ember is örül, ha megvan a nettó 100-150 ezer forintja havonta. Lehet, hogy a "Kedves Hozzászóló" nagyon szerencsés helyzetben van, hogy van egy jólfizető munkahelye neki is és a párjának is, de azt is eltudom képzelni, hogy egy 70 éves gazdag öregember kitartottja, aki azt sem tudja mit jelent dolgozni. Általában az olyan IQ fighter hölgyek vagdalkoznak ilyen szavakkal, akik életükben még egy órát nem dolgoztak, csak "papika" aláteszi a milliókat a seggük alá aztán abból könnyen dobálják a "fél millákat"!
2016. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én most várom a harmadik babámat, és ugyanahhoz a dokihoz járok, igaz SZTK rendelésre. (Az első terhességem missd. ab-val végződött, azt is ő csinálta). Nem mondom, hogy soha nem adtam neki egyetlen fillért sem, de nem fogadtam fel, és nem 10ezreket adtam neki. Mégis mindig maximálisan odafigyelt rám (Nem véletlenül járok most is hozzá).

Szülésznőt sem fogadtam sem most, sem előző alkalommal. Nem mintha, nem tehetnénk meg, de ne azért bánjon velem rendesen, mert teletömöm a zsebét. Attól viszont nem zárkózom el, hogy ha elégedett vagyok, akkor szülés után adjak neki.

Egyébként furán néznek rám ismerősök, ha megkérdezik, hogy fogadtam-e orvost meg szülésznőt és azt válaszolom, hogy nem, mert ha eljön az idő és bemegyek a kórházba, lesz ott orvos is, meg szülésznő is. :) A legérdekesebb, hogy még a védőnőm szeme is elkerekedett erre a válaszra.

2016. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!