Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12. hét előtt milyen kötelező...

12. hét előtt milyen kötelező vizsgálatok vannak?

Figyelt kérdés
10 hetesen jutok el először nőgyógyászhoz (többedik terhesség, egyelőre problémamentes). Van olyan vizsgálat (labor, vagy bármi), ami még a 12. hét előtt lesz esedékes?
2016. febr. 2. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi sem kötelező. Csak ajánlott protokoll van, amúgy minden ráér 12. hét után is, az első időhöz kötött az a 12. hetes uh.
2016. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak mert úgy kaptam időpontot, hogy még mindenképp a 12. hét előtt legyen az első vizsgálat.
2016. febr. 2. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

semmi sem kötelező, de ami ajánlott: a 12. hetes uh előtt legyen meg egy teljes vérkép+vizelet, esetleg egy plusz d-vitamint is nézess (1. trimeszteri vérkép), van, ahol az uh-ra már akarnak írni a várandósgondozási könyvbe, amit pedig a védőnődtől fogsz megkapni, így hozzá is el kell menned.


ha az uh-ra nem kell a kiskönyv, a 12. hetes kombinált teszt eredménye után elég elmenni a védőnőhöz, most ez az új ajánlás, hiszen a 12. hét vízválasztó. én pl. csak a 18. héten mentem el a védőnőhöz, mert rossz lett a kombinált tesztünk és a magzatvíz mintavétel eredményére addig kellett várni, "feleslegesen" nem akartunk menni.


de egyébként a kiskönyvedben benne lesznek az ajánlott vizsgálatok hét szerint.


34hkm

2016. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk emlékeim szerint az első terhességemnél sem küldtek 12. hét előtt sehová, pedig akkor már korán mentem dokihoz.
2016. febr. 2. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!