Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyit adnátok a helyemben a...

Mennyit adnátok a helyemben a dokinak?

Figyelt kérdés

Sajnos a terhességemet meg kellett szakítani 13 hetesen fejlődési rendellenesség miatt. Magándokihoz jártam terhesgondozásra (első gyermekem nála szültem, nagyon meg voltam vele elégedve).

A dokim tényleg a saját betegeként kezelt, szabadságról jött be műteni, ő intézett minden adminisztrációt, folyamatos telefonos kapcsolatban volt velem (naponta beszéltünk telefonon).

Mivel szülésnél is adtam volna neki, mint fogadott orvosomnak, úgy gondolom, hogy ebben az esetben is illene anyagilag is honorálnom a törődését, és tényleg hálás is vagyok neki.

De nem tudom, hogy mennyit kellene...


2016. márc. 17. 13:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom, ez szerintem elég hülyén jönne ki... Végül is hálás akkor az ember, ha valami jól sikerül. Egy missed ab nem kifejezetten siker történet. ...
2016. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Gondolom továbbra is tervezel még gyereket és nyilván ő lesz akkor is az orvosod. A helyedben akkor adnék neki kicsit többet és megemlitenem, hogy azt is köszönöd, hogy akkor melletted volt
2016. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

# 1: Nem missed ab volt, hanem súlyos fejlődési rendellenesség, és persze, nem sikersztori, de nem a dokim tehet róla, és az adott helyzetben nagyon emberségesen viselkedett, nem hagyott magamra.

(Lényegében rajta múlt, hogy nem kellett egy halott babát megszülnöm a betöltött 12. hét után, hanem egy 10 perces műtéttel túl lehettem rajta.)

2016. márc. 17. 13:11
 4/24 anonim ***** válasza:
Igazad van, rosszul olvastam. De továbbra is hülyén jön ki szerintem. Én úgy csinálnám, ahogy a 2. valaszomban írtam
2016. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a következő babádnál adj neki többet. Tényleg elég fura helyzet lenne ez, és hidd el, semmit nem vár tőled ezért a műtétért! Semmit.


Emberek vagyunk, egy sikeres szülés levezetés után még ha egyébként nem is vár az ember semmit, mégis jól esik neki ha gondolnak rá. De ez egy missed ab volt, a dokid semmi örömét nem lelte benne, ahogy te sem, épp emiatt az ég világon semmit ne adj neki! Feltehetőleg rutin műtét ez neki, biztos sok ilyennel találkozott már, de azért nem kell neki az, hogy külön emlékeztessék rá.

2016. márc. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Én kb 30-40.000 adnék neki, de valszeg nem fogja elfogadni.

Az enyém hasonló szituban nem fogadta el.

2016. márc. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

# 2: Igen, ez is benne van a pakliban, hogy ha még egyszer nekifutunk, akkor egyértelműen nála szeretnék szülni. És már nem először segített a bajban.

Leírom pontosabban... évekkel ezelőtt volt egy spontán vetélésem, akkor is szabin volt sajnos, de akkor ráadásul külföldön. Akkor egy másik orvos végezte a műtétet, és utána lett egy nagyon súlyos gyulladásom. Az összes orvos egymásra mutogatott, küldözgettek ide-oda, de nem segítettek. Az én dokim volt az egyetlen, aki hajlandó volt érdemben foglalkozni a problémámmal, hetekig kutatta a bajom okát, konzíliumokat hívott össze, és bár fogalma sem volt, hogy mi bajom van, addig kereste az okot, míg megtalálta és meggyógyított.

Amikor a mostani terhességemnél kiderült, hogy meg kell szakítani, az első mondata az volt, hogy ő szabin van. Én akkor megmondtam, hogy szeretném, ha ő műtene, mert senki másban nem tudok megbízni az előzmények miatt. Másnap közölte, hogy akkor megszakítja a szabadságát, és ő fog műteni, ha ezt szeretném. Riogattak előtte, hogy egy 13 hetes terhesség megszakítása komoly kockázattal jár már, de nagyon bíztam a dokimban, és minden simán is ment, gyorsan és problémamentesen.

Nem lett volna kötelessége bejönni szabiról, a fél napját a kórházban töltötte miattam, nem a műtét miatt, hanem mert ilyenkor mindenfajta bonyolult adminisztratív kötelezettségeknek kell eleget tenni, és ezt mind ő intézte.

2016. márc. 17. 13:21
 8/24 A kérdező kommentje:

"Feltehetőleg rutin műtét ez neki"

Nem rutin műtét, 12. hét után már elég bonyolult és kockázatos, ezt ő is megmondta. Közölte, hogy nem riogatni akar, hanem felkészít a lehetőségekre, hogy igenis adódhatnak problémák. A másik (ügyeletes) orvos egyenesen közölte, hogy ő nem végezné el a műtétet, inkább még várna, és meg kellene szülnöm a beteg magzatot.

2016. márc. 17. 13:23
 9/24 anonim ***** válasza:

Nem a 13. heti műtétre gondoltam, hanem úgy egyáltalán a terhességmegszakításra, legyen annak bármilyen oka. Soha nem szép látvány, soha nem hálás feladat, de ez van, ez a munkájának a része, nem tudja elkerülni. Nem kell őt külön "megdicsérni", mert egyszerűen nem.


Nem vagyok nyomozó, de ha az lennék és valaki eltűnt személyt sikeresen megtalálok élve, visszaviszem a családjához, stb., majd megköszönik valamilyen úton módon, akkor oké, tegyék. (Egyébként fogalmam nincs, hogy egyáltalán szoktak e ilyet, de példának jó lesz.)

Viszont ha azzal kell odamennem a szülőkhöz 2 nap után, hogy sajnálom, de a fiúkat meggyilkolták, akkor köszönöm, de nincs szükségem az üveg whiskey-re meg a borítékra, mert épp elég szomorú, hogy ilyen hírt kellett közölnöm. Otthon meg nem fogok erre a hírre pezsgőt bontani..


Továbbra is azt gondolom, legyen bármilyen komplikált a helyzet, hogy nem kell adnom semmit. Elmondod neki, hogy nagyon hálás vagy azért amit érted tett és majd a következő babádnál, szülés után meghálálod neki amivel gondoltad.

2016. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én értem,hogy te a szakmai gondoskodást és a törődést szeretnéd honorálni.De azt,hogy mennyit adj összegszerűen nehéz megmondani.Elsősorban annyit amennyit megengedhetsz magadnak.A leírtak alapján közel egyenértékű dolgokról van szó mint egy egészséges baba kihordása és megszülése kapcsán.
2016. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!