Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyit adnátok a helyemben a...

Mennyit adnátok a helyemben a dokinak?

Figyelt kérdés

Sajnos a terhességemet meg kellett szakítani 13 hetesen fejlődési rendellenesség miatt. Magándokihoz jártam terhesgondozásra (első gyermekem nála szültem, nagyon meg voltam vele elégedve).

A dokim tényleg a saját betegeként kezelt, szabadságról jött be műteni, ő intézett minden adminisztrációt, folyamatos telefonos kapcsolatban volt velem (naponta beszéltünk telefonon).

Mivel szülésnél is adtam volna neki, mint fogadott orvosomnak, úgy gondolom, hogy ebben az esetben is illene anyagilag is honorálnom a törődését, és tényleg hálás is vagyok neki.

De nem tudom, hogy mennyit kellene...


2016. márc. 17. 13:03
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Én abszolút megértem a kérdésed, és maximálisan egyetértek vele. Az orvosnak az a munkája, hogy a MUNKAIDEJÉBEN ellássa a betegeket. Ha pluszt vállal (legyen az akár műtét, akár szülés), akkor igen is illik honorálni szerintem. Gondolom ti sem túlóráztok teljesen ingyen. Nekem teljesen alap, hogy ha mondjuk a fodrászomat megkérem, hogy olyan időpontban vállaljon el, amikor amúgy nem dolgozna, akkor kicsit többet adok neki, mint az alapdíj. Ugyanis plusz munkát vállal vele, nem csak a munkaköri kötelességét végzi.

Jelen esetben a kérdezőhöz a szabadsága alatt ment be a doki, és ezt bizony illene megköszönni. Persze, szép dolog egy köszönöm is, de jelen esetben mondjuk az orvos esetleg hazajött a saját kocsijával, a saját költségén ki tudja honnan, a kérdezőre áldozta azt az időt, amit a családjával tölthetett volna.

Én a helyedben egészen biztosan adnék neki valamekkora összeget. Hogy mennyit, az nyilván az anyagi helyzettől függ, mondhatnám úgy is, hogy amennyit megengedhetsz magadnak és jó szívvel rááldozol erre. Én szerintem 10-20 ezer forintot adnék.


Viszont majdnem 100%-ig biztos vagyok abban, hogy az orvos nem fogja elfogadni. A helyében én sem tenném, de attól még a gesztus szerintem fontos. Ezzel kimutatod azt, hogy nem tartod alapvető dolognak, hogy az orvos akkor is ugrik neked, mikor nem is dolgozna, ráadásul totálisan ingyen.

2016. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
A két gyerekem között volt egy missed ab-om, nekem eszembe se jutott ezért pénzt adni a dokinak! Szerintem el sem fogadta volna! Tedd azt amit jónak látsz, ha adni szeretnél adj neki, én biztos nem adnék!
2016. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Volt már spontán vetélésem, amikor műszeres befejezés volt, akkor a dokim a munkaidejében végezte el a műtétet. Akkor nem adtam semmit.

Viszont nem összehasonlítható a két helyzet. Megértem, hogy aki még nem volt ilyen helyzetben, annak nincs összehasonlítási alapja, de a 12. hét után egy még élő terhességet megszakítani nem olyan egyszerű. Napokig kellett szakvélemények után járnom és a kórházi is adminisztráció is órákat vett igénybe (míg a "normál" küreteseknél ez pár perc volt). A dokim egész héten tartotta velem telefonon a kapcsolatot, elirányított, hogy mikor hova kell mennem, kért nekem időpontokat, stb. Egy héten át minden nap telefonon kellett egyeztetni, gyakran ő hívott fel a saját költségére. A műtét előtti este az ügyeletes orvosok kekeckedtek, csak úgy voltak hajlandók felhelyezni a lamináriát, hogy előtte (este 10-kor) felhívták az orvosom, és ő vállalt minden szakmai és etikai felelősséget, addig nem voltak hajlandók elvégezni a műtéti előkészítést. (Hiába volt két szakvélemény arról, hogy a babának élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenessége van, nem volt egyszerű eset.)

Ha a dokim nem jött volna be aznap (pénteki nap volt), akkor csak a következő héten lehetett volna befejezni a terhességet, amikor már majdnem 14 hetes volt. Már így is nagyon határon volt, pár nappal később már meg kellett volna szülnöm, ami ebben a terhességi korban akár több napos vajúdást jelent. Nekem pedig nagyon nem volt mindegy, hogy ha már mindenképpen be kell fejezni a terhességet, akkor 10 perc alatt, altatásban végzik el, vagy 2-3 napot kell vajúdnom. Fizikailag, lelkileg sem ugyanaz.

Azon gondolkodtam, hogy ha az ember BETEG és meggyógyítják, akkor sem azért ad pénzt az orvosnak, mert olyan nagy sikersztori lenne egy szívroham, vagy egy agyvérzés... Nyilván a gyerek születése után örömmel adunk, ha adunk, de vannak esetek, amikor az számít sikersztorinak, ha sikeresen felépülünk egy betegségből, problémából. Nálam most ez volt a helyzet... kialakult egy olyan helyzet, amire senki nem vágyott, de a dokim segített abban, hogy a lehetőségekhez képest a leggyorsabban és számomra a legegyszerűbben megoldódjon. Ezért pedig igenis hálás vagyok neki.

2016. márc. 18. 11:32
 24/24 anonim ***** válasza:
Attol fugg mennyi nala egy szules, illetve a vizsgalat!?
2016. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!