Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Létezik még lelkiismeretes...

Létezik még lelkiismeretes védőnő?

Figyelt kérdés

Egyre rosszabbak a tapasztalataim.És sok ismerősnek is.

Olyan dolgokba is beleszólnak amihez semmi közük az ég világon!

Az én példám:

-miért azt a kórházat és orvost választottam (van olcsóbb is) /itt azért kissé kiakadtam/

-inkább fogyjak és ne hízzak terhesen (a teljes kiőrlésű kenyér zsőmle sem megemgedett/

-keveset iszok (1,5-2liter +ami az étellel bemegy)

-miért ilyen erős parfümöt használok?

-veszélyeztetett vagyok de szerinte mist kéne elkezdenem sportolni (előtte sem sportoltam) kismamatornára sem mehetek mivel véreztem már és vannak más problémáim is amiért veszélyeztetett lettem

-miért festem a hajam? (5hónap alatt 2alkalom és még lesz 1vagy 2)

-sokat híztam (4kg 5hónap alatt nem hánytam az elején sem)


Szívhangot nekem sosem néz. Nem tudom máshol ez szokás-e.

Tudom hogy nem minden védőnő ilyen,de engem eléggé zavar és hányingertel járok hozzá már.Mindenbe beleköt mindenre húzza a száját.Szóba került a gyümölcs azért is kaptam hogy merek szőlőt enni mkor tele van cukorral.( nem mindennapos néha megkívánom ennyi).

Sok ismerősöm hasonló panaszokat mond.

Az én védőnőm egyik ismerősömnek azzal kezdte hogy mintaétrendet adott az első találkozaskor a kérdések előtt.Nem túlsúlyos az ismerősöm.


2016. márc. 18. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

sajnos az én védőnőm is idióta. mindenkinek azt mondja, hogy én már most milyen rossz anya vagyok, mert nem akarok még kismama ruhákat hordani, amíg jók rám a rendes ruháim. sajnos ez van, ne foglalkozz vele. nem ér annyit.

18hkm

2016. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Csak ha problémám vagy kérdésem van arra sosem kapok választ tőle. ;(
2016. márc. 18. 19:22
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
3. védőnőnk van, mindegyik normális volt, a mostani és az előző nagyon sok jó tanácsot is adott.
2016. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
12%

Ivással és hajfestéssel kapcsolatban igaza van. A fogyást nem tudom, hány kilóról indultál?Mert a nagy kezdősúly teratogén hatású lehet, és a túlsúlyosaknak nagyobb százaléka lesz terhességi diabeteses is.


a többi csak szőrszálhasogatás. Szívhangot meg nem minden védőnő néz, sok tanácsadóban nem adottak ehhez a tárgyi feltételek. Gyümölcsöt pedig nyugodtan fogyassz amennyit jólesik, mivel rost van benne, ami segíthet ha szedsz vasat és székrekedésed van tőle. A szénhidrát megvonása terhességben pedig nem előnyös kis mennyiségben arra is szükség van.


Tehát száz szónak is egy a vége, bólogass majd amint kilépsz tőle felejtsd is el amit mondott.

2016. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A hajfestés nálam belefér.Tudom mindenkinek megoszlik erről a véleménye de nálam ez belefér. A szag a probléma de mivel fidrász festi szellőztet így nem okoz gondot.

Én azért 2liter folyadékot nem tartok kevésnek de kinek mi.. Amúgy van szivhang figyelő nála.. :/

Csak nehezen viselem így terhesen ha beszólogat...

2016. márc. 18. 19:30
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

az én védőnőm az egyikbe se szólt bele amit fent írtál.

Nagyon lelkiismeretes, fiatal, és rugalmas.

Nekem nagyon sokat segített, kb. neki köszönhetem hogy visszatudtam hozni a tejem.

2016. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
A mi védőnőnk egy tündér és szakmailag is nagyon jó. Rengeteg hasznos tanácsot ad, sohasem piszkált minket semmiben. Sőt a gserekorvossal szemben is "megvédett" minket, amikor a doktornő kritizálta azt a döntésünket, hogy a férjem jön el gyedre a fiunk 8 hónapos korában. Sajnos költözés miatt nemsokára új védőnőnk lesz, nem tudom még, hogy milyen, de azt már megkérdeztem a jelenlegit, hogyha úgy van, akkor kereshetem-e esetleg tanácsért. Nekem nagyon sokat segített a terhesség 9 hónapja alatt és mióta megszületett 2,5 éve a fiunk.
2016. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
Hajfestésnél nem a szag a lényeg hanem ha ammónia tartalmú a festék, és a bőrödre kerül, terhesen sokkal nagyobb az allergiás reakció kialakulásánk a kockázata, és a bőrödön keresztül felszívódhatnak ezek a mesterséges anyagok amiket tartalmazhat amik ha a véráramba jutnak, károsíthatják a magzatot. Terhesen pedig több folyadékot igényel a szervezeted, a terhesség előtti átlag fogyasztásod, plusz a régi mennyiség 15%-át. Terhesen a véred élettanilag felhígul, valamint nagyobb eséllyel alakul ki ödéma, amit megelőzhetsz, vagy könnyebben elmulaszthatsz ha sok folyadékot iszol, valamint a felfázás is gyakoribb terhesen, amit szintén megelőzhetsz ha a sok folyadéktól gyakran jársz mosdóba, és így nem pang a vizelet. Persze ez akkor hat igazán, ha ez a folyadék víz.
2016. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ma már szerintem nem is kapható ammónia tartalmú hajfesték.Amit én használok abban nincs az biztos.
2016. márc. 18. 19:53
 10/20 anonim ***** válasza:
93%

nekem nagyon jó védőnő volt :) sajnos egyik napról a másikra eltűnt, nem tudom mi lett vele, aztán volt pár védőnő, de nem vettek át- aztán újra terhes lettem, most aki van, tényleg nagyon aranyos. nekem mondjuk nagyon sok, tipikus túlbuzgó, már a 10. héten akart volna jönni, de mondtam, hogy állj és ne tovább, én is gyerekekkel foglalkozom, nagy bajt nyilván nem tud találni itt, ráadásul a kisgyerekek ellátásához jobban konyítok, hisz aktívan gyakorolom (plusz tanultam), míg ő csak olvasott róluk (tavaly végzett) :)

szerintem tudomásul vette és ha be is tartja azt a határt ami nekem belefér, akkor szuper védőnőt fogtam ki :D

2016. márc. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!