Gondozási terv?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg a gondozási tervet.Azt szeretném kérdezni,hüvelyi vizsgálat a legelején és a 36.héttől van csak tényleg?Elég ez?Vagy,hogy veszik észre,ha valaki idő előtt nyílik?Vagy ilyenkor jön szóba a "magándoki"?Nálatok hogy volt?Kinek hány ilyen vizsgálata volt?Magánban vagy sztk-ban?
2016. máj. 11. 13:05
 1/5 Bella169 ***** válasza:
47%
Végig magánba jártam. Minden alkalommal (4 hetente kellett mennem) ellenőriztea méhszájat hüvelyi vizsgálattal. Nem volt fél perc. Engem megnyugtatott hogy minden rendben.
2016. máj. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Terhesen kb havonta jó, ha megmutatod magad orvosnak. A terhesgondozó orvosa is megfelel erre, ha nem akarsz saját dokit, de én pl a terhesgondozó mellett minden hónapban eljártam szakrendelésre is. Így a gondozóban összesen 1x vizsgált meg az orvos, de csak mert szabin volt éppen az, akihez amúgy jártam az ambulanciára.


Nem, nem magándoki volt, de célirányosan mindig ugyanakkor, ugyanahhoz mentem, és ő viszont mindig megvizsgált, ut-t is midnig csinált (ha éppen nem volt arra az időszakra uh előírva) .


nem tudom, hány vizsgálat volt. sok. 20. héten ugyanis nyílni kezdtem. Innentől 2hetente kellett mennem vizsgálatra, végül 35. héten befektettek toxémiával.

Akkor már viszont a felvétel után csak 1x volt méhszájvizsgálat (amikor kiderült, hogy már teljesen nyitva vagyok) a szülésig.

2016. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Betu ***** válasza:
55%
Na az volt furcsa nekem mikor vàrtam a babàm, hogy nekem nem kellett mennem egyszer sem méhszàj vizsgálatra. A tervben sem volt benne. Nem volt fogadott orvosom, viszont amikor a védőnőtől megkérdeztem, hogy mikor kell menni méhszàj vizsgàlatra, csak annyit mondott ne foglalkozzak vele. Szerencsére semmi baj nem volt sőt vajúdàs alatt sem nagyon akart tàgulni a méhszàj. Na mindegy ez azért érdekes volt, hogy nem kellett mennem ilyenfajta vizsgálatra !😕
2016. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokan írják itt is és más fórumokon is, hogy a nyugati példát követve nincs havi méhszájvizsgálat, hanem uh-val ellenőrzik. Az én dokim minden hónapban megnézte a méhszájamat sima vizsgálattal. Pár másodperc volt az egész, az öltözés, vetkőzés tovább tartott. A dokim egyébként nem híve a felesleges vizsgálatoknak, pl az utóbbi két évben rengeteg problémám volt és mindig gondolkodott rajta, hogy megvizsgáljon vagy sem, nem akar feleslegesen nyektetni, de pl a terhesség elején is inkább csinál hasi uh-t mint hüvelyit, ha nincs külön indok a hüvelyire. De ezt a havi méhszájvizsgálatot fontosnak tartja, mert már a méhszáj puhasagabol, tartásából tudnak arra következtetni, hogy elindul-e egy nyilas vagy sem. Engem megnyugtatott, hogy nézik, ugyanis egyik kolléganőmnek panasz nélkül nyílt ki két ujjnyira 23 hetesen, soha nem nézték neki, csak valamiért nem volt a dokija, másik orvos volt, az vette észre. Szigorú fekvésre ítélték, de így is koraszülött lett a baba, de legalább nem annyira, mert kihúzta 32. hétig, de mi lett volna, ha beindul előbb? Én egyébként gyűlölöm a nőgyógyászati vizsgálatokat, ezt tudja rólam az orvosom is, el is mondta, hogy nem kényszer, az én kezemben van a döntés, ha azt mondom, hogy ne vizsgáljon, akkor nem vizsgál, de elmondta, hogy miért fontos. És mindig rávettem magam, pedig tényleg utálom.
2016. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztk-ba járok 4 hetente és a 20. héttől van méhszájvizsgálat. Nem fáj, nem kellemetlen, tényleg csak pár másodperc az egész.
2016. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!