Ez rendben van így?

Figyelt kérdés

25 hetes terhes vagyok, utoljára 18. heti genetikai ultrahangon ,,néztek rá" a babára. Azóta 2 terhes tanácsadáson voltam a nőgyógyásznál, és azt mondta, hogy nem ultrahangoz, ha nem indokolt.... Az első terhességemnél minden egyes tanácsadáson volt UH, nézték, jól fejlődik-e a magzat, minden rendben van-e vele.

Most honnan tudja az orvos, hogy minden oké? Egy szívhangból? Nekem ez nagyon fura. Legközelebb június 7.-én megyek, ha akkor sem akar megultrahangozni, akkor azt jelezhetem valahol? Nem azért járok oda, hogy nézzen egy szívhangot, és ennyi. Nézni kéne szerintem lassan a hegem állapotát is, mivel az előző terhességem császármetszéssel végződött.


2016. máj. 16. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez nekem új.ahogy hallottam Angliában csinálják így,de itthon ezt nem tapasztaltam eddig,pedig ez már a harmadik terhességem.esetleg megkérdezheted a védőnőtől.ha magándoki,akkor válthatsz simán.nem tudom merre laksz,ott hogy működik,nálunk választhatunk hogy a városkánkban lévő sztk-szerűségbe járunk terhesgondozásra vagy a kórházba,ahova tartozunk.ott sok orvos van és mikor kihez kap az ember időpontot
2016. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Betu ***** válasza:
53%
Nekem a 18. heti UH utàn 24. heti volt. Majd 30.heti. 32. héttől màr gyakrabban mert az àramlàst nézték GDM miatt. Nekem nem volt fogadott orvosom, a szívhangot pedig a védőnő nézte. Azért a helyedben igen én is szólnék mert június az nagyon messze van. Az UH papírodon nincs rajta, hogy mikor kell következő kontrollra menni? Nekem mindig rajta volt, vagy NST-ről küldtek àt.
2016. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 18. heti uh után a 32. heti jön.Régebben volt 24. heti de valamiért kivették a uh-k közül. Mi az első gyereknél úgy csináltuk hogy elmentünk 4dre a 26. héten hogy azért ne teljen el olyan sok idő.
2016. máj. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem magándoki, így nem tudok váltani sem :(

Itt csak ez ez Sztk-s rendelés van, vagy magán. De ha már elvárják tőlem, hogy eljárjak (alap dolog, mert érdekel, hogy rendesen fejlődik-e a baba), akkor rendes ellátást kapjak.

Most itt is helyettesítés van, akihez szoktam járni (aki egyébként nagyon rendes és alapos orvos), most nem tudni, miért nem ő van a terhes tanácsadáson.

Az első terhességnél mindig volt UH, pont ezért furcsállom, hogy most nincs. Ráadásul ez az orvos nem tudja kezelni a szívhangfigyelőt, ezért UH-n nézte meg a szívhangot, de ennyi.

2016. máj. 16. 17:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk öt új van. Van egy, amikor megállapítják a terhességet, aztán a 12. heti, utána a 18-20 heti, aztán a 30-33 heti, végül a 36 hetes. Én maganorvoshoz jártam, de nem volt uh-ja, így nem volt minden hónapban uh, csak a fentiek a kórházban. Most már van uh-ja, de én őszintén megmondom, hogy nem idegeskedtem ezelőtt sem ezen, ossz-vissz egy plusz babamozin voltunk, de azon az élmény miatt. De én tényleg nem voltam egy parás kismama. Szívhangot mindig nézett az orvos, méhszájat is ellenőrizte, vérnyomást mért, vizeletet vizsgált a fehérje miatt.
2016. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem tudsz panaszt tenni, mert ennyi van előírva. oep 12,18,30. heti uh-ot fizet, plusz van a terhesség megállapításakor és a végén.

ha neked ennyi nem elég, akkor magánba kell menni. én magánba járok, nekem mindig csinál uh-ot, de 24. héten már csak babamozi volt, nem mért és nem nézett semmit.


egyébként nem az a terhesgondozás, hogy a babát megnézik. a terhesgondozás az anyukáért van, elmondják hova kell menni és mikor, kap beutalókat ha kell, megnézi a vérvétel, vizelet, uh eredményeket....

ja igen, az a másik, hogy szonográfus tudja úgy nézni a babát, hogy lássa, minden rendben vele. a doki az alfeledhez ért leginkább :)

2016. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a válaszokat :)


Én sem parázom túl, de az első terhességemnél nem így volt :)

2016. máj. 17. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a magán nőgyógyász csak méhszájat nézett, UH-ja nem is volt. (Tudom-tudom, mért nem váltottam?) A kötelező Uh-k a kórházban voltak. Szívhangot a védőnő nézett és a bemutatót is ő adta.
2016. máj. 24. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!