Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha a teszt már egyértelműen...

Ha a teszt már egyértelműen kimutatja a terhességet, akkor bár biztos hogy fog látni valamit az orvos?

Figyelt kérdés
Ma teszteltem pozitivat, felhívtam a dokit, aki holnapra már be is hívott. Ne értsétek félre nem a babán akarok spórolni, de 12.000 ft nála egy alkalom, és azért nem mennék el, hogy közölje még nem lát semmit. Amúgy jó doki, de most nem tudom, mit csináljak, fog látni valamit? Oké szívhang még biztos nem lesz de legalább hogy jó helyen van-e, nem-e méhen kívüli stb azt fogja látni biztosan?
2016. máj. 26. 16:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és ráadásul csak holnap utánra vártam a menstruációm, de a teszt egyértelműen pozitiv, nem az a mikroszkoppal keresös.
2016. máj. 26. 16:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. 7-8 hetes kor előtt nincs sok értelme elmenni, mert akkor látja csak, hogy élő terhességről van-e szó. Ezért javaslom, hogy várj még legalább 3 hetet az időponttal.
2016. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de anno amikor szülészeten voltam, az egyik orvos azt mondta, hogy a legnagyobb istencsapás ez a rengeteg szuperérzékeny teszt, ami már a menstruációs időpontot megelőzően kimutatja a terhességet, mert nők sora szabadul rá a nőgyógyászokra 4 hetes terhességekkel. Ők meg 6-7. hétig vagy látnak valamit, vagy nem.
2016. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem. 3+5 naposan már pozitív volt a teszt, csak 5+1 naposan látott a doki petezsákot.
2016. máj. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont a magánorvos mondta anno, hogy a 7. hét előtt nem ír fel időpontot (hacsak nem ragaszkodom hozzá valamiért), mert nem lenne értelme és feleslegesen ne fizessek ki egy plusz alkalmat nála.

Mondhatni maga ellen beszélt, hiszen így egy alkalmas bevétellel kevesebb, de igaza volt. Mire mentem, már volt szívcső pulzálás.

2016. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hol tartasz.

Mert az oké, hogy ma teszteltél pozitívat, de ha már 1 hete késik, akkor láthat petezsákot. Viszont ha még nem is késik, vagy csak 1-2 napja, akkor feleslegesen mész, mert nem fog semmit látni.

És ha még lát is petezsákot, akkor is vissza fog hívni 2 hét múlva, ugyanis akkor mond biztosat az orvos, ha van szívhang, az pedig legkorábban 6 hetes terhességnél van.

Én várnék a helyedben még az orvossal!

2016. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy amikor én teszteltem nagyon erős, egyértelmű pozitívat pár nap késés után, rá majdnem 1 héttel mentem orvoshoz és még csak petezsákot látott és vissza is hívott 2 hét múlva kontrollra.
2016. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mire gondolsz, persze hogy nemma terhessegen akar az ember sporolni, de ilyen formaban ez csak egy ajandek 12 ezer az orvosnak, semmi mas. Nem kapsz erte "szolgaltatast", mert meg nem tud mit mondani/mutatni neked ugy sem.

Ha jol ertelmezem meg csak most szombaton lenne az esedekes mensid. Azaz meg 4 hetes sem vagy. Ha esetleg korabban is volt peteeresed, akkor sem lehetett hetekkel korabban, max napokkal.

Biztos, hogy semmit nem fog latni, max vastagabb nyalkahartyat, esetleg felritkulast. Te is csak ideges leszel miatta, meg ugyis visszarendel egy-ket het mulva.

Betoltott 6 hetes kor elott max akkor erdemes menni, ha van oka, pl korabbi mehenkivuli miatt nagyobb esely az ujabbra, vagy ha verzes van, esetleg olyan gyogyszer kell, ami segit a terhesseg megtartasavan, stb.

De panasz nelkul szerintem felesleges menni.


Te ismered a dokidat, de az is lehet, hogy mivel o hivott be, igy most el sem ker semmit, ha nem lat semmit, vagy ha elkeri a penzt, akkor a visszahivas lesz ingyenes. Ilyet is szoktak csinalni.


De en biztosan lemondanam ezt most.

2016. máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is lemondanám. Nekem volt méhen kívülim de csak 5-6 hetesen látták, azt később látják.

Mikor sikerült rendesen 6+ hetesen kellett mennem (lombik volt, vérvétel egyértelműsítette a terhességet), akkor láttak mindent.

2016. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!