Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Munkám miatt nem tudok hétközn...

Munkám miatt nem tudok hétköznap védőnőhöz menni-kiskönyv kiadása este/hétvégén lehetséges?

Figyelt kérdés
Nemrég írtam ide, sokan válaszoltatok is, még van a próbaidőmből vissza több, mint egy hónap és 13 hetes vagyok. Magánban oldottam meg eddig a terhesgondozást, sokat ingázom, tehát csak este tudok menni orvoshoz. Most egy újabb probléma adódott - védőnő-. - Mondtam neki, hogy fizetek, és "rendelési idején kívül" adja ki a kiskönyvemet. Ő nem, ő csütörtök délelőtt van csak. Másik, akit a doki ajánlott, szintén elzárkózik. Ez tényleg ennyire nehéz? 4 hetente megyek magánrendelésre, a védőnőt viszont nem tudom elintézni :S Nem elegendő az orvos pecsétje? (Lenne min.10 pecsétem) Ha van valakinek esetleg egy kedves és segítőkész védőnő ismerőse, aki hajlandó némi felárért mondjuk este 19:00 óra után vagy szombaton kiadni a kiskönyvemet, nagyon megköszönném az elérhetőségét. Mivel még a baba születése előtt költözni tervezünk, nekem teljesen mindegy, hogy melyik kerületben lenne Budapesten.

2016. jún. 21. 21:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim azt mondta,h a 12. heti uh-ra már vinni kell a kiskönyvet, mert írnak bele.

Én is azt gondolom,h próbaidő alatt is el lehet menni egy-egy nap szabira, ha előre megbeszéled. Kötheted az ebet a karóhoz, csak felesleges.

Amúgy az egész védőnősdit én is hülyeségnek tartom és nem is vagy köteles járni hozzá, de ahhoz, hogy később megkapj vmi pénzt minimum 4 alkalommal meg kell jelenni, ha jól tudom.

És ha te kikérsz magadnak dolgokat én is kikérem,h azt írtad, hogy a védőnő csak azoknak jár akik potyogtatják a gyereket, meg ilyenek. Mindenkinek jár. Vagy mész, vagy nem...

2016. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 keszi88 ***** válasza:

A védőnők 8-16 óráig dolgoznak (általában), így nem megoldható az esti-hétvégi kiskönyvkiadás.

Ezenkívül terhestanácsadásnak minden védőnői körzetbe meghatározott ideje van.

Ha kiderülne hogy a védőnő pénzt fogadott el - azért nagyon megütheti a bokáját. Hivatalosan egy doboz csokit sem lehet elfogadni...

Később is ki lehet adni a kiskönyvet- de az addigi megjelenéseket pl. az orvos utólag -tudomásom szerint- nem írhatja be.

A terhesség alatt 3+1(trimeszterenként egy+ a kiskönyv kiadása) megjelenés lenne a kötelező a terhestanácsadáson-védőnőnél.

Mivel ez egy hosszú távú kapcsolat- a területi védőnő az iskola kezdésig azaz miminum 6 éves korig kíséri figyelemmel a gyermek fejlődését.- érdemes vele megtalálni a közös hangot...

szerintem ő azért szeretne minél hamarabb látni, hogy el tudja mondani a teendőket, vizsgálatokat, ő végez testsúly-, vizeletvizsgálatot (tesztcsíkkal) és vérnyomásmérést is.



Nagyon sajnálom, hogy ennyi negatív vélemény került ismét a hozzászólások közé...

Nagyon sok védőnő lát el helyettesített körzetet...országos hiány van és ezért

rengeteg a túlterhelt védőnő.

2016. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

22-es válaszolónak.

Én a védőnőt alapvetően nem tartom feleslegesnek. Viszont azt, hogy terhesség alatt havonta kell találkozni vele, azt már igen.

Azt rendben van, hogy egyszer kijön, megnézi a körülményeket, hogy hová érkezik a babó. Azzal sincs gondom, hogy szülés előtt is kijön még egyszer megnézni, mindent megvettünk-e a babának, ami szükséges.

De az, hogy havonta kell járnom hozzá, teljesen felesleges. A baba születése után kéne, hogy nagyobb szerepük legyen, de a terhesség alatt csak plusz felesleges teher.

2016. jún. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Bocs az offért! 23-asnak. Annak sincs értelme,h megnézi,h hová jön a baba, mert ahol olyanok a körülmények, oda is hazavihetik (nincs fürdőszoba az első látogatáskor és nincs az utolsókor sem..).

Nyilván segítség ha valaki nem tudja, h megvan-e minden. De a körülményeket nézegetni nagyjából felesleges.

2016. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Mono144 ***** válasza:
Akkor leírom, mert lehet így lesz érthető én mire is gondolok a védőnői negatív tapasztalatom alatt. Nekem a problémám az,hogy szakmailag kevés az aki alapvetően jó tanácsot tud adni ha szükséges. Nekem koraszülött volt a lányom, és sem a súlyfejlődésben, sem az éretlensége végett nem tudtak segíteni, szakmailag nem tudtak hozzászólni. Azt tegyük hozzá hogy ma Magyarországon nagyon sok a korababa, érdemes lenne nekik is ebben tudást, tapasztalatot gyűjteni.
2016. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, hogy vagytok?


A munkahelyen minden rendben van?

2016. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Köszönöm kérdésed, elmondtam a munkahelyen is, megkönnyebbültem és jól fogadták. Nemsokára 18. heti genetikai uh. és akkor talán eljutok védőnőhöz is.
2016. júl. 16. 23:18
 28/28 anonim ***** válasza:
kicsi a világ :) én ültem melletted a 12. heti UH-d előtt, én akkor már 20 hetes voltam. örülök hogy megoldódott és hogy jól vagytok :)
2016. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!