Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Munkám miatt nem tudok hétközn...

Munkám miatt nem tudok hétköznap védőnőhöz menni-kiskönyv kiadása este/hétvégén lehetséges?

Figyelt kérdés
Nemrég írtam ide, sokan válaszoltatok is, még van a próbaidőmből vissza több, mint egy hónap és 13 hetes vagyok. Magánban oldottam meg eddig a terhesgondozást, sokat ingázom, tehát csak este tudok menni orvoshoz. Most egy újabb probléma adódott - védőnő-. - Mondtam neki, hogy fizetek, és "rendelési idején kívül" adja ki a kiskönyvemet. Ő nem, ő csütörtök délelőtt van csak. Másik, akit a doki ajánlott, szintén elzárkózik. Ez tényleg ennyire nehéz? 4 hetente megyek magánrendelésre, a védőnőt viszont nem tudom elintézni :S Nem elegendő az orvos pecsétje? (Lenne min.10 pecsétem) Ha van valakinek esetleg egy kedves és segítőkész védőnő ismerőse, aki hajlandó némi felárért mondjuk este 19:00 óra után vagy szombaton kiadni a kiskönyvemet, nagyon megköszönném az elérhetőségét. Mivel még a baba születése előtt költözni tervezünk, nekem teljesen mindegy, hogy melyik kerületben lenne Budapesten.

2016. jún. 21. 21:19
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Na akkor szép sorjában. Évek óta dolgozom, diplomám van, a páromnak három is. Kikérem magamnak egyesek hangnemét. Most váltottam munkahelyet, a babával úgy voltunk eddig is, hogy jöjjön, ha akar, mert imádjuk egymást. Kettő . Szülni nyilván mar nem próbaidő alatt megyek el. Három. Nem tehetek róla, hogy a védőnő is csak azoknak jár, akik vagy segélyből élnek és sorban POTYOGTATJÁK ki a gyerekeket, vagy akik már 4. Héttől táppénzre íratják magukat, mert ők ráérnek. Én eddig is igyekeztem körülményeket teremteni a gyerekemnek, ezután is ezen leszek. Én nemrég kertem szabit a genetikai vizsgálatok miatt, nem fogom naponta fogorvosra fogni... Köszönöm az értelmes és nem rosszindulatú válaszokat. Magántendelésre 3-4 hetente járok, tehát a baba egészsége sem az anyákért tevékenykedő védő néniken fog múlni.
2016. jún. 24. 20:01
 12/28 A kérdező kommentje:
* a területileg illetékest hívtam ,amikor egy napom volt, napokkal előre szerettem volna egyeztetni, de közölte, hogy ő csak csütörtökön hajlandó "dolgozni" 8-11:30-ig.......
2016. jún. 24. 20:03
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Azért ez nem így működik, hogy akkor hajlandó dolgozni. A mi védőnőnknek kb 100 1 éven aluli gyereke van. A gyerek 6 hetes koráig hetente, majd havonta, fél éves korától 2 havonta házhoz kell mennie. Védőnője egy általános iskolának és egy gyerekotthonnak. Ezenfelül szerda délután a gyerekorvos mellett rendel. Jah ezenfelul tart szülésfelkészítőt és jár továbbképzésekre (évente többre is). Nah most ezek után engedtessék már meg neki, hogy egy menetrendet tartva, a törvényi előírásoknak megfelelően dolgozzon. Én megértem, hogy hülye helyzetben vagy, de ennek nem az a megoldása, hogy ott keresel ellenséget, ahol nincs. Az olyan hülyékkel meg ne foglalkozz mint az előző, aki szerint a gyerekre sem lesz időd. Nem jutott el a pirinyó agyaig, hogy próbaidő miatt vagy most szorult helyzetben.
2016. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Kikérem magamnak a pironyó agyamat... Én csak annyit kértem tőle,hogy adja ki a kiskönyvet. Nem kell vérnyomást mérni, doki minden mást ellát. A labort se kell kiértékelnie. Semmit. Csak könyv kell. De hát sokat kérek...
2016. jún. 25. 01:35
 15/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat, gyorsan futottam át. A rosszindulatú kommentelőnek pirinyó agya van, azt adom :)
2016. jún. 25. 01:36
 16/28 anonim ***** válasza:

A kiskönyvbe egy csomó mindent bele kell írnia. Azt értem, hogy próbaidő alatt nem tudsz elmenni hozzá. Majd elmész 4 hét múlva. Azt kevésbé értem, miért írsz támadólag azokról, akik védőnőhöz járnak, hogy ráérő táppénzesek vagy munkanélküliek.

Én a 36. héten vagyok, dolgozom és mégis eljárok a védőnőhöz.

Védőnőt nem választhatsz, még szívesség árán sem. A területileg illetékeshez tartozol, hozzá kell jarnod, ő megy ki hozzád a babád születése után.

Mondd meg neki, hogy a próbaidőd lejárta után felkeresed.

2016. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Azért, mert mások írtak rólam támadólag az előbbiekben . S mert annyi helyen olvastam, h mások is átmehettek területileg nem illetékes védőnőhz. Amúgy már mondtam neki, hogy később megyek hozzá, akkor meg az nem tetszik neki...
2016. jún. 26. 11:17
 18/28 Mono144 ***** válasza:
36%

Szia, teljesen mindegy hogy diplomások vagytok vagy sem, szeretettek volna babát és kész. Az hogy sok nő félháborodását ezen az oldalon furán fejezi ki ne foglalkozz vele. Az biztos hogy a kiírt kérdés sokaknak bicskanyitogató azért mert gyakorlatilag a kérdés alap tartalma azt érezteti az emberrel, hogy pénzért akarsz mindent megoldani. Meg tudom érteni hogy fontos a munkád, a jövőbeli stabilitás a cél, de azért a munkavállalónak is vannak jogai kismamaként is, még ha próbaidejét tölti akkor is. Szóval ha a területileg illetékes védőnő nem rugalmas, nem nagyon fogsz tudni más megoldást keresni mint sem reggel 8-ra odamész hozzá és elintézed ezt a 15 perces baromságot. Én a védőnői szolgálatot soha sem tartottam fontosnak, pedig nekem már van egy közel 4 éves lánykám. Sajnos a védőnők 90%-a alul képzett, és olyan válaszokat kapok ahol a szakmaiság nem jön vissza. Gyakorlatilag minden kulcsfontosságú választ a gyerekorvostól kaptam meg, úgy hogy lehet engem megkövezni 3 védőnőnk volt egy sem hozta ami elvárható. Nem megyek bele a részletekbe de nekem ez a véleményem.

Boldog babavárást!

Egy nem diplomás Anyuka, továbbá már 19+6hkm

2016. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, egy napot általában próbaidő alatt is ki lehet venni. Kitalálsz valami indokot, és egy napot (főleg nyáron) el szoktak nézni.

Egyébként semmi sem történik, ha csak 4 hét múlva mész el a védőnőhöz. Akkor 4 hét múlva lesz terhes kiskönyved. Esetleg a védőnő tehetne panaszt a gyámügyön, hogy nem működsz együtt, és ők kijönnek kivizsgálni. De nem fog emiatt panaszt tenni, ha 4 hét múlva minden rendben lesz.


A leleteidet addig is gyűjtsd. Azokra a szülésnél szükség lesz (pl. vérkép eredménye, hepatitisz vizsgálat eredménye, ...). Gyűjtsd az UH eredményeket. Hamar letelik az a 4 hét.

Viszont akkor utána rögtön be kell jelentened, hogy terhes vagy, hiszen nagy valószínűséggel már látszódni fog, és már nem igaz az, hogy visszamenőleg védett leszel. Csak a bejelentés napjától leszel védett. Az a baj, hogy a 17. héten már tud elég nagy poci lenni (bár ez is testalkat függő. Nekem már egyértelmű terhespocim volt 17 hetesen, kolléganőmön pedig alig látszik valami).

2016. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Az alap elgondolűsom az az, hogy kivárom még ezt a 4 hetet, és rejtegetem (mondjuk most is látszik némileg, de nem feltűnő). Dokihoz járok, laboron voltam, genetikai uh.-on voltam, torch megvolt, kombinált teszt megvolt. Ezeket gyűjtöm és az összes papírt, leletet, amit kapok.

Beszéltem már a védőnővel, mondtam neki, hogy mikor számíthat rám, de valahogy mindig az a vége, hogy de menjek hozzá...

Frusztrál az egész most nagyon, szeretném, ha már később lennénk...

2016. jún. 27. 08:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!