Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Itt járt a védőnő és poros...

Itt járt a védőnő és poros volt a dohányzóasztal. Lehet ebből gond?

Figyelt kérdés
Ma hirtelen felbukkant a védőnő nálunk. Van egy üveg dohányzóasztalunk amit minden nap letörlök,mert iszonyatosan ragad rá a por és persze ez rögtön látszik is rajta. De ma a védőnő érkezése előtt sajnos nem érkeztem még letörölni. Ugye emiatt nem fogja azt gondolnihigy koszban élünk?

2016. nov. 18. 16:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
98%

Nem értitek, többi hozzászóló. Mert nektek nem volt válóperes és gyerekelhelyezéses bíró anyátok, aki elmesélte, hogy a szakértők milyen rosszindulatúak tudnak lenni. Azért akartak meghurcolni egyedülálló anyákat, mert nem volt bevetve a gyerek ágya (az anya 2 órával hamarabb ment munkába) s ruha volt a szárítón (tiszta, száradó ruha). Anyám néha már nagyon kiakasztónak találta őket (bezzeg nálunk meg papírok voltak a földön mindenfelé, mindig ott rendezgette a tárgyalások iratait :D de ezt nem látta senki).


Nem tudhatom, mit gondol a védőnő, kérdező, de ha nem teljesen idióta s ebben a világban él, akkor tudja, hogy bizonyos dolgok azonnal beporosodnak és látszik rajtuk (eleve mindenütt mindig por száll a szobában, napsütésben elég látványos). S mivel másutt rend és tiszaság van, amennyire lehet, főleg nem lehet gond. Tuti látott már igazi nagy piszkot is, de az nem is hasonlít erre a szintre...

2016. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon elégedett vagyok a védőnőmmel,aranyos,kedves nem gindolom,hogy rosszindulatú lenne. Hirtelen idetelefonált,hogy jönne. Gondolom le akarta tudni a látogatást,kicsit beszélgettünk és ment is tovább. Egyébként köszönöm a választ mindenkinek ☺
2016. nov. 18. 16:48
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nalam is volt igy a vedono.szamot valtottam,es elfelejtettem megadni.

A pici akkor volt kb 3 hos.

Egyszer csak csengetett.en meg eppen nagy radiator suvickolasban voltam (fogkefevel 😂😂) a lakas persze ugy nezett ki mint egy haborus ovezet.eleve a radiatorok elol elhuztam mindent a szobak kozepere,meg van itthon ket kisiskolasom,es hat ok is ereszd el a hajamat napot tartottak.

Jot nevettunk,hogy latja eppen a legjobbkor jott.

Ezen nem fog dilemmazni.lesz az a dohanyzoasztal porosabb is,hidd el,ha meglesz a pici.

2016. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Amikor hozzánk beállított a védőnő költözés után, épp a harmadik világháború díszleteit láthatta. Mondtam, hogy legyen kedves átlépkedni a játékokon, ruhákon, a kanapén meg toljon bármit arrébb, hogy le tudjon ülni - bocs, 2 éves lakberendezőnk van.

Vigyorgott és nem foglalkozott vele.


A korábbit megkérdeztem, hogy az ilyen látogatásoknál mégis mit néznek, ezek az alábbiak:

- Közművek megléte. Van-e fűtés, normális fürdési lehetőség, villany, stb.

- Közegészségügyi veszélyt jelentő akármit tartanak-e a lakásban. Ez lehet a földre kiborított oltott mész, haszonállat(!! igen, van ilyen, hogy a konyhában egy vágásra szánt sertés lakik, stb.) és egyéb olyanok, ami normális embernek eszébe se jutna.

- Lát-e bántalmazásra, családon belüli erőszakra utaló jeleket. (ezt mondjuk nem tudom, hogy hogyan állapítja meg, pl. valaki véres késsel nyit ajtót, vagy hogyan?)

- A lakás általános állapota, de ez alatt törött ablakot (amin befúj a szél), erősen penészes falakat, málló vakolatot kell érteni, tehát olyat, ami ránézésre sem alkalmas lakhatásra.

- A lakásban élők létszáma. 30 nm-en 10 ember már gáz.

- A gyerek fizikai és mentális állapota korának megfelelő-e, az öltözete hőmérsékletnek megfelelő, relatív tiszta. (Relatív, mert a friss kajafoltokkal nem foglalkoznak, a tisztaság alatt azt nézik, hogy három méterről dögszaga van-e a gyereknek.)



Port, rendetlenséget (hacsak nem gyűjtögetésről van szó), általános koszt nem néznek. Van, aki kupisabb, lustább rendet tenni.

2016. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ utolsó ☺
2016. nov. 18. 17:32
 16/20 anonim ***** válasza:
30%
Bocs, de ha ezen parázol, netezés helyett takaríts...
2016. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Húú de keményen megmondtad utolsó...
2016. nov. 18. 18:09
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, csak jótanácsként: azt gondold végig, h majd jövőre hová teszed az üvegasztalt. Az öcsém ahogy elindult, felmászott rá... De ez off.


on: lehet, a védőnőnek is van üvegasztala :D ezen ne parázz

2016. nov. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én terhesség elején véreztem! nem mozoghattam, férjem takarított a lakásban, hát ugy ahogy. a védőnőt is ugy fogattam mivel ágyban feküdtem, be sem volt ágyazva pizsamában és köntösbe voltam. elnézést kértem, de mondta ez természetes nem probléma.
2016. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Irígylem a férjedet,hogy ilyen dolgokon lelkizel!
2016. nov. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!