Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nem diagnosztizáltak terhesség...

Nem diagnosztizáltak terhességi vércukrot. Véleményetek?

Figyelt kérdés
26. Héten terhelés előtt 3 mmol/l,120 perces 7,1. Nem küldtek tovább,mi szerint ezek normál értékek. Itthon később elkezdtem méregetni a cukron. Az éhgyomri mindig 2 és 3 mmol között van, 60 perces 6,8-7,2. Mit gondoltok ezekről az értékekről?
2017. márc. 22. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2-3 nagyon kevés
2017. márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

éhgyomri kevés

Amúgy a 26. hetid is kevés mert azt írtad hogy 3. Az kevés éhgyomrinak, elvileg 4-től jó. A terhelésed viszont jó, mert a cukros lé után volt 7,1 ami jó. Amit írsz, hogy 60 percet mérsz otthon és 7,2-ig megy fel kérdés mitől, mit eszel, mert a diétával kell 7 alatt lennie, szóval ha egy süti után méred amire iszol egy fantát akkor biztos jó érték 60 percnél, de ha egy zsömlét eszel felvágottal és úgy 7,2, akkor kicsit sok, mert annál 7 alatt kéne lennie. Amúgy néha kiugrik az nem gond.

Inkább az éhgyomri miatt kéne dokihoz menni.

2017. márc. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 120 perces teljesen jó. Az éhgyomri nagyon alacsony, ezzel el kéne menni a diabetológiára, hátha többet tudnak mondani, mint az orvosod.
2017. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az éhgyomrid nagyon alacsony.Probálj meg többször enni kevesebbet,hogy állandobb legyen a cukorszinted.

Nekem a 2-röl 7,2-re valo ugrás mértéke is soknak tünik,hiába jo a 7,2-es érték,5-t emelkedik egy ora alatt,szerintem sok.

De erröl egy diabetologus többet tudna mondani.

Szerintem ha van otthon méröd,akkor probáld irni mikor mit ettél és mérni közben,ha dokihoz mész ugyis ebböl tud a legjobban ö is megállapitani bármit!Egy mérés nem mérvado,szerintem.

2017. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 22. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én már túl vagyok 3 terhességi diabéteszen, mindhárom esetben 180 g Ch diétát kellett tartanom. Az elsőnél nekem is 7,1 lett a terheléses vizsgálat eredménye. Ez valóban még jónak számít, határon belül van, de már kicsit emelkedett. Nekem erre a dokim azt mondta, hogy kerüljem a cukros dolgokat és 32 hetesen újra csinálunk egy terhelést, mert szerinte az már tuti nem lesz jó. Igaza lett, akkor már 8,4 volt a 120 perces eredményem. Onnantól szigorú diéta volt. Az éhgyomrid tényleg nagyon alacsony, ezzel biztosan kellene foglalkozni. Egyébként, ha nincs gond a szénhidrát anyagcseréddel, akkor a szervezet nem engedi 7 fölé menni a vércukrodat, akár sütit eszel, akár zsemlét. Egy órával étkezés után 7 alatt kell lennie a vércukrodnak. Én még gyakran méregetem magamnak, mert még csak 1 hónapja szültem, de sosem mérek 6,5 -nél magasabb cukrot evés után egy órával, pedig már nem diétázok, sőt rengeteg szénhidrátot fogyasztok. :)

Szerintem mindenképp járj utána, mert nem biztos, hogy minden rendben a cukroddal.

2017. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!