Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ez most mennyire nagy baj?

Ez most mennyire nagy baj?

Figyelt kérdés

Jövőhét elején töltöm be a 14.hetemet de a védőnőm nem tudta elintézni nekem a 12.heti ultrahangos vizsgálatot, igaz önhibáján kívül. Muszáj volt neki kérni mert naploszamot kérnek a kórházban stb. Ez a protokoll a kórházban.

A kérdésem mennyire nagy gáz,hogy tulajdonképpen nem is jutok el csak 2héttel később a vizsgálatra ?? Hiszen ez egy korai szurovizsgalat. Egyébként mindent rendben találtak eddig. A vérvétel már meg volt és az is rendben

Köszönöm a válaszokat



2017. máj. 14. 20:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Magyarul... 12.heti UH csak betöltött 14.héten lesz
2017. máj. 14. 20:05
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni akkor. Viszont ez az első legfontosabb genetikai ultrahang, amit jó ha időben végeznek el, mert ha találnak ne adj Isten valamit, akkor mielőbb tudni kell lépni.

A vérvételből sok mindent nem tudsz meg, csak hogy jó a vérképed. Ettől függetlenül a tarkóredő méret nem derül ki például, amin sok múlik.

2017. máj. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Pont ettől tartottam :(
2017. máj. 14. 20:11
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A 11.-13. hét között kellene megtörténnie a vizsgálatnak, ez nagyon fontos UH.

Én nagyon szépen "megköszönném" a védőnőnek, hogy nem kért időben időpontot a vizsgálatra, sok jóra ne számíts tőle szerintem.

2017. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Betöltött 13. hétig kellett volna mindenképpen meglennie, de ettől függetlenül menj el, amint tudsz.A 20. hetit ne hagyd a véletlenre, ha szükséges menj magán uh vizsgálatra. Védőnőre pedig nem szabad hagyni semmit, jobb ha magad nézel utána a dolgoknak, időpontoknak és intézed.
2017. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

4 vagyok.


Magán úton nem tudsz elmenni genetikai UH-ra? Valami magánklinikára a közelben? Mondjuk nem olcsó, de....

2017. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mekkora hulyeseg mar ez....nalunk csak siman odamesz az uh rendelesre,huzol sorszamot aztan kivarod a sorod.a kiskonyvet elkerik es abbol tudjak,hogy te a 12.heti uh-t jottel csinaltatni.

Ha esetleg valami miatt kulon uh kell,azt az orvos beirja a kiskonyvbe es ugyan az a kor mint amit irtam.

Nem kell idopont,meg ilyen hulyesegek.

Valahogy nem tudod megoldani?betelefonalsz a korhazba vagy nemtudom.

2017. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis a védőnő hibája volt, mert nem utolsó pillanat után kell az ilyet kérni.

Egy nagyon fontos vizsgálatot hagytál ki, már nem tudnak tarkóredőt mérni, és nem kérhetsz kombinált tesztet sem, amivel Down-, Edwards- és Patau-kórra szűrnek.

3 lehetőséged maradt:

- reménykedsz, hogy nem beteg a baba, de erre nincs garancia

- elmész amniocentézisre, ami ingyenes, de 1-2% vetélési kockázata van

- csináltatsz minél előbb Prenatestet ugyanezekre a betegségekre, marha drágán


Ha egy héttel ezelőtt tetted volna fel a kérdést, azt írtam volna, hogy soron kívül menj el egy fizetős helyre (ott azonnal fogadnak), de ha 1-2 napon belül a 14. hetet betöltöd, sok értelme már nincs, nem vagy előbbre, mint azzal, amit a védőnő intéz, csak még fizetsz is érte.

2017. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Betöltött 12.héttől 13+6-ig lehet elvégezni. Valahol már a 11.héttől mondják, de a legideálisabb a középidő, 13.hét.
2017. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a védőnő fizesse ki neked szépen a prena tesztet!!! Kérd számon a vezető védőnőtől, mert ha ez ilyen h.lye, akkor tudnia kell róla! Más kismamáknál is elköveti majd ezt a baklövést! Egyébként az orvosodnak is mondania kellett volna ezt!
2017. máj. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!