Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnők, Anyukák illik adni a...

Védőnők, Anyukák illik adni a védőnőnek pénzt?

Figyelt kérdés
1 éves a Kislányunk. Sose hívom a védőnőnket, a kötelező havi státuszon veszünk csak részt, nem is Ő jön, hanem mi megyünk és 15-20 perc alatt végzünk. Nagyon kedves, segítőkész, de mindig olyan érzésem van, hogy "várja", hogy adjunk pénzt. Sajnos nem vagyok tisztában ezzel a dologgal, szokás adni Nekik pénzt?

2017. nov. 7. 21:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
Én inkább azért fizetnék, hogy ne jöjjön.
2017. nov. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
A borravaló és a hálapénz azért nem ugyanaz. Biztos furcsán nézne rám a védőnő, ha a kezébe nyomnám az órabére 10%-át! Soha eszembe sem jutott fizetni neki. Sőt a szülésznőm is csak szülés után kapott pénzt, pedig bármikor fordulhattam, hozzá bármivel, még az éjszaka közepén is.
2017. nov. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

Dehogyis!

Nekem olyan borzasztó védőnő jutott, hogy eszembe nem jutna!

Egy alkesz banya, aki semmire nem jó, csak az időmet rabolja. Egy értelmes mondat nem jött még ki a száján, bármi van a gyerekorvosunkat kérdezem, ő egy tündér.

Fiam már 4,5 éves, 2-3 évesen konkrétan félt tőle...


A védőnőnek ez a munkája, hogy figyelje a gyereked fejlődését. Nem kell érte pénzt adni.

2017. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%
Én sem adnék neki pénzt. Inkább tukmálnám rá a kávét vagy teát, mert sose kér semmit :D
2017. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%
Ha nagyon értékelni szeretnétek a kedvességét és figyelmességét, akkor névnapján (vagy ha tudjátok a szülinapját) megköszöntitek egy minőségi bonbonnal. És akkor nincs hálapénz szaga a dolognak.
2017. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%

Én nem adtam és nem is fogok.

Az orvosokat is sokan azzal cseszték el,hogy nyomták nekik a pénzt.

Most meg már alapból elvárják,hogy adj nekik...

Pedig ők is kapnak fizetést

2017. nov. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
85%
Eszembe sem jutott, hogy a védőnőnek adjak pénzt, és nem is fogok. A háziorvosomnak sem adok, és az asszisztensének sem mert éppen kiadja a beutalóimat ha kérem. Ez a dolga, ráadásul azért nem akkora erőfeszítés ez nekik, hogy bármi pluszot kapjanak érte. (Mert még ha a világ végén laknék és hóviharba, tornádóba is jönne, akkor elgondolkodnék, de amúgy...:D)
2017. nov. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!