Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Illik adni valamit a védőnőnek...

Illik adni valamit a védőnőnek ha végigkisérte a terhességet és már nem kell mennem hozzá? 37+3 km

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az, aki a terhességet végigkísérte, végigkíséri a gyermeked cseperedését is. :) Persze, ha nem költözöl közben. Vagy máshoz jártál tanácsadásra?

Mondjuk ilyen szempontból nekem is úgy volt, hogy a dokimhoz tartozó védőnő méricskélt és átadta a "körzeti" védőnőmnek az adatokat, neki én amúgy nem adtam semmit. A körzeti, saját védőnőmnek akkor adtam ajándékot, mikor a gyermekem 3 éves korában elköltöztünk és másikhoz kellett átiratkoznunk.

Ha nálad is valami ilyen áll fenn, akkor szerintem neked kell eldöntened, hogy mennyire voltál jóban a védőnővel, sokat segített-e. Ha rendes, figyelmes volt, akkor adhatsz neki valami apróságot (én egy doboz bonbont adtam), mivel amúgy ez a dolga.

2011. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ez a munkája. Ráadásul ha nem költözöl el, akkor továbbra is fogtok találkozni, sűrűbben szinte, mint eddig, hisz a baba miatt rendszeresen menni fog! Nálunk legalábbis a gyerek 6 hetes koráig hetente jött, aztán azóta is találkozunk havonta biztosan.
2011. nov. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sosem adtam semmit, de szerintem nem is fogadná el. Tényleg ez a munkája, ez a kötelessége....igaz mondhatnánk ezt a nőgyógyászokra, szülésznőkre is de hát ők más téma.....
2011. nov. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ő a körzeti védőnőnk de a gyerek orvosom választott orvos tehát nem valószínű,hogy találkozunk még.

Azt nem mondhatnám,hogy annyira sokat foglalkozott velem de nem is panaszkodhatok rá.Ezért is vagyok tanácstalan...

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

2011. nov. 24. 10:29
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyerek 6 éves koráig jön a védőnő és menni is kell hozzá a tanácsadóba. Attol függetlenül, hogy választott gyerek orvosunk van-e.

Az enyém nagyon aranyos, bármi hülye kérdésem van szivesen válaszol. Igaz én még csak ezután fogok szülni de meg vagyok elégedve vele. Ha megszületik a pici az első fürdetést is ő fogja csinálni.

Én ugy tervezem, hogy vásárlási utalvánnyal fogom jutalmazni. nem is pénz, de azt vasz amit akar belöle.

2011. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy a gyerekorvos választott. Attól még szerintem a körzeti védőnő ugyanaz marad vagyis nálunk így van. A gyerekorvoshot bejárunk a közeli városba, de itt a faluba ugyanúgy járunk a védőnőhöz.
2011. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:
100%
Én vidéki vagyok, de itt is ugyanaz a védőnő, aki terhesség alatt volt. A doki nálunk is választott, de általában akkor mentünk tanácsadásra, amikor nemcsak az orvos, de a védőnőnk is ott volt. És szülés után a védőnő jár ki (gakrabban), mint a doki, úgyhogy... bár lehet, hogy máshol máshogy van.
2011. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Már előttem is írták, de én is leírom. A védőnő nem választható, az adott, körzetileg meg van határozva. Teljesen független, hogy a gyerekorvosod választott vagy sem. Hiába voltam én megelégedve a védőnőmmel, a gyerekem 3 évig nála volt, de mivel elköltöztünk, így másikhoz kellett átvinni a papírjait, mert másik körzetbe kerültünk. A gyerekorvos attól még ugyanaz maradt. Szóval meg is oldódott a problémád, mert ha nem költöztök, akkor még jó ideig találkoztok egymással! :) Annyi változik, hogy mostmár nem téged fog méricskélni, hanem a babádat.

2011. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az nem probléma hogy a védőnő meg a doki nem egy helyen rendel?Hogy oldjam meg így?Mert elköltöztünk és azért a védőnő(mint mondtátok nem választható)más lett viszont a dokit megtartottam(ezért választott)Ugye eddig mikor mentünk tanácsadásra a gyerekekkel ott volt a doki is meg a védőnő is...

Akkor most két helyre kell járnom?

2011. nov. 25. 10:55
 10/11 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, van-e erre "rutin", de ha az új dokinál más a védőnő, akkor szerintem az újat fogjátok megkapni. Főleg, ha területileg is az új lenne az illetékes. Nem hiszem, hogy ésszerű lenne két helyre járni, bár lehet, hogy ezt ti dönthetitek el.

(Nálunk pont fordítva volt, költözés miatt csak a védőnőnk változott, de az orvost nem akartam cserélni. De azóta már visszajöttünk a régi lakhelyünkre, most újra a régi minden.)

2011. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!