Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Felkereshetem már a védőnőt?

Felkereshetem már a védőnőt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy ha az orvos megállapítja a terhességet, akkor ő keresi fel a védőnőt vagy en? Csak azért mert sürget az idő és én szeretnék minel hamarabb idopontot kerni a vedonohoz. Szivhang is kell hozza hogy mehessek?

6 hetes kismama vagyok


2018. jan. 10. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked kell felkeresni a védőnőt. A doki megállapítja a terhességet és mondja, hogy mikor keresd fel a védőnőt. Ha még 6 hetes vagy ráérsz bőven. Én 7 hetes vagyok, volt már petezsák és szikhólyag, de szívhang még nem. Legközelebb 3 hét múlva megyek dokihoz és csak kb. a 10. héten fogom felkeresni a védőnőt. Előző babámnál hamarabb mentem, mert nem tudtam a menetét de most már nyugisabb vagyok.

Ha mondod a védőnődnek, hogy babás vagy úgyis fogsz kapni időpontot valamikorra ne aggódj. Biztos nem fog kihagyni. Sok sikert!

2018. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Szívhang kell, mert az igazolja az élő terhességet. Amint ez le van írva, azzal az ambuláns lappal lehet menni a védőnőhöz, hogy gondozásba vegyen.
2018. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 hetesen mentem védőnőhöz. 6 hetesen pulzálás volt, 9 hetesen mondta a doki, hogy menjek védőnőhöz. Ő meg 1 héttel későbbre hívott vissza.

Másodiknál 7 hetesen küldött doki, felhívtam a védőnőt, azt mondta ráérek 8-9 hetesen menni és úgy adott időpontot.

2018. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom azért sürget az idő, mert el akarod vetetni-

Neked kell felhívni és időpontot kérni, vinned kell a papírt amit az orvos ad

2018. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én 7 hetes vagyok, volt már petezsák és szikhólyag, de szívhang még nem. Legközelebb 3 hét múlva megyek dokihoz és csak kb. a 10. héten fogom felkeresni a védőnőt"


uhhh... ha 7 hetesen nem lenne még szívhang én tuti nem várnék nyugodtan további 3 hetet. max 1-et. de az orvosom sem várna szerintem ennyit.

2018. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Sehol sem sürget az idő ne izgulj. Én 8 hetesen voltam először az orvosnál akkor már volt szívhang megállapította hogy élő terhesség és utána azzal a papírral lehet menni a védőnőhöz akihez neked kell telefonon időpontot kérni de én pl. csak a 12. héten menten hozzá hogy a genetikai UH-hoz kiállítsa a kiskönyvet előtte nem éreztem szükségét.

Nem kell túlizgulni.

2018. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom elvetetni!!! Akkor minek kene vedono? Azert irtam hogy surget az ido mert olyan helyen dolgozom ahol nem szabadna terhesen es minel elobb szeretnek tappenzre menni!
2018. jan. 10. 14:14
 8/13 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló 1-es vagyok......kerek 6 hetesen voltam utoljára dokinál és akkor még csak a petezsák és a szikhólyag látszott. Most vagyok 7 hetes. A babám amúgy is jóval középidő után fogant, úgyhogy nem aggódom. Tudom, érzem, hogy itt van. Küldi a jeleket amint eszem, jön is vissza. :D

Az orvosom pedig tudja a dolgát, az 1. gyereket is nála szültem és megvagyok vele tökéletesen elégedve.

2018. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De igazad van, nem jól írtam, félreértelmezhető volt mert nem írtam oda, hogy a látottak azok a 6. héten voltak.
2018. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia. Nem a védönő ír ki tp.re. a nögyógyász ad javaslatot és a házidokod ír ki .
2018. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!