Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Megőrjít a háziorvosom. Hát...

Megőrjít a háziorvosom. Hát ennyire nehezére esik?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam védőnőnél, megkaptam a kiskönyvem. Pont aznak töltöttem a 10. hetet. Ma lebattyigtam a háziorvoshoz, hogy a könyvvel csinálja meg a maga részét, bár számítottam rá, hogy ebből csak időpont egyeztetés lesz.


Az asszisztens sértődötten közölte, hogy hát ezt 12. héten szokás csinálni, jöjjek akkor. Mondtam neki, hogy 2 hét várakozás van ultrahangra, amire csak akkor tudok időpontot kérni, ha megvan a háziorvosi beutaló. A kiskönyvben benne van, hogy uh 12-13 hét. Most ha idejövök 12 hetesen, akkor vajon kapok-e 13 hét vége előtt időpontot? Erre nem tudott mit mondani és nagykegyesen megcsinálja csütörtökön, amit kell.


De őrület, hogy én legyek ott mindenhol időben, különben letolnak, hogy nem törődöm a terhességemmel, meghogy kapjak egy kis támogatást, munka ellenére én igazodjak hozzájuk és a stb... nagyon kiborított.


Szerencsére a védőnőm egy angyal :D


2018. jan. 29. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Terhesen elmehetsz vizsgalatra barmikor a munkahelyedrol. Ami nem mellesleg a te erdeked, nem az orvose, haziorvose stb.
2018. jan. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Uh időpont kéréshez kell haziorvosi beutalo? Nálunk telefonon kell kerni, es nem kell beutaló. Uh-hoz is csak a kiskonyvet kerik el.
2018. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Ha megőrít, miért nem hagyod kina buliból?

A törvényrendelet szerint a terhesgondozást VAGY a háziorvos VAGY a nőgyógyász végzi. Ha utóbbi, akkor a háziorvosnak egyszer sem kell látnia terhesség alatt. EKG-hoz sem kell ő.

2018. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Nekem sem kellett beutalo az uh-ra, időpontot kellett kérni, a háziorvos ettől független volt.
2018. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

A kiskönyvi beutalóhoz kell orvosi pecsét. De időpontkéréshez is? Én telefonon kértem időpontot és kaptam, bármilyen papírt (kiskönyvet) már csak a vizsgálatkor kértek el.

Az én háziorvosom annyit kért, hogy másnap rendelési idő előtt negyed órával menjek már vissza, mert kell EKG.

2018. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

20.hét előtt kellett megcsinálnia az ekgt és kitöltenie a dolgokat. Ezen kívül sosem kell hozzá mennem.

Csak a szülészeti klinikára járok, itt találkozom az orvosommal, ad beutalókat, időpontokat. Ott van uh, vérvétel is.

2018. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint máshol más a rendszer, de nálunk kérik a beutalót időpontkérésnél is :/ illetve a háziorvos is kötelező.
2018. jan. 29. 22:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem az sztk terhesgondozáson adtak beutalót ekg-ra is, meg az uh-ra is. Hàzinàl egyszer voltam, kitöltötte az adatait a kiskönyvben, megmérte a vérnyomásom, és azt mondta eszembe se jusson odamenni a rengeteg beteg közé többet. Lehet, hogy az asszisztens jót akart, csak rosszul fejezte ki magát :D

Ha rám hallgatsz, ne akadj fenn ilyeneken! Bőven lesz még rosszabb ;)

2018. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
1-es: pont erről beszélek, hogy én mindent megteszek, mert tudom, hogy a mi érdekünk, de ők nem végzik a munkájukat. Plusz melóhelyen nem szokás ilyen korán bejelenteni, nagyszülőkön kívül a család se tudja még.
2018. jan. 29. 22:09
 10/12 anonim ***** válasza:

23 hetes vagyok, de a haziorvosom mèg ki sem töltötte a kiskonyvem.

12 -18 hetes uh-n maganban voltunk, de az időpont kereshez csak a crl méret szükséges nem a beutaló. Beutalót nálunk a nőgyógyász ad, nem háziorvos.

2018. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!