Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kell-e, ha igen, mennyi pénzt...

Kell-e, ha igen, mennyi pénzt illik adni a fogadott orvosnak pl. egy pár perces beszélgetésért, leletátfutásért alkalmanként, ha ő azt mondja, nem tartozom semmivel, vagy nem mond árat?

Figyelt kérdés

Kérdezzem meg, hogy mivel tartozom, és ha azt mondja semmivel, akkor ne is adjak semmit? Ne haragudjatok, ha hülyeséget kérdezek, első terhességem, nem tudom, hogyan működnek a dolgok. Az UH vizsgálatért nyilván adok, az más, de ha csak pár perc a találkozó, ami abból áll, hogy ránéz egy leletemre, akkor ilyenkor is kell adni?


Segítsetek kérlek, mi az illem? Nem rég fogadtam meg az orvosomat.


24 hkm


2018. márc. 29. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem adnék ilyenkor semmit, majd a szülés után fizetsz neki épp eleget.
2018. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Megkérdezed, hogy mivel tartozol és ha azt mondja, hogy semmivel akkor megköszönöd és kijössz. Ne aggódj, simán el fogja kérni, ha tartozol valamivel.
2018. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Mi ilyenkor 5000 ft-ot adtunk. Legelőször a magánrendelőjébe mentem, de mondta nyugodtan mehetek a kórházba is, fogad. Itt sosem kért semmit, ilyenkor adtam 5000 ft-ot. Néhány alkalom volt, mikor a magánba hívott. Ott 8000et kért, minden alkalommal 10et adtam. A szülés levezetésére is azt mondta, amennyit gondolunk. Utána érdeklődtünk, abban a kórházban 70et szoktak adni az orvosnak és 30-40et a szülésznőnek.
2018. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj, ha a magénrendelésére mész, nyilván van egy meghatározott tarifája, azt illik kifizetni neki. Egyébként udvariasan megkérdezed, hogy mennyivel tartozol, ő pedig meg fogja mondani, hiszen nem kevés költsége van egy magánorvosnak (mondjuk a bevétele is igen szép), nem jótékonykodhat.

Ha viszont a kórházi rendelésére hív, ott nem kell adnod, ott neki sincsenek ilyen egyéb költségei, mint a rendelő rezsije, a gépek karbantartása stb. Megkérdezheted, hogy mennyivel tartozol, ha így vagy nyugodt, de a kórházi rendelésen elvileg TB-támogatott ellátásban részesülsz.

Én is magándokihoz jártam mindkét terhességem idején. A magánrendelőjében fix tarifával dolgozott, amit el is kért minden előre egyeztetett időszerű vizsgálatnál. Viszont amikor 7 hetesen vérzéssel berohantam hozz, vagy amikor félidősen durva fertőzést szedtem össze, és akut ellátásra volt szükségem, sosem kért pénzt, annál sokkal emberségesebb volt.

Aztán amikor a kórházi rendelésére hívott, soha egyszer nem merült föl, hogy fizetnem kellene, hiszen a fizumból vonják a TB-met.

2018. márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan mint az utolsó. 4 hetente megyek vizsgálatra, mely beszélgetést vizsgálatot és uht is jelent. Ez 20ezer.

Viszont van egy gyógyszerem amit állami rendelésen kedvezményesebben tudnak felírni, mert ott jogosult rá a doki. Mindig bemegyek hozzá sztkba, hogy az ottani rendszerben írja fel, de persze ott nem kér semmit és nem is szoktam adni. Kb 3 perc egyébként is.

2018. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!