Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Valaki segítsen kérlek megőrül...

Valaki segítsen kérlek megőrülök?!

Figyelt kérdés
Rossz lett a cukormerésem es hiaba eszek itthon dietasan amit kaptam lapot arrol vacsira ettem 3db korpovit kekszet egy kis trapista sajtot es paradicsomot uborkat megis 1 oraval utana ahogy mertek 8,1 a cukrom
2018. jún. 23. 21:31
1 2
 11/20 anonim válasza:
Nekem a 4. Fèle kenyèr vàlt csak be. Teljes kiörlèsű tönkölybúzàt eszem most. Semmi paradicsom ès uborka. Azokat màr nem bírja a cukrom. Ha mèsz diabetológiàra, ott mindent elmondanak. Èn 4 napja csinàlom, ma mèrtem jót egèsz nap.
2018. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem, hogy nem mákdarálóval méred a vércukrodat :D Sajnos nem mindegy a márka, nem mind 100%-osan megbízható.

Jövő hétig nem lesz semmi baja a babának, onnantól pedig szakértő segít. Jó egészséget!

2018. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az kozre jatszhat hogy nem mindig annyi szenhidratot eszek mint ami elo van irva hanem kevesebbet ? Utolso elotti tudnal segiteni h te miket eszel egynap?
2018. jún. 23. 22:49
 14/20 anonim válasza:
100%
Igen arra oda kell figyelni. Se többet, se kevesebbet nem lehet. Reggeli: 1 szelet tönkölybúza kenyèr 1 tükörtojàs 2 szelet csemege karaj 2 db korpovit. Tizórai: 2 dl tej 2 teàskanàl kakaópor 3 db korpovit. Ebèd 75 gr bulgur natúr csirkemell pàrolt gomba uzsonna: 125 gr màlna 59 gramm alma túró. Vacsora: 3 tojàsból ràntotta trappista sajt 2 szelet kenyèr. Ez volt a mai menü.
2018. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nekem mindig kevesebb sajnos nem nagyon ertek hozza meg rendesen a dokitol segitseget se kaptam :/ mert meg nem volt rendeles
2018. jún. 23. 23:09
 16/20 anonim válasza:
Facebookon van egy jó csoport, terhessègi cukorbetegsèg a neve. Csatlakozz te is oda, nagyon sokat tudnak segiteni.
2018. jún. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én 36 hetes diabos vagyok. 23 hetesen derült ki, azóta diétázom, de folyatosan ott lebegett a fejem felett, hogy inzulint kapok, mert bár nagyon szigorúan tartom a diétát; a reggeli és esti cukraim sokszor voltak 7 felett.

Amiben 'hibáztál' az a paradicsom pl. Azt főleg a reggelihez, vacsorához már nem nagyon lehet. Olyankor nekem is mindig kiugrott a cukrom. De még az uborkától is.

Kell találni egy jó kenyeret. Ez is kulcslérdés. Nekem ez volt a legnehezebb, és csak a 32. hétre sikerült. Nagyon ajánlom neked a Ceres Slimm teljes kiőrlésű, szénhidrát csökkentett kenyeret (barna a csomagolás teteje, a zöldtől, ami nem teljeskiőrlésű, csak ch csökkentett, nekem már magas volt). InterSparban szoktuk venni, ez egy előrecsomagolt toast kenyér.

Nekem a Korpovit keksz sem jött be, helyette a teljeskiőrlésű, Gullon márkájú kekszek váltak be. Ha megnézed az összetételüket, látod majd, hogy a Korpovitban több a ch és a cukor.

Nekem ezek voltak a kulcskérdések, hogy megússzam az inzulint- igaz, nagyon türelmes volt hozzám a diabetológus, mert bár sok mérésem volt 7 felett, de azért 7,8 alatt voltam szinte mindig, a babám normál nagyságú és folyamatosan figyeltek minket.

Főétkezéshez pedig csak kétféle köret jöhet nálam szóba: párolt zöldség és bulgur. Minden más felviszi cukrom.


Nekem egy napi étkezésem így néz ki:

Reggeli: 2 szelet -fent említett- toast kenyér pirítósnak, margarinnal; tea stevia-val.

Tízórai: gyümölcs -pl. 1 db alma-; 2 db tk. Gullon keksz

Ebéd: Leves -pl. húsleves; sült csirke bulgurral.

Uzsonna: tejtermék (kefír vagy joghurt) 1 db toast kenyér, vagy 2 db keksz

Vacsora: tojás rántotta 2 db pirítóssal.

Utóvacsora: 2 db Gullon keksz


Fontos még: Mérés előtt mindig moss kezet! Ugyanis bármit megfoghatsz -pl. gyümölcsöt odébb teszel és rámegy a leve- és beméred a kezeden a cukortartalmát.

Mindig 3 óránként étkezz, és a reggeli nem csúszhat el 7 óra utánra.

Mindig utóvacsorázz!

Ha ezek sem jönnek be, akkor marad az inzulin...

2018. jún. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%

Nővérként még annyit fűznék hozzá az utolsó válaszolóhoz, hogy mielőtt méred a cukrod soha ne töröld le alkoholos fertotlenitovel az ujjadat, mert abban is van cukor. Csak alaposan moss kezet es torold meg.

Aki meg azt írta, hogy ha túl mélyre szúrod akkor magasabb lesz a cukor , azon jót nevettem , bocsi de senki nem lehet ennyire buta...

2018. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a sok segítséget! Jo egeszseget kivanok mindenkinek!
2018. jún. 24. 11:07
 20/20 anonim ***** válasza:
51%

18.

Nem túl mélyre szúrtam, hanem sok vér ment a papírra és ezért fals eredményt mutatott. Amikor közvetlen utána rendesen mértem, más eredményt mutatott.

2018. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!