Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Fogadott orvos terhesgondozásig?

Fogadott orvos terhesgondozásig?

Figyelt kérdés

19 hetes kismama vagyok.


Terhesgondozásra magán orvoshoz járok,mivel őt már "megszoktam", így nemakartam terhességtől kezdve új orvoshoz járni, illetve körzeti gondozásra.


Szülésre viszont nemszeretnénk senkit felkérni, csak az ügyelet.


Érdekelne, mi a "szokás", vagy a lehetőségek..



2018. szept. 8. 15:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, csakhogy erről NEM az anyák tehetnek, tulajdonképp még csak nem is az orvosok, hanem az a rendszer, ahol 12-16órákat dolgoztatják őket, és még így sem bír fenntartani egy doki egy családot.


"Akkor is ha nem fizetek, és nem is fogok. És nincs olyan hogy jár a boríték. Ő megkapja a fizetését, én pedig kifizettem a TB-t."

majd ha terpeszbe fekszel az ajtóval szemben ahol mindenki jár kel és a falat kaparod mert épp nincs szabad anesztes, emlékezz erre. Nem kívánom ezt és nem ennek kellene a megszokottnak lenni, de sajnos az. Ezt el kell fogadni, ha nem fogadod el, akkor meg lehet imádkozni.

Tudod van, aki nem fogad orvost, mert NEM TUD. Na, őket tényleg, komolyan sajnálom, ha ilyen helyzetbe kerülnek. De az ilyen "én fizetem a TBt, ez a kötelessége!" melldöngető idiótákat egy percig sem.

És mondom, nem, nem ez a normális. De az se normális, aki képes magát és a gyerekét veszélyeztetni, mert nem tudhatod előre kit/mit fogsz ki.

2018. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"De igen, inkorrekt. Mindenkinek joga van ahhoz hogy normálisan lássák el."


Igen. Mindenkinek joga van hozzá. Az ügyeletes is normálisan fog ellátni, ugyanis bármilyen hihetetlen, neki is az az érdeke, hogy egy komplikációmentes szülés legyen.


"Senkivel nem banhatnak tajparasztul"

A normális emberek nem viselkednek tajparaszt módjára. Aki meg egy tajparaszt, az szerinted majd nem lesz az, ha odadugsz neki pár ezer forintot? Dehogynem. Aki paraszt, az pénzért is paraszt.


"És nincs olyan hogy jár a boríték. Ő megkapja a fizetését, én pedig kifizettem a TB-t."


Igen, az ügyeletnél ez pont így van. Nem is kell fizetni, senki nem fogja a borítékot várni. A fogadott orvos meg teljesen jogosan várja, ugyanis ő plusz munkát végez, amiért nem kap fizetést. Te sem túlórázol ingyen. De ha ügyeletben szülsz, senki nem fog a nyakadra járkálni, hogy ugyan fizesséééé mááá...



Ezer meg egy nő szül ügyeletben és mégsem lesz baja se neki, se a gyereknek. Itt is szétnézhetsz a kérdések és válaszok között, rengetegen írják, hogy ügyeletben szültek és tökéletesen elégedett voltak, nem voltak velük parasztok és teljesen korrekt ellátást kaptak. Olyan sztorit is olvashatsz nem egyet, hogy ügyeletben szült, majd a következőnél AZT a dokit fogadta fel, akihez ügyeletben került, mert olyan rendes volt vele.


Az pedig, hogy fizetsz (akár előre, akár utólag) NEM ment meg a komplikációktól. A szülés már csak ilyen: veszélyes. Akármennyire is modern az orvostudomány, szülésnél bizony akadhatnak gondok. És attól, hogy fogadott orvosod van, még pont ugyanúgy felléphet a probléma. És ha nagy gond van, jó eséllyel nem is csak a saját orvosod egyedül oldja ám meg, hanem egy rakás másik dokival együtt egy csapat.


Nehogy azt gondolják már az emberek, hogy ha dokit fogadnak, akkor tuti nem lehet semmi baj. Miért ne lehetne? Még ha az orvos gondos és alapos, akkor is. Sajnos az orvoslás ilyen.

De el lehet hinni, hogy az ügyeletes orvosnak sem az a célja, hogy utána 3 évig a bíróságra járkáljon...

2018. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek.
2018. szept. 10. 15:50
 14/15 anonim válasza:

Szia!

Én már az elején eldöntöttem, hogy nem lesz fogadott orvos. Terhesgondozásra is az SZTK-ba járok, annyi kivétellel, hogy mindkét genetikai UH-t magánklinikán csináltattam. Valaki fentebb írta, hogy borítékot azért majd kap az ügyeletes orvos, csak nyilván nem teljes összeget. Ezzel mi is így vagyunk. Én inkább szülésznőt fogadtam volna (mégiscsak ő van velem elejétől a végéig), de ott ahol szülni szeretnék, sajnos fogadott orvos nélkül nem lehet szülésznőt fogadni. Én ezt inkorrektnek tartom, mert hát dupla (pénz) vagy semmi? Akkor inkább semmi...

2018. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

En nem értem ezt, felháborító hogy megmondja mennyit ker? Miért egy vízvezeték szerelő nem mondja meg?

Ha magán orvoshoz jársz, terhes gondozásra annak van egy díja.

Ha magán orvosnal szeretnél szülni, annak is.

Ha nem akarod/tudod megtenni, akkor igen, lehet az ugyeletesnel szülni. És nem hiszem h bármelyik doki azért lenne paraszt meet nem fizetsz.

Viszont igen, nyilván az lesz az első páciens neki, aki a magán rendelésre járt, mert ő fizetett x összeget. És nem azért mert te nem, hanem mert ő igen.

Nálunk is megkérdezte a doki, vele tervezünk e szülni, elmondta a tarifat, mi pedig döntöttünk.

Biztosított felőle bármikor hivhatom, ha a vizsgálatok között is bármi nyugom bajom van, ez "bele tartozik a csomagba".


Mi kifizetjuk a szülés díját; mert amúgy sem szeretem ga idegenek nyulkalnak a lábam közé, és őt azért a 9 hónap alatt megszokja az ember. (Lehet hogy ez gyerekes, de nekem fontos)

Illetve ő fogja tudni ha eljön az idő, hogy volt e ha igen milyen komplikacio a várandósság alatt egy ügyeletes pedig nem(biztos).

De a fair az, ha mgmibdod neki, hogy nem szeretnél nála szülni.

2018. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!