Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti adnátok a dokinak pénzt?

Ti adnátok a dokinak pénzt?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam UH-n, szakrendelésen, de még csak "petezsák szerű képlet" amit látott, plusz vastag nyálkahártya.Visszahívott egy hét múlva kontrollra, de mivel nem tzdok a munkahelyemről sokszor eljönni, mondta hogy ügyel, keressem meg munka után az osztályon. Ebben az esetben, higy nem a szakrendelési időben vizsgál meg, szokás adni pénzt a dokinak? Ha igen, mennyit?
2018. nov. 1. 07:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Megkérdeznem, hogy mivel tartozom. Ha azt mondja semmivel, akkor is adnek egy 5ezrest. Mennyi a magánrendelése ?
2018. nov. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
A magánjabfelét adnám ha nem kér pénzt
2018. nov. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En ritkan megyek a korhazba hozza, de ott sose fogad el penzt. Csak a maganjaban. En ezt korrektnek tartom. Azert mindig megkerdezem es van is nalam penz. Ha nem ker, nem tukmalom. Egyszer probaltam, de hangsulyozta, hogy ne, klinikan nem fogad el penzt.
2018. nov. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2018. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Igen. 5eFt-ot.
2018. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem fogadott orvosom volt. A magánrendelésén vizsgált, az OEP-esen UH-ozott, mert ott jobb volt a gép.

Többször előfordult, hogy az UH-okat a szabadnapján, vagy a szabadsága alatt végezte el az klinikán (nem a magánrendelésén). Mindig megkérdeztem ilyenkor, hogy mivel tartozom; és mindig 'semmivel' volt a válasz. Volt, hogy hozzátettem, hogy 'dehát a szabadsága alatt jött be'; de a válasza csak annyi volt 'akkor is'.

Mi bekalkuláltuk ezt is a szülésnél.

2018. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, es a válasza alapján adj vagy ne adj. Az en dokim ilyen esetben nem fogad el semmit. Legutóbb már azt mondta, hogy ne idegesítsük ezzel a kérdéssel (én extra bonyolult eset vagyok, több tucatszor vizsgált ügyeleti idejében, műtött szabadságáról bejőve). De a kórházban sose fogadott el pénzt. Ő így érzi korrektnek, es ha nemet valaszol, az nemet jelent. Így nála nem működik, hogy mégis csúsztatok egy borítékot . Egyszer süti alá rejtettem és úgy adtam oda. Tudtam, hogy a sütinek nem tud ellenállni. Hát kaptam érte rendesen, hogy miért adtam, visszahozta. De van orvos, aki a magánrendelésének díját elkéri a kórházban is. A legtisztább, ha rákérdezel és aszerint adsz vagy nem adsz.
2018. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Ha magánba megyek, azt fizetem meg, h nincs betegség feeling, nem kell várni, nem kell keresgélni őt. Kórházban, sztk-ban nincs meg ez a luxus, felesleges lenne fizetni.
2018. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az esetben az a luxus, a plusz szolgáltatás, hogy fogadja rendelési idő után és nem kell a munkahelyéről eljönnie a kérdezőnek.
2018. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 krisztina24 ***** válasza:
34%
Nem. Az én dokim az előző várandósságomnál még a klinikán vizsgált,rendelési idejében, mikor dolgozott vagy ügyelt.Volt hogy este mentem, vagy hétvégén. Semmit nem adtunk, nem kellett.
2018. nov. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!