Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nálatok nem káosz kicsit a...

Nálatok nem káosz kicsit a terhesgondozás?

Figyelt kérdés

Első terhesség, nem vagyok túl aggódós, sima is minden. Van egy tök jó magán nőgyógyászom, szuperül elmagyarázza, amire rákérdezek, de terhesgondozásra elküldött az sztk-ba, hogy majd ott kiírják, amiket kell, meg vezetik a kiskönyvet (ezt nem nagyon értem, hogy miért, de oké). Hozzá 4 hét az előjegyzés, vizsgálatok között nem reagál semmire, nem lehet elérni. A terhesgondozóban nincs orvos, csak egy nővér veszi fel az adatokat. Na ott totál káosz van, maximum arra kapok választ, amire rákérdezek. Pl. vérszegénység, mondom ne szedjek rá vasat? Ja, de, azt lehet. Írt napi 1-et. Legközelebb írt napi kettőt, mikor rákérdeztem megint szedjem-e tovább. Most eszébe sem jutott, kértem, hát írt.

Most vagyok a 23. héten, voltam eddig 5 UH-n (terhességmegállapítás, utána a 9. héten mert pici volt először magánorvosnál, 12 hetes 18 hetes genetika magán genetikusnál, aztán a 22. héten a magánorvos is csinált). Ezeknek minden papírját átadtam a terhesgondozóban. Erre azt mondja, hogy menjek jövőhéten a terheléses vércukor közben ultrahangra (mondom, most a 23. héten vagyok, legközelebb szerintem a 30. héten kellene, egy hete voltam).



Szóval kicsit elegem van, hogy magamat diagnosztizálom, saját gondoltom szerint iratok vasat, véreredmény leletet amúgy nem kaptam, csak tudom, hogy vérszegény vagyok, ezért kérdeztem rá és még sorolhatnám. Védőnő aranyos, de orvosi dolgokba nem szól bele. Háziorvos szintén nem avatkozik a terhesgondozásba, mert speciális eset, a nőgyógyásznak kell eljárnia. A nőgyógyász küld a terhesgondozóba, a terhesgondozó meg azt se tudja mi van.


Másnál is ilyen a helyzet?


2019. febr. 7. 13:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szia.


Én is a Semmelweisbe járok terhesgondozásra,miközben a fogadott orvosom szintén a Semmelweisben van.

Gondozáson nekem ugyan azokat csinálja az asszisztens nő,mint a védőnő(súlymérés,vérnyomás,magzatmozgás nézése,ambuláns lapokról másolás)azzal a különbséggel,hogy a védőnő minden alkalommal néz gyorsteszttel vizeletet,míg a gondozóba a kezembe adja a nő a vizeleti beutalót).

Teljesen feleslegesnek tartom a terhesgondozást,hiszen még a vashiányomra is a dokim adta ki a receptet nem a gondozó.

A gondozóba "belefirkálja" az asszisztens nő a kiskönyvembe a fent felsorolt vizsgálatok értékeit,és beleteszi a pecsétet.

Annyi pecsét van már a könyvemben hogy húha,olyan sokszor rendeltek oda vissza és a vedőnőhöz is,miközben mivel fogadott az orvosom ő nem pecsétel😄

Egyszóval nem kicsit káosz a Semmelweisben a terhesgonozás!


33hetes kismama

2019. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Teljesen ugyan ez, akkor kicsit megnyugodtam, nem én vagyok béna, nem rosszul választottam. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek minden jót!
2019. febr. 7. 21:31
 13/23 anonim ***** válasza:

9-es vagyok. Ez nem csak a Semmelweisben van így, hanem egész Miskolcon. Én a Megyeiben szültem, ott volt a fogadott doki. Hozzá jártam magánrendelésre és a Megyeibe uh-ra, NST-re, de tp-s papírért és akkor még a beutalókért is a diósgyőri terhesgondozóba kellett mennem.

Amúgy ott nem csináltak semmit. Beadtam a kiskönyvemet, amibe a magándokim és a védőnő írt, majd kiadták a beutalókat és a tp-s papírt. A terhesgondozó ajtaját csak kívülről láttam, pedig egyszer szerettem volna bemenni, megkérdezni valamit a tp-val kapcsolatban. Csak az ajtóban tudtam kérdezni, azt is csak azért, mert beraktam a lábfejem az ajtó elé, amikor rám akarta csapni a kedves nővérke.

Egyszer meg kijött felháborodva egy doki, hogy ki az az XY (mondta a nevemet). Mondom én. Erre emelt hangon elkezd nekem jönni, hogy mi az, hogy nekem volt egy 7-es cukrom a laboron. Mondom neki, talán azért mert cukorbeteg vagyok és ez még viszonylag jó is reggeli utáni cukornak az én esetemben. Erre rámförmed, hogy ez miért most derül ki (már majdnem szülés előtt volt)? Mondtam neki, hogy én tudtam róla és kezelés alatt állok, így szó nélkül otthagyott. Esetleg ő is tudta volna, ha egyszer is behív a terhesség alatt.

2019. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Ó jaj.

Hát, itt a terhesgondozóban jó fej aki bent szokott lenni, alapból segítőkész lenne, csak rohan mindenki, gondolom agyon vannak terhelve. Pedig én aztán nem akarok órákat trécsikélni, de nagyon résen kell lenni, ha bármi kérdésem lenne.

Hát mindegy, kitartást, úgy tűnik itt meg kell küzdeni a babáért :)

2019. febr. 7. 22:07
 15/23 anonim ***** válasza:

Én Miskolcon a Vasgyári kórházba járok terhesgondozásra, de ott is ugyanez van. Orvost sose láttam, beírják a leleteimről az eredményeket, a kiskönyvből beírják a védőnő által mért vérnyomást, súlyt. Maguktól semmit nem

mondanak, ha megyek egy laboreredményért pl nekem kell rákérdezni, hogy az eltérések normálisak-e. Akkor megkérdezik a dokit és elmondják. Jah és cserében órákat kell várnom. Szerencsére a védőnőm nagyon rendes, ő segít mindenben. Plusz uh-ra magándokihoz járok, de ő ott nem is csinál más vizsgálatot, de nem is hiányolok még egy vérnyomásmérést, van itthon mérőm.:D

2019. febr. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Borzasztó ez így. Most küldtek el UH-ra, nagy valószínűséggel mert véletlenül 0 magzatmozgást írtak a gépbe. 1 hete voltam, minden tökéletes. Természetesen ha felhívom őket azt sem tudják miről van szó. Tehát vagy önhatalmúlag felülbírálom az orvosi utasítást, vagy ülök még egy fél napot a váróban, hogy miez...
2019. febr. 8. 08:49
 17/23 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Sajnos nem tudunk semmit sem csinálni,mint szorgalmasan eljárni a gondozásra.A védőnőm nekem is rendes,szerencsére bármi van,tőle megtudok kérdezni bármit(hogy ne a dokimat hívjam állandóan).

Én a cukorterheléses vizsgálat után voltam gondozáson,amikor közölte velem az asszisztens nő hogy úgy kellett volna mennem gondozásra hogy viszem az eredményt.Mondtam hogy sajnálom,de úgy jött ki a lépés hogy az előtt vetettem le a vért mielőtt mentem gondozásra.Mondta hogy már mindegy,de erre figyelnem kellett volna.(Első terhességem,nem tudtam hogy így kell).Ha meglesz az eredményem,hívjam fel őket és diktáljam be az eredményt hogy tudják nincs e gond a cukrommal.

Egy pár nap múlva meglett az eredmény,hívom telefonon elmondom hogy ki vagyok és az eredményt szeretném mondani.A vonal végén közölte velem a hölgy,hogy emiatt nem kellett volna telefonálnom,Majd ha megyek legközelebb gondozásra majd megnézik akkor milyen eredményem lett.

Azt hittem menten fejjel megyek a falnak...


Remélem kérdező veled és a babával minden rendben van!Írj majd kérlek ha végeztél az Uh-on.

2019. febr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Minden rendben van, nem megyek erre az Uh-ra, 100%, hogy elírták. 1 hete voltam, minden rendben, 6 hét múlva javasolta a következőt a magánorvos.

Most csak elírhatták a magzatmozgást, 0 van kiskönyvben, aztán átfirkálva +ra. Most is ficánkol :D Biztos, hogy teljesen indokolatlan lenne, mivel semmi problémáról nem beszéltünk. Majd nekem is terheléses után kell visszamennem, max akkor megcsinálják, ha mégis akarják. Félre ne érts, mindenre megyek, amire csak kell, volt már 5 Uh 23 hetesen, védőnővel is beszéltem, azt mondta ne foglalkozzak vele.

2019. febr. 8. 10:45
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha érzed a baba mozgását,akkor valóban feleslegesen mennél pusztán adminisztrációs hiba miatt.Gondolom megvan a következő időpontod gondozásra,majd elmész akkor.


11#

2019. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ez tényleg káosz!


Nálam ez úgy működik, hogy magánorvoshoz mentem az első alkalommal. Amikor megállapította a terhességet, akkor küldött a terhesgondozoba, ahol ő rendezte a papírjaim, beutalóim, soron kívül.

Majd a védőnő jött, a vérnyomást, súlymerest és az eredményeket ő jegyzi, kivéve, ha a kórházi terhesgondozoba hamarabb megyek.

A 12. heti ultrahang is magánorvosnál, de korszerűbb kórházi géppel végeztek, majd terhesgondozo, szinten a saját orvossal. Itt nekem már más a történet, mert korai GDMmel még más kórházban történt vizsgálatom volt.

Ezekről a vizsgálatokról szinten a saját orvos tájékoztatott és beutalót is ő állította ki a terhesgondozoban.

A kiskonyvemet is ő írja, pedig neki sincs asszisztense.


Nekem az a furcsa, hogy nem veszi fel a telefont, nem félsz így a szüléstől? Ha barmi gondod lett volna eddig hogyan értesíted? Ha a szülés lesz, akkor ő honnan tud róla? Vagy csak a terhesgondozast végzi?

Mert, ha csak a gondozást, nem aggódnék, de, ha szülni is nála szeretnél akkor keresnek mást.

2019. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!